НОВИНИ

29.05.2020

28.05.2020

27.05.2020

РУБРИКАТОР

7 років перебування під слідством – жінці присудили 411 тис. грн компенсації моральної шкоди

21.05.2020

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області стягнув 411 тис. грн моральної шкоди, заподіяної органами досудового слідства, прокуратури і суду.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на  рішення від 15 травня.

Суд встановив, що позивачка перебувала під слідством і судом повних 7 років і 3 місяці і справу закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину. Суму відшкодування розрахували, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на момент розгляду справи за кожен місяць перебування під слідством та судом. Окремо стягнуто 5100 грн витрат на правничу допомогу.

У 2011 році бухгалтерці Психоневрологічного диспансеру м. Кривий Ріг вручили підозру у службовій недбалості і застосували запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Під вартою жінка не перебувла За версією слідчих МВС, підозрювана не проконтролювала підлеглих, що призвело до порушення порядку обчислення середньої заробітної плати в установі і збитків на суму 47,5 тис. грн.

У 2015 році справу передали до суду, але той обвинувальний акт повернув. Суд навів такі причини: не зазначено потерпілих у справі чи конкретних осіб, яким заподіяно шкоду, суд вважає, що правова кваліфікація за ст.367 ККУ (службова недбалість) вимагає, щоб такі були; існують розбіжності у даних осіб, що допитані в якості свідків і зазначені в реєстрі матеріалів досудового розслідування та даними осіб, які зазначені в обвинувальному акті, щодо яких не було донараховано суму оплати відпустки; також буквально не зазначено повне ім’я, по батькові слідчого, прокурора, а тільки вказані ініціали; існують розбіжності в написанні в імені обвинуваченої в обвинувальному акті та в паспорті громадянина України.

Прокурор не захотів виправляти обвинувальний акт і оскаржував рішення суду, але апеляція йому відмовила. Після цього у липні 2015 прокурор Жовтневого району Кривого рогу закрив справу у зв’язку з не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи. Але заступник прокурора області цю постанову скасував і скерував справу для організації досудового розслідування.

У 2018 році підозрювана оскаржувала бездіяльність слідчого, кажучи, що розслідування фактично не проводиться.

У вересні 2019 слідчий Покровського відділення поліції остаточно закрив справу.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"