76% українців не довіряють судовій системі, 68% – прокуратурі
24.02.2020
76% опитаних соціологами українців розповіли, що не довіряють судовій системі загалом.
Такі дані опитування “Оцінка громадянами ситуації в країні, рівень довіри до виконавчих та правоохоронних органів влади, оцінка діяльності уряду (лютий 2020 року)”, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
Найбільше українці не довіряють чиновникам (77%), місцевим судам (71%), прокуратурі (68%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (66%), Національному антикорупційному бюро України (65%), Національному агентству з питань запобігання корупції (65%), уряду (64,5%), Верховному Суду (64%), Антикорупційному суду (64%), Конституційному Суду України (60,5%).
Водночас довірою в громадян користуються ЗСУ (їм довіряють 69% опитаних), ДСНС (65%), Держприкордонслужба (60%) та Національна гвардія України (60%).
Як відомо, соціологічні дослідження вже не вперше показують низький рівень довіри українців до судів. У липні минулого року 75% опитаних заявили, що не довіряють судам. Водночас 63% опитаних заявляли, що на підвищення довіри можуть вплинути притягнення корумпованих суддів до кримінальної відповідальності та очищення суддівського корпусу від недоброчесних суддів.
Через низьку довіру українці неохоче вирішують свої проблеми в судах. Усього 9% опитаних соціологами людей зверталися до суду по допомогу, коли вона була їм потрібна.