Як живуть львівські прокурори

02.05.2017

Гектари землі в елітних районах України, готелі та ресторани, подарунки та безплатні квартири і… слово “Україна” з маленької літери

Хто із прокурорів Львівщини має найбільші статки? Ми проаналізували доходи працівників прокуратури області за минулий рік.

Декларації (деякі з яких заповнені з граматичними помилками) майже всі подали в один день. Найбагатшим виявився очільник наших прокурорів — прокурор Львівської області Юрій Квятківський, пише газета Експрес.

Йому неймовірно пощастило в житті, адже він має досить заможну дружину. На неї (дружину) записано житловий будинок біля Києва (307 кв. м), готель з кафетерієм у Тетіївському районі Київщини (940 кв. м) та сім земельних ділянок загальною площею 6 (!) гектарів. Більша частина цієї землі також у місті Тетієві.

У Львові пан прокурор орендує житло. А от у Києві має спільну із дружиною квартиру (85 кв. м). У гаражі цього подружжя стоїть дві автівки. На дружину записана “Тойота” 2003 року випуску. Сам Юрій Квятківсьий володіє “Кіа Соронто” 2012 року випуску. Минулого року він офіційно заробив 377 тисяч гривень та отримав майже 75 тисяч гривень пенсії.

А от його дружина своєю підприємницькою діяльністю заробила понад 900 тисяч гривень. Також вона володіє чималими сумами готівки: 19 тисячами доларів, 360 тисячами гривень та 15 тисячами євро. Пан прокурор, як сам він запевняє, готівкових коштів не має.

Друге місце в рейтингу прокурорських статків посідає перший заступник Юрія Квятківського Олександр Русецький. Офіційно він заробляє менше від свого шефа. Торік його зарплата становила 233 тисячі 350 гривень. Проте має багатих благодійників. У 2016-му отримав 100 тисяч гривень від Русецького Володимира (ймовірно, батька).

Із майна пан Русецький має квартиру в Білій Церкві (87 кв. м), котра записана на дружину і дочку, чотири земельні ділянки (загальною площею 18 тисяч 166 кв. м) та незавершене будівництво житлового будинку (224 кв. м) у Яготині Київської області. А от з автівок володіє лише “Маздою” 2008 року випуску. На банкiвських рахунках родини — майже 100 тисяч гривень. Готiвка є лише в пана заступника прокурора — 200 тисяч гривень. Вiн також зазначає, що є членом Львiвської обласної органiзацiї фiзкультурно-спортивного товариства — увага, передаємо мовою оригiналу — “Динамо україни”, але от “України” чомусь пише з маленької букви… До речi, у заступникiв головного прокурора Львiвщини чимало нерухомостi, яка офiцiйно їм не належить, проте вони мають право безоплатного користування нею. Оце пощастило в життi! Скажiмо, заступник пана Квяткiвського Богдан Пукiвський, хоча й володiє двома квартирами у Львовi, ще однiєю користується безоплатно (власниця — громадянка України Цмоць Текля). При цьому його минулорiчна зарплата — 237 тисячi 562 гривнi. Ще 240 тисяч гривень — готiвковi кошти.

Iнший заступник прокурора, Андрiй Голомша, безоплатно користується аж чотирма житловими будинками в Солонцi (площа кожного 264 кв. м). Усi цi будинки записанi на громадянина України Романа Мартинишина. Крiм того, пан Голомша орендує у Львовi службову квартиру. I все це при рiчнiй зарплатi 219 тисяч 553 гривнi. 50 тисяч гривень пан заступник тримає готiвкою.

Ще один заступник прокурора, Галина Борейко, також жодного офiцiйного майна, переконує, не має. У декларацiї зазначає, що користується будинком у Львовi (165 кв. м) та Брюховичах (229 кв. м). її офiцiйна зарплата за минулий рiк — 259 тисяч 425 гривень. Та, на вiдмiну вiд своїх колег, вона може похвалитися чималою готiвочкою — 385 тисяч гривень.

Найменше на посадi заступника прокурора торiк заробив Юрiй Татомир — усього лишень 79 тисяч 607 гривень. При цьому вiн змiг купити “Лексус GX470”. Вартiсть цiєї покупки оцiнив у 48 тисяч гривень. Цiкаво, де такi дешевi “Лексуси” продаються?

Додамо також, що до слiз розчулив своєю чеснiстю та принциповiстю керiвник Стрийської мiсцевої прокуратури Iгор Лескович. Вiн, зiзнавшись, що має 170 тисяч гривень готiвки, задекларував 10 гривень, нарахованих за програмою лояльностi в одному з банкiв.

Оля ПIЛIЩУК

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"