Заступник керівника Харківської місцевої прокуратури Оксана Ломакіна

16.09.2017

Серед представників органів прокуратури часто можна зустріти молодих працівників, які працевлаштувалися там зовсім нещодавно. Звичайно, це позитивно сприймається суспільством, яке вимагає очищення прокуратури від старих кадрів. Утім, ми вже неодноразово писали, що робота в прокуратурі часто є справою сімейною, а тому більшість молодих працівників – це діти або родичі колишніх впливових прокурорів.

Знайомтесь, заступник керівника Харківської місцевої прокуратури № 6 – Оксана Андріївна Ломакіна.

Інформації про молодого харківського прокурора у вільному доступі зовсім небагато. З її сторінки у Facebook можемо побачити, що Оксана Ломакіна навчалася у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. За нашими даними, відразу після закінчення навчання у 2006 році вона почала працювати у прокуратурі. Відомо, що в 2014 році Оксана Андріївна працювала заступником Харківського міжрайонного прокурора. А вже в декларації прокурора за 2015 рік вона вказує своїм місцем роботи Харківську місцеву прокуратуру № 6, де працює заступником керівника.

У 2016 році Оксана Андріївна виходить заміж за Івана Костянтиновича Невідомого. Іван Невідомий – теж працівник прокуратури. При цьому вказана в декларації його посада – заступник керівника Харківської місцевої прокуратури № 6. Тобто він займає таку ж посаду, як і його дружина. Інформації про Івана Костянтиновича у вільному доступі також не багато. З його сторінки у Facebook відомо, що він теж закінчив навчання у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у 2011 році і того ж року почав працювати в прокуратурі. У 2014 році він вказує своїм місце роботи прокуратуру Харківської області, де він працював слідчим в особливо важливих справах.

Відомим є також батько Оксани Ломакіної – Андрій Олександрович Ломакін. Раніше він теж працював у прокуратурі, а конкретніше – має 27 років стажу роботи в органах прокуратури України. Однак 2011 року його прокурорська кар’єра закінчилась. Адже тоді його, як прокурора Комінтернівського району, затримали при отриманні хабара в розмірі 10 тис. дол. Проте покарання він так і не поніс, а був лише звільнений. Тож він досі успішно отримує прокурорську пенсію. Крім того, Андрій Ломакін сьогодні займається приватною юридичною практикою. Матір Оксани Андріївни працює головним лікарем у Харківській міській клінічній лікарні № 27.

Найбільше запитань до Оксани Андріївни Ломакіної виникає щодо її майна та доходів. У її деклараціях за 20142015 та 2016 роки вказаний сумарний дохід всього 414 тис. грн. Дохід чоловіка пані Оксани за 20142015 та 2016 роки ще менший – 393 тис. грн.

Більшість свого майна Оксана Ломакіна отримала у 2012 році. Зокрема, у березні їй подарували будинок-таунхаус на 264 м² у Харкові та землю під ним площею 42,3 м². Вказана вартість цього майна – 828 тис. грн, що більш ніж 100 тис. дол на той час.

У березні 2012 року Оксана Ломакіна набула у власність квартиру в Харкові. Житло має площу 102 м², а задекларована вартість – 665 тис. грн.

Також Оксана Андріївна має 1/3 квартири на 116 м². Іншими власниками квартири є батьки прокурора. За нашою інформацією, ця квартира розташована в Харкові, на вулиці Броненосця Потьомкіна, 1-Б.

Чоловік Оксани Ломакіної має у власності тільки «навіс з погребом на земельній ділянці сільської ради» в с. Одринка, що у Харківській області. Його площа – 1627 м². Схоже, що саме під цим навісом прокурор і мешкає, адже іншого майна або ж права користуванням майном його дружини він не має. До речі, це є порушенням правил декларування, і відповідні органи мають дати цьому оцінку.

Серед авто у власності прокурора перебуває Nissan Tiida 2008 року випуску, придбаний того ж року. Вказана в декларації вартість авто – 70 тис. грн. На час придбання цього автомобіля Оксані Ломакіній було всього 23 роки.

Право користування автомобілем Skoda Rapid 2014 року випуску має чоловік Іван Невідомий. Власником авто є матір прокурора, яка придбала його у 2014 році. Вказана вартість автомобіля – 254 тис. грн.

Відповідно до даних Реєстру судових рішень, у березні 2016 року саме на такому автомобілі було зупинено громадянина Невідомого Івана Костянтиновича з ознаками стану алкогольного сп’яніння, про що складено протокол за участі двох свідків. Згідно з даними патрульних, водій відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння.

Проте суд визнав Невідомого І.К. невинним, оскільки, за його поясненнями, за кермом був не він, … а його дружина.

Цікаво, що саму дружину у суді не допитали, у постанові суду не вказано місце роботи Невідомого І.К., а саму постанову не оскаржено. Це дуже схоже на спробу приховати цей факт.

Повернемось до статків пані Оксани. Є у неї і готівкові збереження – 100 тис. грн та 2 тис. дол. Начебто невелика сума, але це дорівнює її річному доходу (якщо від 176 271 грн доходу відняти податки, то вийде саме сума збережень).

Якщо підрахувати, то загальна вартість майна Оксани Ломакіної близько 1,7 млн грн. Натомість її дохід за останні 3 роки – всього 414 тис. грн. Слід також врахувати, що Оксані Андріївні сьогодні лише 33 роки, а це означає, що її дохід до 2014 року був значно менший. Тож звідки кошти на придбання усього цього майна – невідомо. Важко також повірити, що батьки пані Оксани змогли допомогти їй придбати цю нерухомість. Адже, як ми вже побачили, вони теж працюють на державних посадах. Її батько, який раніше працював у прокуратурі, сьогодні отримує 127 тис. грн пенсії. Матір пані Оксани і досі працює головним лікарем лікарні, а задекларований нею дохід не набагато більший – всього 157 тис. грн на рік. Тож гроші на елітне майно батьки для Оксани Ломакіної подарувати не могли.

Низькі доходи не завадили батькам Оксани Ломакіної заощадити досить великі суми. Ольга Василівна Ломакіна задекларувала 39 тис. грн, 7 тис. дол та 3 тис. євро готівкою. Її чоловік теж не довіряє банкам та зберігає 5 тис. дол та 120 тис. грн.

Тож, як бачимо, Оксана Андріївна Ломакіна вирішила продовжити справу свого батька та будує кар’єру в органах прокуратури. Цікавим є питання, чи допоміг їй у працевлаштуванні найближчий родич. Особливо враховуючи, що батько Оксани Ломакіної, який був спійманий на хабарі під час роботи в прокуратурі, навряд чи є гідним прикладом для наслідування. Ми сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи поцікавляться походженням майна Оксани Андріївни, а ми у свою чергу будемо слідкувати за майбутньою кар’єрою молодої прокурорської сім’ї та належним розслідуванням факту керування автомобіля у стані сп’яніння.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"