Заступник Голови Вищого господарського суду України Могил

07.02.2017

Запровадження електронного декларування та відкриття доступу до майнових реєстрів значно полегшило процес контролю за статками чиновників. Щодо суддів, то важливим інструментом стало також заповнення ними «декларації родинних зв’язків», де судді зобов’язанні вказати усіх родичів, що з 2011 року працювали на державних посадах, адвокатами чи нотаріусами.

Ми продовжуємо аналізувати усі можливі декларації та реєстри, аби виявити недоброчесних суддів.

Знайомтесь, заступник Голови Вищого господарського суду України – Могил Сергій Костянтинович. Сергій Костянтинович висунув свою кандидатуру на посаду судді у Верховному суді та вже незабаром проходитиме тестування та співбесіди, що вирішать його спроможність посісти місце у новому судовому органі.

 Перевіряючи «декларацію родинних зв’язків» судді Сергія Могила, ми звернули увагу на присутність в ній однієї одіозної особи – народного депутата, екс-регіонала, колишнього члена Вищої ради юстиції та «куратора суддівської системи» часів президентства Януковича – Сергія Ківалова, який є рідним дядьком судді Могила.

Тож ми захотіли перевірити, чи вплинула наявність такого родича на кар’єру чи статки судді Сергія Могила.

Отже, суддівську кар’єру Сергій Могил розпочав у 28 років. 2002 року його призначають суддею Господарського суду Одеської області терміном на п’ять років. Уже за рік, у 2003-му, Сергія Могила призначають заступником голови Господарського суду Одеської області, а 2009-го Верховна Рада обирає Сергія Костянтиновича суддею  найвищої інстанції – Вищого Господарського суду. Таким чином він «проскочив» апеляційну інстанцію і попав одразу у ВГСУ, де на Сергія Могила також чекав швидкий кар’єрний ріст. У 2010 році він стає секретарем судової палати Вищого Господарського суду, а 2014-го його обирають заступником голови ВГСУ. Цю посаду він займає й нині.

Проаналізувавши декларації Сергія Молила за 2013, 2014 та 2015  роки, ми зауважили, що основними доходами Сергія Костянтиновича є його заробітна плата судді та доходи від викладання у Національному університеті «Одеська юридична академія», засновником та президентом якої є його дядько – Сергій Ківалов. Має Сергій Могил також і успішну дружину, саме її доходи складають більшу частину коштів родини. Так в 2014 та 2015 роках Наталія Могил заробила майже мільйон гривень. Однак, такі прибутки були в неї не завжди. З декларації за 2013 рік випливає, що доходів від діяльності вона не мала взагалі (лише від відчуження майна). За нашими даними протягом попередніх років дружина судді також не мала значних прибутків.

 Дружина судді Могила також має нерухомість на Печерську – в 2016 році вона придбала чималу квартиру площею 182 кв.м. в елітному ЖК «Преміум». Вартість квартири такої площі складає щонайменше 355 000 $ або більше 9 млн.грн.

 Ця квартира вже зазначалася в декларації судді Могила минулих років як така, що нею дружина судді користується безоплатно.

Належала квартира Дмитрові Д’ячкову, прокурору Одеської місцевої прокуратури, який, за інформацією порталу «Наші гроші», придбав її в 20 років.  До речі, за даними е-декларації за 2015 рік самого Д’ячкова, живе він у квартирі, що належить дочці Сергія Ківалова – Тетяні.

Ми переконані, що сім’я Могила уже давно була фактичним власником цієї квартири та мала документи, що надавали їм відповідні повноваження. А от переоформили на себе це майно лише зараз, бо інакше не могли б отримати та приватизувати службову квартиру.

Щодо рухомого майна, то й тут 2014 та 2015 роки для родини судді вдалися. У власності дружини судді Могила – недешевий JEEP Grand Cherokee 2013 року, вартістю на сьогодні понад 30 000$.

 Дочка судді володіє автомобілем Fiat Cinquecento 2013 р.в., яке, згідно декларації, вона придбала в 2015 році за 148 тис.грн. Сам же суддя Могил користується автомобілем BMW 520i 2013 р.в., що перебуває в лізингу.

Має родина судді Могила також і чималі фінансові активи, так сума задекларованих Сергієм Могилом готівкових коштів у 2015 році становить 262 500 $ та 23 500 Євро, що становить майже 8000000 грн.

 Відзначимо, що ані в 2013, ані в 2014 роках коштів на рахунках та вкладів у судді та його сім’ї не було.

Яким же чином родині Могилів вдалося накопичити такі величезні суми коштів, придбавши водночас ще й елітні автомобілі та нерухомість? Питання, на яке декларації відповіді не дають.

Як бачимо, суддю Сергія Могила пов’язують із його дядьком Сергієм Ківаловим не лише кровні узи, але й, щонайменше, бізнес його дружини, а також уміння набувати неабияких статків перебуваючи практично усе життя на державній службі. Чи може людина, до джерел походження майна якої є велика кількість запитань та яка тісно пов’язана із особою, що зіграла пряму роль у побудові судової системи такою, якою ми бачимо її зараз, претендувати за посаду судді Верховного суду? На нашу думку – ні. Однак зовсім скоро ми дізнаємося чи згодні в цьому з нами Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерелоl

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"