Заступник начальника відділу Генпрокуратури Надія Максіменцева
28.11.2017
Явище, коли представники різних олігархічних та бізнес-груп намагалися влаштувати на роботу до правоохоронних органів, у тому числі Генеральної прокуратури, людей, які б виражали їх інтереси – дуже поширене. Особливо часто подібне можна було побачити у часи президентства Віктора Януковича, однак, чи змінилася ситуація зараз та куди поділися люди, що були в органах репрезентантами колишньої влади?
Знайомтесь, Надія Олександрівна Максіменцева – заступник начальника відділу представництва при виконанні судових рішень управління представництва інтересів громадян або держави в суді Генеральної прокуратури України.
На свою нинішню посаду пані Надія була призначена 7 жовтня 2015 року. До цього вона працювала помічником прокурора Голосіївського району м. Києва.
Чоловік пані Надії – Максим Геннадійович Максіменцев з 2010 року працює заступником голови правління НАК «Надра України». Національна акціонерна компанія (НАК) «Надра України» — компанія, що реалізує інтереси держави та здійснює інвестиційні проекти у геологорозвідувальній галузі на території України. Тобто саме ця державна компанія займається проведенням пошукових та розвідувальних робіт на родовищах корисних копалин в Україні та поза її межами, а також здійснює переробки окремих видів корисних копалин. У період 2007-2010 років цю державну компанію двічі очолював Едуард Ставицький. Нагадаємо, що Едуард Ставицький був Міністром екології та природних ресурсів України за часів Януковича, власником великого газового бізнесу. Також він є головним фігурантом в епізоді відчуження резиденції Межигір’я з державної власності. Сьогодні свій газовий бізнес Ставицький продав російському бізнесмену, а проти нього відкрите кримінальне провадження, розслідується дана справа Генеральною прокуратурою.
Та яким чином пов’язаний Максіменцев Максим Геннадійович та Едуард Ставицький? Як повідомляє видання Insider Максим Максіменцев причетний до фірми «Надра-Геоінвест», яку пов’язують з екс-міністром енергетики та вуглепрому Едуардом Ставицьким.
ТОВ «Надра-Геоінвест» було засноване наприкінці 2007 року фірмою «Гео-Інвест» (50%) та національною компанією «Надра України» (50%), яку в той час очолював Едуард Ставицький.Власником «Гео-Інвесту» на той час була компанія «Сігма капітал», співзасновником якої була прокурорка Надія Максіменцева. Сам чоловік прокурорки у той час вже працював в інвестиційному управлінні НАК «Надра України». Згодом ТОВ «Надра-Геоінвест» отримує 2 спецдозволи на видобуток нафти та газу.
Загалом же Максим Максімцев вже давно займається бізнесом з видобутку газу. У 2004 році «Укргазвидобування» уклала договір про спільну діяльність із ВКФ «Діон». Компанія належить кіпрській Metenergy Limited, яку заснував офшор Lightgrey Limited з Белізу. Проте до 2011 року співвласником «Діону» був Максим Максіменцев, нинішній заступник голови правління НАК «Надра України». У лютому 2016 року «Укргазвидобування» подала позов про розірвання договору, вказуючи на те, що ВКФ «Діон» у першому півріччі 2015 року реалізовувала природний газ, що видобувався по договору спільної діяльності за цінами нижчими граничного рівня, встановленого Нацкомісією. Держкомпанія заявила, що має збитки у зв’язку з договором із ВКФ «Діон». Однак позов «Укргазвидобування» не задовольнили.
Як ми уже згадували, проти Ставицького було відкрите кримінальне провадження, розслідуванням якого займається Генеральна прокуратура. Однак через зволікання зі розслідуванням справи наразі з більшості компаній Ставицького вже знятий арешт. Едуард Ставицький навіть звертався до суду з вимогою змусити прокуратуру закрити справу через відсутність будь-яких процесуальних дій протягом року. Суд зобов’язав прокуратуру розглянути скаргу адвоката Ставицького щодо закриття провадження.
У своїх деклараціях за 2013, 2015 та 2016 роки Надія Максіменцева задекларувала 589 тис. грн заробітної плати в прокуратурі та ще 461 тис. грн доходу від надання майна в оренду. За цей період її чоловік заробив 832 тис. грн та 922 тис. отримав від здачі майна в оренду.
У власності прокурора Надії Максіменцевої є квартира та гараж в елітному будинку в центрі Києва за адресою вул. Володимирська, 49А. Це доволі відома будівля, адже квартирами тут володіли Віктор Янукович, Віктор Пшонка та багато інших одіозних персон. Сьогодні подібна квартира в цьому будинку коштує майже 1 млн доларів. Вказана ж вартість квартири у декларації прокурорки є набагато меншою.
Також пані Надія задекларувала ще одну квартиру в Києві площею 120 м². Це житло відсутнє в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а тому достовірної інформації про його розташування немає. Однак за нашими даними ця квартира може знаходитися за адресою бульвар Лесі Українки, 23.
Не менше майна є і в чоловіка прокурорки. У його власності офіс за адресою бульвар Лесі Українки, 23-А (по сусідству із вище згаданою квартирою дружини). Цим приміщенням Максим Геннадійович володіє разом із Білецькою Нелею Іванівною.
Також у Максима Максіменцева є дві земельні ділянки неподалік Козина. Їх задекларована вартість – 439 тис. грн.
Окрім цього, у 2014 році Максим Геннадійович придбав гараж в елітному будинку в Києві за адресою Кловський узвіз, 7. От тільки квартири в цьому будинку Максіменцев Максим не має. Хоча відсутня вона лише в декларації. Натомість ми дізналися, що житлом на 185 м² у цьому будинку володіє 78-річний батько Максима – Геннадій Олександрович Максіменцев. Дану квартиру йому подарували у 2015 році.
Також Геннадій Олександрович Максіменцев, 1939 року народження, у 2017 році придбав квартиру площею 101 м² та гараж за адесою Харківське шосе, 19-б. Подібне житло сьогодні коштує майже 2 млн грн.
Власних автомобілів прокурор Надія Максіменцева не має. Зате її чоловік у 2008 році придбав новенькі Lexus RX 400h та Toyota Highlander.
Також у подружжя доволі багато заощаджень. Готівкою у них 30 тис. доларів, 18 тис. євро та 320 тис. грн. Ще 158 тис. грн Максим Геннадійович тримає у банку.
Однак все ж набагато важливішими питаннями до Надії Максіменцової є навіть не походження багатомільйонного майна та декларування його за заниженою вартістю, а те, чи можливе об’єктивне та неупереджене розслідування справ Генеральною прокуратурою, якщо її співробітниця особисто брала участь у створенні компаній, пов’язаних з головним фігурантом? А головне, чи може бути збережена таємниця досудового розслідування? Сподіваємося, що відповідні підрозділи ГПУ та інші правоохоронні органи візьмуть до уваги вищеперераховані факти та дослідять наявність конфлікту інтересів.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України. PROSUD