Як працюють антинаркотичні центри, пов’язані з заступником Авакова (відео)

17.05.2021

Давній знайомий президента Зеленського Олександр Гогілашвілі, який зараз працює заступником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, тісно пов’язаний з мережею реабілітаційних центрів «Міжнародної антинаркотичної асоціації».

Ми з’ясували: працівники цих центрів можуть викрадати людей задля примусового лікування — вони без проблем готові переодягнутися у поліцейських, вколоти заспокійливе чи навіть приїхати на виклик разом із поліцією. Ціна питання — тисяча гривень виїзд, плюс 8-15 тисяч гривень за місяць реабілітації. Так званий «реабілітаційний період» триває до шести місяців.

Зараз у судах слухається близько десятка справ, де описується незаконне позбавлення волі представниками цих реабілітаційних центрів. У жодній із них вироку немає.

Але і це ще не все — на державному рівні збираються запровадити примусове лікування під наглядом поліції. Перша така спроба відбулася рік тому — «Слуги народу» зареєстрували відповідний законопроєкт. Втім, тоді цю ідею розкритикували і зрештою відклали. Проте після появи Гогілашвілі на керівній посаді у Міністерстві внутрішніх справ, відомство почало частіше згадувати про необхідність примусової реабілітації наркозалежних. Це може коштувати українському бюджету щонайменше 9 мільйонів гривень на рік.

Хто нам пропонував фактично викрасти людину в реабілітаційний центр і до чого тут Міністерство внутрішніх справ — розповідає журналістка Марія Горбань у новому розслідуванні «Таємниці Слідства».

Текстову версію розслідування, де викдадено більше фактів і людських історій, можете прочитати за посиланням: https://www.slidstvo.info/articles/as…

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"