Втрата паспорта за кордоном: куди звертатися та як поновити

01.07.2021

Туристичний сезон-2021 у розпалі. Українці скучили за відпочинком та все частіше віддають перевагу поїздкам за кордон, здійснити які, в абсолютну більшість країн, не можливо без закордонного паспорта. Але, що робити, якщо в поїздці ви втратили єдиний документ, що посвідчує вашу особу за кордоном?

До уваги наш корисний та цікавий гайд, який стане у пригоді кожному туристу.

Напишіть заяву до поліції

Перш за все, необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протокола або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

Завітайте до посольства

З довідкою отриманою у поліції потрібно звернутися в місцеве посольство України, де за загальним правилом заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.

На підставі поданих документів та відомостей, після встановлення вашої особи та громадянства, співробітниками консульства буде оформлене тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

Зверніть увагу: тимчасове свідоцтво особи, видане в посольстві, дає право тільки на повернення в Україну. Придбати з цим актом авіаквитки і перетнути кордони інших країн не можливо.

Зверніться до Міграційної служби

Після повернення додому зверніться до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити собі новий. Для цього потрібні внутрішній паспорт громадянина України та квитанція про сплату послуги. Терміновий документ оформлюється 7 робочих днів, а нетерміновий – 20.

Також радимо підготуватися до «форс-мажорів» заздалегідь:

-збережіть для себе корисні контакти українського посольства чи консульства України в тій країні, яку збираєтесь відвідати (усі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України).

-не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів та зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти, закордонний та внутрішній, зберігайте окремо один від одного.

-і, звичайно ж, не слід залишати свої речі та документи без нагляду, не давати їх під заставу та не передавати третім особам.

Дослухайтеся до наших порад та не втрачайте пильність – і подорожі запам’ятаються вам лише приємними моментами!

 Джерело

Останні записи в лекторії

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"