Довідки про несудимість більше не видають: чим вони замінені

21.09.2022

Попри війну в Україні діджитилізація продовжує створювати комфортні умови для отримання громадянами електронних послуг.

Раніше українці для підтвердження інформації про наявність чи відсутність судимості отримували «довідки про несудимість». З 15 квітня 2022 року такий документ більше не видають в паперовому або електронному вигляді.

Замість «Довідки про несудимість» видається витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»

Отримати його можна на сайті Міністерства внутрішніх справ за посиланням: https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ

Отримати витяг має право фізична особа, яка досягла 14-річного віку та має право на отримання з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» відомостей про себе.

АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ:

1. Увійти до особистого кабінету за допомогою електронного цифрового підпису (Bank ID НБУ або Дія.Підпис).

2. Заповнити дані в особистому кабінеті (країна народження/область народження, країна реєстрації/область реєстрації та інші дані).

3. У разі зміни прізвища, ім’я або по батькові заповнити відповідні дані.

4. Вибрати зі списку мету отримання запиту (наприклад оформлення участі у процедурі публічної закупівлі/спрощеної публічної закупівлі, пред’явлення за місцем вимоги тощо).

5. Обрати тип витягу (скорочений витяг буде містити лише відомості про відсутність (наявність) судимості; повний витяг буде містити відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України).

6. Надіслати запит на отримання витягу.

Витяг надається безкоштовно.

Витяг є електронним документом та формується досить швидко – не більше однієї хвилини. Перевірка достовірності витягу здійснюється за допомогою QR-коду, який розміщений в правому верхньому куті витягу.

Отже, заміна довідки про несудимість отриманням витягу в електронному вигляді прибирає бюрократичні перепони та дозволяє громадянам оперативно реалізувати свої права на працю, виїзд за кордон, усиновлення, встановлення опіки, оформлення ліцензій на здійснення господарської діяльності тощо.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою – rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Джерело

Останні записи в лекторії

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"