Як поводити себе у суді учаснику судових проваджень

03.09.2020

Правила поведінки в органах правосуддя надав Одеський апеляційний суд, передає «Закон і Бізнес».

Необхідно взяти з собою документ, що посвідчує особу (паспорт, чи інший) та документи, які стосуються справи, інші докази. Також радять взяти блокнот та ручку; нотатки, зроблені під час підготовки до судового процесу;  законодавство. До суду можна брати фотоапарат, щоб зробити фотокопії з документів у справі чи дошки оголошень суду.

Зазначається, що до суду бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання, приходити вчасно і бажано заздалегідь. В разі неможливості прибути до суду – повідомити про це завчасно у письмовій формі.

Підкреслюється, що  у суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Всю допомогу в організаційних питаннях роботи суду надають працівники апарату суду.

Заходити до зали судового засідання можна після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання. При вході судді або колегії суддів до зали судового засідання

треба встати. Також ставити запитання судді та відповідати на них треба стоячи. До судді треба звертатися словами «Ваша честь».

Коли вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, можна заявити клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні.

Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника або секретаря судового засідання.

Під час судового засідання не можна користуватися мобільним телефоном.

В разі потреби ознайомитися із матеріалами чи звукозаписом процесу необхідно звернутися до суду з відповідним запитом. Ознайомлення може відбуватися лише у приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата).

Наслідком порушення правил поведінки у судовому засіданні може бути попередження. За порушення порядку після того, як суд виніс попередження, — видалення порушника із зали. За прояв неповаги до суду — штраф або адміністративний арешт.

Джерело

 

Останні записи в лекторії

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"