Заступник директора НАБУ – міський безхатченко та підприємець?

30.05.2017

Перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України не задекларував ані власності, ані користування жодною нерухомістю в місті Києві. Вказане вбачається, за результатами ознайомлення з електронною  декларацією Гізо Углави, що міститься у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Виходить або він живе простонеба, або – вніс завідомо недостовірну інформацію до своєї електронної декларації. У розділі щодо нерухомого майна зазначено, що в Києві квартиру 80 кв. метрів орендує лише дружина Гізо Углави, громадянка Грузії Аваліані Тамар Валеріївна. Оренди чи іншого користування нерухомості , в графі “об’єкти нерухомого майна”,  в місті Києві самого Гізо Углави в декларації не зазначено. Це не може відповідати дійсності, оскільки в Києві останні декілька років він фізично десь мешкає. Можна припустити, що він також живе в орендованій квартирі дружини, але чому тоді він не зазначив про це?

Найцікавішим є те, що згідно інформації з держреєстру речових прав на нерухоме майно, громадянин Удодов Ілля Володимирович, у якого орендує квартиру дружина Гізо Углави, взагалі не володіє квартирою площею 80 кв.м., як це вказано у декларації першого заступника директора НАБУ.

Як бачимо, у відомостях є багато різного: квартира 142 м.кв. в Києві, гаражний бокс у столиці, прикметно, що є і нерухомість у Севастополі та у Слов’янську, але квартири 80 м.кв. в Києві  – немає. Виходить, що й тут в декларації Гізо Углави недостовірні відомості.

Згідно приписів Закону України «Про запобігання корупції»  посадовим особам Національного антикорупційного бюро України  заборонено  займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Натомість, ось що ми бачимо у декларації Углави:

Гізо Углава отримав понад 293 тисячі гривень доходу у звітному році від підприємницької діяльності!!! Так, і хочеться запитати – куди ж дивиться НАБУ?!

Згідно законодавство України, а саме ст. 719 Цивільного кодексу України,  у разі подарунку валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, договір дарування укладається  у письмовій формі з нотаріальним посвідченням. Натомість, із метою уникнення нотаріального посвідчення дарування, як того вимагають приписи законодавства України, Гізо Углава дарує матері та дружині грошей на загальну суму 1 мільйон 381 тисячу 140 грн. Але не в Україні, а в Грузії.

Вбачається, що Національне агентство із запобігання корупції має перевірити, чому перший заступник директора НАБУ зазначає недостовірні відомості у своїй декларації та порушує антикорупційне законодавство щодо обмеження стосовно сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

ПАСПОРТНИЙ БАЛАГАН ПО-УКРАЇНСЬКИ

Нагадаємо, нещодавно журналісти 1News з’ясували, що перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, близький до екс-губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі, на момент призначення на державну посаду мав подвійне громадянство, що є грубим порушенням.

Гізо Углаві також закидають співучасть в оборудках екс-генконсула Грузії в Одесі Теймураза  Нішніанідзе. Останнього ЗМІ називають “гаманцем грузинського десанту”, а правоохоронці – звинувачують у присвоєнні 17 мільйонів гривень. “На гроші Нішніанідзе Углава придбав спеціальну апаратуру для стеження за співробітниками Генпроку­ратури”, – заявив у березні 2017-ого журналіст Володимир Бойко.

Всеволод Розумовський

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"