НОВИНИ

04.08.2021

03.08.2021

02.08.2021

31.07.2021

30.07.2021

29.07.2021

РУБРИКАТОР

4 умови підвищення зарплати працівників суду назвали міжнародні партнери

08.07.2021

В контексті реформування судової системи України досить активну (якщо не визначальну) роль відіграють міжнародні партнери. Досліджуючи проблеми фінансування судової системи, вони не забули і про пропозиції щодо вирішення проблем працівників апарату суду.

Нещодавно у Вищій раді правосуддя було презентовано звіт за результатами юридичного та фінансового аналізу питань державного фінансування судової системи України за період 2018–2021 років, передає «Закон і Бізнес».

Цей документ був підготовлений у межах співпраці і за сприяння проектів Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Конвенції».

Він містить загальні рекомендації щодо заходів, які можуть бути вжиті для врегулювання виявлених проблемних аспектів фінансування судової системи в Україні.

Зокрема, з метою врегулювання питання щодо визначення розміру заробітної плати працівників апарату суду пропонується:

– встановити посадовий оклад у розмірі не менше ніж мінімальна заробітна плата;

– передбачити у Законі «Про судоустрій і статус суддів» відповідні надбавки з урахуванням пропорційного співвідношення їх із

суддівською винагородою;

– врегулювати заохочувальну функцію стимулюючих виплат, на противагу існуючій визначальній ролі в оплаті праці;

– оптимізувати кількість працівників відповідно до визначеного нормативу співвідношення працівників апарату суду до суддів.

Лариса Швецова та Олег Прудивус засвідчили готовність опрацювати спільно з ДСАУ конструктивні пропозиції, наведені у звіті.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"