Повернення вилученого посвідчення водія

18.10.2017

Запитання : Під час ДТП (без жертв) працівники поліції в мене вилучили посвідчення водія, а суд своєю постановою за грубе порушення ПДР позбавив мене права керування на 6 місяців. Цих півроку вже минуло , я з Постановою суду прийшов до Сервісного центру МВС (колишнє МРЕВ) за своїми «правами», однак їх видати мені відмовились, та направили на повторну перездачу іспиту з водіння та правил ПДР. Що мені робити, як забрати посвідчення водія?

Відповідає адвокат Тишківський Сергій Леонідович:

Позбавлення права керування транспортним засобом – це позбавлення спеціального права, яке застосовується судом як міра покарання за вчинене грубе , повторне, систематичне адміністративне правопорушення, і обов’язково встановлюється на певний строк: до трьох років, або до десяти років.

Відповідно до відповідно до частини 2 статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення (який має силу закону): після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені в неї документи.

Однак іншої думки наш Уряд, який в пункті 6 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  від 17 грудня 2008 р. N 1086 (в редакції 2015 року), зазначає, що у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом, тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві лише після проходження в установленому порядку позачергового медичного огляду щодо придатності до керування транспортним засобом та успішного складення в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

Однак така позиція Уряду є незаконною, такою що прямо суперечить частині 2 статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також поняттю «позбавлення права керування на певний строк». Оскільки, зі спливом строку, на який судом позбавлено особу права керування транспортним засобом, це право автоматично поновлюється, і повторної здачі іспиту не потребує.

Особа вже раніше отримала спеціальне право керування транспортним засобом, і позбавлена його не назавжди, а на певний строк. Після закінчення цього строку спеціальне право відновлює свою силу, і в Сервісний центр МВС водій звертається не за набуттям права керування, а за поверненням документа, який це право посвідчує. Тому, примушувати водія  повторно складати іспити, є прирівнюванням його до осіб, які ніколи не мали права керування, і складають іспит вперше. Що є неприпустимим.

Для захисту свого права водієві слід подати до Регіонального сервісного центру МВС , судове рішення про позбавлення права керування разом із письмовою заявою з вимогою повернути посвідчення водія. Отримавши письмову відмову, її можливо оскаржити до  окружного адміністративного суду, звернувшись з проханням зобов’язати поліцію повернути посвідчення водія.

Джерело

Останні записи в лекторії

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"