Все про ID картку або новий паспорт громадянина України

1. Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?

Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання Лише оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302).

2. Моєму синові виповнилося 14 років. За якою адресою та в який орган йому звернутися для отримання паспорта громадянина України у формі картки?

Особі, яка досягла 14 років, оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання в Україні. Вашому синові необхідно звернутися до відділення ДМС за місцем реєстрації. Інформація щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та їх адреси можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС або веб-сторінці відповідного територіального орану.

3. Де можна отримати паспорт громадянина України у формі картки? Які документи необхідно принести та скільки це буде коштувати?

Інформація щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та їх адреси можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС або веб-сторінці відповідного територіального орану. Для оформлення паспорта вперше особа або її законний представник подають:

1) заяву-анкету (заповнюється працівником підрозділу);

2) у разі оформлення паспорта вперше – свідоцтво про народження, а для осіб, які народилися до 01.03.2001, також копії документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу їх батьків;

3) у разі потреби довідку про реєстрацію особи громадянином України або інші документи, визначені статтею 5 Закону України “Про громадянство України”.

4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для осіб, які постійно проживали за кордоном, після повернення їх на постійне проживання в Україну).

5) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);

6) документ, що підтверджує особу законного представника (у разі подання законним представником);

7) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один із батьків (у разі подання законним представником);

8) заяву про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;

8-1) заяву про внесення до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, додаткової змінної інформації

9) у разі оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується довідкою лікувального закладу, або особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, в разі потреби одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

За видачу громадянам паспорта громадянина України у формі картки вперше адміністративний збір не стягується.

4. Прошу повідомити з якої дати розпочнеться оформлення паспорта громадянина України у формі картки

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» (зі змінами)  запроваджено оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 14-річного віку, а також у деяких інших випадках.

5. Коли я зможу обміняти свій старий паспорт на паспорт громадянина України у формі картки?

До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби України матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджено цією постановою, паспорт громадянина України оформляється з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки (постанова Кабінету Міністрів України № 302 зі змінами).

6. Порядок оформлення паспорту громадянина України у формі картки мешканцям Донецької та Луганської областей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення паспорта громадянина України у формі картки внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем їх фактичного проживання.

7. Підкажіть будь-ласка чи потрібно моїй дочці, якій виповнилося 16 років 15 листопада 2015 року, отримувати паспорт громадянина України у формі картки в обов’язковому порядку чи можна ще отримати паспорт в паперовому вигляді?

Паспорт громадянина України у формі картки видається особам, які отримують паспорт вперше після досягнення 14 – річного віку. На сьогодні оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальними підрозділами ДМС, які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки (перелік таких територіальних підрозділів ДМС розміщений на офіційному веб-сайті ДМС).

Картинки по запросу Все про ID картку або новий паспорт громадянина України

8. Ми не змогли подати документи на одержання паспорту по причині хвороби дочки, а потім були новорічні свята. Чи потягне це за собою якусь відповідальність?

Проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 51 грн) (стаття 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

9. Як відбуватиметься заміна паспортів громадянина України у формі книжечки на паспорти громадянина України у формі картки?

Паспорти громадянина України у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» (зі змінами) запроваджено оформлення і видачу паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 14-річного віку.

10. Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?

До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.

11. Чи можливо використовувати паспорт громадянина України у формі картки замість паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Ні, оскільки паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).

12. Який розмір плати, що справляється за оформлення паспорта громадянина України у формі картки?

Тим, хто отримує паспорт вперше послуга надається безкоштовно. У разі обміну паспорта замість втраченого чи пошкодженого стягується адміністративний збір, розмір якого можна дізнатися на сторінці: https://dmsu.gov.ua/invoice/invoice.php

13. Де можна оформити паспорт громадянина України у формі картки?

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюватиметься територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки.

14. Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?

Така можливість не передбачена. Наразі паспорт громадянина України оформляється громадянам України вперше після досягнення 14-річного віку виключно у формі картки тими територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Територіальні підрозділи ДМС, які на сьогодні не забезпечені необхідним обладнанням для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, до завершення роботи із його встановлення, паспорт громадянина України оформлятиметься з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.

Источник