Вища кваліфікаційна комісія суддів України

23.05.2019

Козьяков Сергій Юрійович

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

 

Біографія

Займався адвокатською та викладацькою діяльністю.  Випускник та викладач Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1990 році став співзасновником юридичної фірми «Проксен», яка отримала від Міністерства юстиції України ліцензію № 1 на здійснення юридичної практики. Співзасновник адвокатського об’єднання “Козьяков та Партнери”. У 2002 році став одним із засновників Асоціації правників України, очолював її Третейський суд та Етичну комісію.

Призначений членом ВККС України за квотою Мінюсту України 17 жовтня 2014 року. Головою комісії працює з 9 грудня 2014 року.

Зв’язки

Сергій Козьяков пов’язаний з іншими високопосадовцями, які причетні до судової реформи. Так, заступник голови Адміністрації Президента, головний відповідальний за судову реформу Олексій Філатов починав свою кар’єру саме у ЮФ “Проксен”. А в Адміністрацію Президента потрапив з адвокатського об’єднання “Василь Кісіль та партнери”, де працював разом з Вадимом Беляневичем – дійсним членом Вищої ради правосуддя. Беляневич також раніше працював у Проксені, а потім адвокатом і співзасновником юридичної фірми “Сергій Козьяков та партнери”.

У Проксені працював ще й Костянтин Красовський – права рука Філатова, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента. Цікаво, що перед призначенням членом ЦВК заступником директора «Проксену» працював і Михайло Охендовський. Ще один працівник Проксену – Ігор Васильович Ткач є суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Тобто вихідці з «Проксену» зараз працюють на ключових посадах в усіх органах, які відповідальні за проведення судової реформи.

Діяльність на посаді члена ВККС

Сергій Козьяков, як голова Комісії, несе найбільшу відповідальність за реалізацію найважливішого етапу судової реформи – проведення кваліфікаційного оцінювання усіх дійсних суддів та конкурсу до Верховного та Антикорупційного судів.

І саме тут виникло найбільше проблем. Замість реального очищення та оновлення судової системи до нового Верховного Суду потрапило багато не доброчесних  і лише 20% людей з-поза системи. За останніми даними 81% суддів Майдану замість звільнення успішно проходять перевірку та отримують підвищені зарплати. Комісія не приховує, що окремі з них пройшли оцінювання, бо мали спеціальні завдання. Навіть на конкурсі до Антикорупційного суду, який можна назвати успішним, цей успіх здобутий всупереч, а не завдяки ВККС. Комісія зробила усе, щоб вибити з конкурсу кандидатів, які на практиці продемонстрували спроможність боротись з корупцією (Лариса Гольник, Роман Брегей).

Голова Комісії часто говорить про безпрецедентну прозорість оцінювання суддів. Але насправді робота Комісії стала закритішою. Майже 10% співбесід зі суддями проводяться у закритому режимі. Комісія приховує частину документів суддівських досьє і часто порушує законодавство про доступ до публічної інформації (див. рішення Верховного Суду у справах № 9901/620/18, 9901/612/18,  9901/924/18,9901/133/19).

Сергій Козьяков рідко брав безпосередню участь у оцінюванні кандидатів та суддів, проте таки долучився до залишення у системі сумнівних суддів. Так, у 2016 році колегія ВККС за головуванням Козьякова підтвердила здатність здійснювати правосуддя Ігорем Олександровичем Лічевецьким. Це суддя Київського апеляційного адміністративного суду, який підтримав рішення відомого Богдана Саніна про заборону мирних зібрань на Майдані. Завдяки Голові Комісії успішно пройшла оцінювання і суддя Світлана Шелест, до якої є багато майнових питань. У грудні 2018 її «обрали», а фактично призначили за домовленістю новим членом Вищої ради правосуддя.

Нещодавно журналісти зафіксували, як Сергій Козьяков приходив на святкування дня народження одного з найодіозніших суддів – Євгена Аблова. Це суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, який не лише зобов’язав «Беркут» розігнати Майдан, але й ухвалив цілий ряд сумнівних рішень (щодо Насірова, “рюкзаків Авакова”, члена ВККС Лукаша). На цьому святкуванні був також Сергій Ківалов, військовий прокурор Анатолій Матіос, голова Касаційного адміністративного суду Михайло Смокович, а також багато інших суддів зі сумнівною репутацією, зокрема й Павло Вовк. Варто зазначити, що наразі Окружний адміністративний суд м. Києва розглядає позов про відсутність повноважень у голови ВККС, а Комісія скоро має розпочати оцінювання суддів цього суду.

Колегія на чолі з Сергієм Козьяковим відкинула негативний висновок ГРД щодо голови Окружного адміністративного суду м. Києва Павла Вовка під час конкурсу до Верховного суду.

Родичі та майно

Сергій Козьяков одружений на Козьяковій Тетяні Олександрівні, яка працює у юрфірмі чоловіка. Якщо вірити деклараціям Сергія Юрійовича, то компанія платить його дружині невелику зарплату – 46 166 грн., тобто приблизно 3 847 грн на місяць у 2018 році.

Донька Марія Козьякова, вірогідно, зараз живе в Лондоні. Там вчилася в Імперському коледжі Лондона, куди потрапила завдяки ґранту від уряду України в рамках бюджетної програми МОНМС.

Вся нерухомість родини записана на дружину Сергія Козьякова.

У 2017 році Тетяна Козьякова зареєструвала на себе помешкання в Києві площею 222 кв. м за  7,9 млн грн.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 019 634 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

будинок (село Буча, Києво-Святошинський р-н) – 263 кв. м;

квартира (м. Київ) – 112 кв. м;

квартира (м. Київ) – 222 кв. м;

земельна ділянка (с. Буча).

Задекларовані авто:

Toyota Lexus RX 2000 р. в.

Toyota Lexus RX 2007 р. в.

Макарчук Михайло Андрійович

Біографія

З 1986 по 2011 рік Михайло Макарчук працював суддею на Полтавщині. За президентства Януковича його перевели до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ безстроково. У вересні 2014 року, за нової влади, рішенням з’їзду суддів обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Діяльність на посаді члена ВККС

Під час останнього конкурсу до Верховного Суду він був у Колегії, яка визнала доброчесними суддів Майдану Олену Губську, Тетяну Сапальову, Олександра Кравця. А ще Макарчук підтвердив доброчесність судді Яни Іваненко, яка, очевидно, завдячує своєю кар’єрою впливовому батьку її позашлюбної дитини – екс-голові Вищої ради юстиції та нардепу від партії Медведчука СДПУ(о) 77-річному Валерію Євдокимову. Цікаво, що минулого конкурсу Комісія визнала її недоброчесною, а через 1,5 року кардинально змінила думку.

Родичі та майно

У 2017-му Михайло Андрійович приватизував свою службову квартиру в Києві на 87 кв. м, яку отримав як суддя у 2012 році. Згідно з узагальненою практикою Громадської ради доброчесності приватизація службового житла є індикатором, який вказує на порушення критерію дотримання етичних норм.

Старший син Сергій Макарчук живе в Полтаві, за 2016 рік подав майнову декларацію помічника судді. Він успішно бере участь у доборі на посаду судді місцевого суду і вже проходить спеціальну підготовку в Національній школі суддів Україні. Із майна у нього є квартира в Полтаві, а їздить батьковим DAEWOO LANOS.

Молодший син Юрій Макарчукпрацює юрисконсультом. Подавав майнову декларацію кандидата на посаду в ТОВ “Славутич-Руда-Україна”. Має квартиру у Горішніх Плавнях (Раніше Комсомольськ), два недобудовані дачні будинки (60 та 63 кв. м) та незавершену господарську будівлю на 126 кв. м. Їздить батьковим MITSUBISHI OUTLANDER XL 3.0 АТ.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 409 282 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

8 земельних ділянок

житловий будинок (Волинська обл.) – 50 кв. м;

квартира (м. Київ)  – 87 кв. м;

квартира (м. Полтава) – 52 кв. м.

Задеклароване авто:

Ford Kuga 2017 р. в.

Nissan Murano 2013 р. в.

Mitsubishi Outlander 2008 р. в.

Daewoo Lanos 2005 р. в.

БУТЕНКО Володимир Іванович

Біографія

Працював суддею з 1982 року. Спочатку на Луганщині в Антрацитівському міському суді та у Ворошиловградському обласному. Потім перейшов на Харківщину, в обласний суд, а згодом в Апеляційний суд Харківської області, де обіймав також адміністративні посади. Із 2005 по 2016 рік обіймав посаду судді Вищого адміністративного суду України. Рішенням XIII з’їзду суддів України від 12-13 листопада 2015 року обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Діяльність на посаді члена ВККС

Навесні 2018 року НАЗК направило до суду протокол щодо Володимира Бутенка, де стверджувалось, що член ВККС не повідомив про суттєві зміни у своєму майновому стані. Протокол надійшов до суду 11 квітня 2018 року. Спершу справу розглядала суддя Олена Мозолевська. Вона зробила усе, щоб член ВККС не зазнав покарання. Відразу ж наступного дня з моменту закінчення 3 місячного строку знаходження справи у суді (тобто вже після того, як закінчився строк притягнення Бутенка до відповідальності), у липні 2018 року суддя Мозолевська вирішила заявити собі самовідвід. А вже через тиждень вона проходила кваліфікаційне оцінювання у Колегії ВККС, до складу якої входив В. Бутенко. Ці факти стали підставою для затвердження негативного висновку щодо судді Мозолевської. Однак Володимир Бутенко навіть не заявив собі самовідвід і вирішував долю судді в умовах реального конфлікту інтересів. 18 березня 2019 року суддю визнали такою, що відповідає обійманій посаді.

А завершила розгляд справи щодо В. Бутенка суддя Оксана Криворот. Вона закрила її, бо не побачила складу адміністративного правопорушення. Цікаво, що при розгляді схожих справ, але не щодо члена ВККС, суддя бачила порушення та карала порушників.

Володимир Бутенко входив у колегію, яка визнала доброчесними багатьох сумнівних суддів. Наприклад, суддю Окружного адміністративного суду м. Києва Кирила Гарника, до майна якого є чимало питань. Суддя з Деснянського суду м. Києва Олена Журавська, яка в часи Майдану кидала за ґрати учасників протестів та забирала водійські посвідчення за поїздку до Межигір’я Януковича, теж визнана доброчесною завдяки Бутенку. Ще один суддя Майдану зі Святошинського суду – Тарас Заєцьбув визнаний недоброчесним міжнародними експертами і вибув з конкурсу до Антикорсуду. Але вже через два місяці Колегія за участі Бутенка визнала його таким, що відповідає обійманій посаді.

Бутенко також засвітився на дні народженні судді Окружного адміністративного суду м. Києва Євгена Аблова.

Родичі та майно

Згідно з декларацією за 2018 рік Володимир Бутенко з дружиною-пенсіонеркою Людмилою Іванівною володіють земельною ділянкою на Харківщині з незавершеним будинком на 105 кв. м і 50 кв. м, користуються київською квартирою на 92 кв. м та квартирою у Харкові на 49 кв. м, які належить Бутенку Олегу Володимировичу, вірогідно, сину.

Людина з таким іменем донедавна працювала нотаріусом в межах Харківської області, але припинила діяльність і навіть має заборгованість перед Нотаріальною палатою. Нині Олег Бутенко директор та засновник харківського ТОВ “Воля-Бут”. У його власності перебуває чимало нерухомості:

  • земельна ділянка у Харкові 0,03 га;
  • житловий будинок 401 кв. м;
  • нежитлове приміщення у Харкові на 120 кв. м, видане на підставі свідоцтва про право власності Харківської міськради;
  • гараж;
  • машиномісце у підземному паркінгу;
  • квартира у Харкові на 110 кв. м;
  • подарована квартира на 85 кв. м. у Харкові;
  • квартира на 49 кв .м у Харкові.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 167 716 грн.

Василенко Андрій Володимирович

Біографія

Як і голова ВККС є випускником Київського інституту міжнародних відносин. Працювати почав у 1989 році молодшим науковим співробітником Інституту соціальних і економічних проблем зарубіжних країн Академії наук УРСР. З 1991 року пішов на роботу старшим консультантом секретаріату Верховної Ради УРСР. З 1991 по 1992 рік працював у Міністерстві зовнішньоекономічних зв’язків України. Генеральний директор ТОВ «ПНБК» з 2005 по 2015 рік. Кандидат юридичних наук. Адвокат. У 2015 році призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів за Рішенням з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Андрій Василенко був кандидатом на обрання членом Вищої ради правосуддя від науковців у 2019 році. Проте в голосуванні зайняв останнє місце.

13 травня 2019 року президент України Петро Порошенко призначив Андрія Василенка членом Вищої ради правосуддя за своєю квотою.

Діяльність на посаді члена ВККС

Андрій Василенко має репутацію найбільшого противника Громадської ради доброчесності та найактивніший у протягуванні сумнівних кандидатів і суддів. Часто він перетворював співбесіди з кандидатами на допити саме представників громадськості, а суддям ставив питання, які їх “витягували”. Відомо, що після співбесіди з Валентиною Симоненко члени Ради звертались до Сергія Козьякова і членів ВККС з проханням поставити питання про звільнення Василенка.

На останньому конкурсі він входив у колегію ВККС, яка обирала кандидатів до Касаційного кримінального суду. На думку Василенка, достойними такої посади є, зокрема Мальвіна Данилова, яка стала відома після викрадення у неї незадекларованих 500 000 дол. із незадекларованого будинку. Чи голова суду Олег Чорнобай з Сум, теща якого щороку купує новий Land Cruiser та дає судді в користування.

Завдяки Василенку успішно пройшов оцінювання і відомий голова Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов. На конкурсу до Верховного Суду його визнано недоброчесним, а під час оцінювання він підтвердив відповідність обійманій посаді.

Зв’язки

Василенко є співзасновником трьох компаній – ТОВ “Паруцина”, ТОВ “ПНБК” і ТОВ “Видавничий дім інвестиційно-проектна компанія “Град”.

Найцікавішою є ТОВ “Паруцина”, яка спершу займалась оптовою торгівлею продуктами харчування, а тепер – організацією будівництв. Відповідно до декларації за 2017 рік розмір частки Василенка в компанії складає 12 262 500 грн. Однак за даними Єдиного державного реєстру його частка в десятеро менша. Мабуть, Василенко недбало заповнював декларацію та допустив помилку.

Хто є кінцевим бенефіціаром цієї ТОВки – невідомо: 70 % її статуту сховано в офшорах і належить кіпрській компанії “КАНТОН СЕРВІСЕЗ (САЙПРЕС) ЛІМІТЕД”. Тобто діяльність компанії не можна назвати прозорою. До речі, офшорка зайшла до складу засновників ТОВ ”Паруцина” одночасно з Василенком.

Є й інші факти, які свідчать про сумнівність репутації цієї компанії. Зокрема 11 березня 2009 року Вищий господарський суд задовольнив позов прокуратури м. Києва та визнав недійсним договір, укладений між Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка та ТОВ “Паруцина”. Журналісти тоді писали, що прокуратура захистила корпуси КНУ ім. Тараса Шевченка. Оборудка була дійсно сумнівною. За цим договором університет передав ТОВ “Паруцина” 3 об’єкти нерухомості в Києві, зокрема навчально-лабораторний комплекс, за адресою вул. Мельникова 36/1, де знаходиться alma mater Василенка – Київський інститут міжнародних відносин. На базі цих об’єктів мали бути створені нові. Ключовим був розподіл часток власності у новостворених об’єктах. За договором, Університет чомусь погодився, що йому переходить лише 10 % у новоствореному об’єкті. Власником інших 90 % мала стати компанія Василенка. Дуже непогано, правда.

Вищий господарський суд визнав оборудку незаконною та зобов’язав ТОВ «Паруцину» повернути Університету об’єкти, розташовані по вул. Мельникова 36/1 та вул. Ломоносова, 36, 38, у м. Києві. Цікаво, що одну з касаційних скарг ТОВ “Паруцина” у цій справі розглядав Верховний Суд України. До складу колегії, яка відмовила у задоволенні скарги, входив і дійсний член Комісії С. О. Щотка.

Разом із Василенком співзасновником 2 компаній є Юшко Сергій Всеволодович. Така особа була помічникомПритики Дмитра Микитовича – колишнього голови Вищого господарського суду та нардепа від «Партії регіонів».

Родичі та майно

Дружина члена ВККС – Бєляєва Ніна Вікторівна працює доцентом кафедри Інституту філології КНУ. Дітей сім’я не має.

Батько Андрія Василенка відомий науковець, дипломат та правозахисник – Василенко Володимир Андрійович. У 2018 році призначений Верховною Радою одним із трьох аудиторів НАБУ.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 151 727 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Київ) – 68 кв. м;

квартира (м. Київ) – 28 кв. м.

Задеклароване авто:

Mitsubishi Padjero-Sport 2014 р.в.

Весельська Тетяна Федорівна

Біографія

У 1991 році стала суддею Ленінградського районного народного суду міста Києва (нині Святошинський районний суд міста Києва). Із 2005 року суддя Вищого адміністративного суду України.

У грудні 2014 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначив Тетяну Весельську членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Діяльність на посаді члена ВККС

У 2016 році колегія ВККС у складі голови Козьякова, Тітова та Весельської підтвердила здатність здійснювати правосуддя Лічевецьким Ігорем Олександровичем. Це суддя  Київського апеляційного адміністративного суду, який підтримав рішення Б. Саніна про заборону мирних зібрань на Майдані.

Весельська була доповідачем і по справі судді Шевченківського суду Н. Пономаренко, яка засудила п’ятьох автомайданівців за поїздку до Межигір’я Януковича. На співбесіді вона зачитала звернення родин Героїв Небесної Сотні, які вимагали звільнення суддів Майдану і не поставила судді жодного питання щодо цих рішень.

Відомі факти, коли членкиня ВККС брала участь у винесенні рішення впід час очевидного конфлікту інтересів. Так, 13 липня 2018 року ВККС рекомендувала призначити суддею Окружного адміністративного суду м. Києва Ігоря Погрібніченка. У засіданні брала участь і Тетяна Весельська. А в 2016 році цей суддя виніс рішення, за яким Весельська безкоштовно отримала елітне житло в центрі Києва, яке дуже швидко приватизувала на свою дочку.

На Тетяну Весельську часто складають протоколи про порушення правил дорожнього руху. Але вона їх успішно оскаржує. У 2015 році патрульний склав адмінпротокол щодо Тетяни Федорівни за порушення ПДР на автомобілі «Лексус», але вона оскаржила дії поліції. Її позов задовольнила суддя Лідія Щебуняєва, яка надалі  успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання у ВККС. Цікаво, що з Постанови суду випливає, що у жовтні 2015 року Тетяна Весельська … тимчасово не працювала.

Весельській вдалося також оскаржити оформлений поліцейським протокол у 2017 році за порушення правил паркування. Рішення на користь члена ВККС ухвалила суддя Шевченківського суду Н. Притула.

Повноваження Тетяни Весельської під великим питанням. У березні 2019 року Омбудсман оголосила конкурс на обрання нового члена ВККС, який виграв Микола Сірош – екс-суддя зі сумнівним шлейфом. 4 квітня 2019 року підписано наказ про призначення М. Сіроша. Однак Комісія поки не визнає його дійсним членом, а Весельська оскаржила дії Уповноваженої до Окружного адміністративного суду м. Києва (справа № 640/6439/19).

Родина та майно

Колишній чоловік члена ВККС Весельський Віктор Казимирович все життя працював у Національній академії внутрішніх справ, був начальником кафедри криміналістики. Розлучені з Тетяною Весельською як мінімум із 2009 року.

Має двох дочок. Старша – Напрієнко Марина Вікторівна працює першим заступником начальника Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області.

Напрієнко Павло Володимирович (зять) – депутат Одеської обласної ради.

Молодша дочка – Соловей Ольга Вікторівна

Соловей Олег Володимирович (зять) – Старший інспектор-черговий груп реагування патрульної поліції Ладижинського відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.

Ще до початку отримання величезних зарплат у ВККС майновий стан Весельської був значно вищим за середній. У 2012 році вона придбала квартиру 129 кв. м у Києві за адресою: вулиця Коперніка, 12-Д. Житло коштувало 1,1 млн грн. А у 2016 р. членкиня ВККС отримала й службову квартиру, хоча не потребувала поліпшення житлових умов.

У майновій декларації за 2016 рік пані Весельська вказує одяг, меблі, брендові сумочки, картини, ювелірні вироби і навіть каструлі. Готівкові збереження члена Комісії перевищують задекларовані доходи на 850 861 грн. Це класичний приклад незаконного збагачення, а тому НАБУ за заявою Автомайдану розпочало розслідування за цим фактом. НАЗК також робить перевірку, але тягне з цим уже понад 18 місяців.

Це не єдине порушення Тетяни Весельської. Навіть ВККС довелось визнати, що вона вказала неправду у Декларації родинних зв’язків, бо “забула” вказати своїх двох зятів. Один з них доволі цікава особа – екс-помічник Сергія Льовочкіна, бізнесмен та дійсний депутат Одеської обласної ради – Напрієнко Павло Володимирович. Вища рада правосуддя відкрила за цим фактом дисциплінарне провадження, але карати Весельську не стала.

Скарга на неправду в Декларації доброчесності Весельської вже понад рік місяців розглядаєтьсяВККС. Автомайдану довелось звернутись із позовом до Верховного Суду, щоб хоч якось пришвидшити цей процес. Однак створений діючою Комісією суд відмовився визнати її дії незаконними і фактично дозволив здійснювати перевірку своїх членів без обмеження будь-яким строком (справа № 9901/13/19).

Загальний дохід родини за 2018 рік: 2 839 341 грн.

Гладій Степан Васильович

Біографія

У 1993 році обраний суддею Ленінського районного народного суду міста Полтави. З 1998 по 2009 рік перебував на посаді судді Апеляційного суду Полтавської області. У 2009-му переведений до Апеляційного суду Києва.

У березні 2018 року З’їздом суддів обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Діяльність на посаді члена ВККС

Коли Гладій був ще кандидатом до ВККС, то прямо заявляв, що не збирається щось кардинально змінювати в роботі Комісії та буде відстоювати інтереси суддівського корпусу.

Він був у колегії ВККС, яку успішно пройшов цілий ряд суддів Майдану. Наприклад,  суддя Одеського окружного адміністративного суду  Катерина Танцюра, до якої, окрім справ Майдану, було ще й багато майнових питань. Суддя Букіна Лілія Євгенівна з Дніпропетровського окружного адміністративного суду, яка заборонила Майдан у Дніпрі. Суддя Шевченківського суду Дмитро Мальцев і Оболонського суду Олексій Диба, які засуджували автомайданівців за поїздку до Межигір’я Януковича. Співбесіда з одіозною і багаторічною головою Франківського суду м. Львова Світланою Мартьяновою взагалі пройшла в закритому режимі.

Також Гладій є доповідачем у справі члена ВККС Тетяни Весельської, де перевірка її декларації доброчесності триває вже понад рік.

Родина та майно

Дружина судді Ірина Гладій стала власницею квартири на 105 кв. м. хоча доходи вона мала малі, як свідчать майнові декларації чоловіка. Також вона орендує квартиру площею 58 кв. м. з 2015 року, яка належить Болгарю Валентину Михайловичу, але видатки на оплату оренди в декларації відсутні. Йдеться про житло в центрі Києва по вулиці Пушкінській. Згідно з декларацією родинних зв’язків адвокат Болгарь є тестем Гладія, але його адвокатське посвідчення недійсне з 2014 року. На порталі “Судова влада” відсутні справи, де він є стороною чи захисником.

Степан Гладій у декларації за 2015 рік не вказав право користування на вказане житло.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 451 665 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Київ) – 105 кв. м;

квартира (м. Київ) – 58 кв. м.

Задеклароване авто:

Toyota Land Cruiser Prado 2015 р. в.

Заріцька Анастасія Олексіївна

Біографія

У 1984 року стала суддею Макарівського районного народного суду Київської області. У період з 1993 по 2007 рік – суддя Апеляційного суду Київської області, з 2007-го по 2010 суддя/суддя-секретар у Вищому господарському суді України. У 2014 році З’їздом суддів обрана членом Вищої кваліфікаційної комісії.

Була на посаді судді Вищого господарського суду саме у той час, коли колишні керівники суду Віктор Татьков та Артур Ємельянов запровадили там злочинну схему розподілу справ, яка дозволяла визначати потрібних суддів на потрібні справи. За даними слідства Анастасія Заріцька входила до групи суддів, розподіл справ яким здійснювався за цією схемою на безальтернативній основі. На переконання Громадської ради доброчесності впровадження цієї схеми стало можливим лише при сприянні суддів. Інформація про те, що А.Заріцька якось протидіяла цьому, відсутня.

Діяльність на посаді члена ВККС

Під час останнього конкурсу головувала в Колегії, яка підбирала суддів до Касаційного цивільного суду. Саме ця колегія пропустила цілий ряд сумнівних кандидатів, наприклад, сина члена ВККС та суддю Майдану – Максима Тітова. Або Єлизавету Євграфову, до статків якої у громадськості виникло багато питань.

На кваліфікаційному оцінюванні колегію Анастасії Заріцької легко пройшла дружина судді-хабарника Ігоря Зварича – Оксана Зварич, яка допомагала чоловікові обліковувати усі його хабарі. Заріцька також визнала доброчесним Андрія Секірського – брата дружини Андрія Портнова, який будучи членом Вищої ради правосуддя голосував за призначення суддею свого близького родича.

Родина та майно

Чоловік Микола Заріцький раніше працював в акціонерному товаристві “Потенціал”, яке виробляє електроприлади і через ТОВ “Депсол Україна” належить екс-нардепу від «Партії регіонів» Андрію Ландику. Нині Микола Сергійович отримує мінімальну пенсію, є директором та засновником незадекларованого фермерського господарства “Сад”, що за результатами 2015 року мало нульові фінансові показники.

Заріцький Микола Миколайович, вірогідно, син має у власності будинок у смт Макарів.

Онука Анастасії Заріцької – Олександра Заріцька є солісткою музичного гурту «KAZKA».

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 284 504 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

Квартира (м. Київ) – 55 кв. м;

7 земельних ділянок.

Задеклароване авто:

Volkswagen Multivan 2007 р. в.

Pontiac Vibe 2004 р. в.

Лукаш Тарас Валерійович

Біографія

Працював юристом у ТОВ “Інтер-Сервіс”, ТОВ “Юридична фірма “Салком”. Із 2010 року директор судового департаменту ТОВ “Юридична фірма “Салком”. Має свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. З листопада 2004 року – заступник директора Адвокатського об’єднання “Салком Інтер”.

У жовтні 2016 році Тарас Лукаш призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою Державної судової адміністрації.

Існують обґрунтовані сумніви у тому, що Лукаш чесно виграв конкурс на посаду члена ВККС. Один із конкурсантів оскаржує результати конкурсу в суді. У ході розгляду справи стали відомі цікаві факти. Зокрема, виявилось, що Лукаш подав на конкурс підроблену довідку щодо своєї служби в органах внутрішніх справ. І. М. Драпей, який начебто підписав цю довідку, у суді заперечив, що це його підпис. Оригінал документа член ВККС не зміг подати до суду, що унеможливило проведення експертизи. Окрім того, конкурсна комісія проявила до Лукаша особливе ставлення – йому дозволили донести документи вже після закінчення конкурсу. Але, коли і кому Лукаш передавав документи на суді, встановити не вдалось, бо начебто він не пам’ятає цього.

Але найцікавіше те, як члени конкурсної комісії ДСА виставляли бали Тарасу Лукашу. При оцінюванні доволі посереднього мотиваційного листа Тараса Валерійовича усі представники комісії (окрім представника громадськості Миколи Хавронюка) поставили йому максимальний бал. Тоді як усім іншим поставили очевидно занижені оцінки. Це дало змогу штучно створити для Лукаша найвищий бал та забезпечити йому перемогу в конкурсі. Показово, що одразу після завершення конкурсу Лукаш відкликав згоду на розміщення своїх документів на сайті ДСА.

Ще більш цікаво, що в конкурсну комісію входив суддя В’ячеслав Наставний (той, що судив Юрія Луценка), який поставив Лукашу максимальні бали. Потім В. Наставний проходив конкурс до Верховного Суду. При вирішенні питання щодо В. Наставного Т. Лукаш не заявив собі самовідвід, а брав участь у засіданні Комісії. Дуже ймовірно, що тоді Лукаш віддячив Наставному за його голосування на конкурсі до ВККС.

Справу щодо обрання Лукаша членом ВККС розглядав одіозний суддя Майдану Євгеній Аблов. А в березні 2019 року Тарас Лукаш разом із Сергієм Козьяковим та Володимиром Бутенком був поміченимжурналістами на дні народженні Аблова.

Діяльність на посаді члена ВККС

Протягом роботи у ВККС Тарас Валерійович проявив себе активним захисником недоброчесних суддів. У колегії за участі Лукаша успішно пройшли оцінювання цілий ряд суддів Майдану – В. Катющенко, А. Саадулаєв, Н. Пономаренко, а також судді з сумнівними статками. Наприклад, суддя Окружного адмінсуду м. Києва Кирило Гарник чи сестра Голови Касаційного адміністративного суду Михайла Смоковича – Віра Смокович.

Тарас Лукаш був доповідачем при розгляді скарги відомої судді викривача – Лариси Гольник. Вона подалась на конкурс до Вищого антикорупційного суду, але через формальні причини (наявність догани за пост у Фейсбуці) її не допустили до участі в конкурсі. Гольник оскаржила відмову, оскільки, як викривач корупційного злочину, перебуває під спеціальним захистом. Але ВККС відмовила і Лукаш, як доповідач, навіть не спромігся написати вмотивовану відмову. Зрештою, догану Гольник було скасовано як незаконну, але навіть після цього її не допустили до конкурсу і роль Лукаша тут не остання.

Родина та майно

Дружина – Лукаш (Бабич) Юлія Сергіївна. Працювала юрисконсультом у ТОВ “Дісел Інжиніринг”. На момент обрання Лукаша до ВККС не працювала. Має 18-річну дочку.

Мати – Лукаш (Логутова) Олена Михайлівна – пенсіонерка.  Батько Лукаш Валерій Миколайович, пенсіонер. Лікар-стоматолог.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 275 367 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Львів) – 56 кв. м;

квартира (м. Київ) – 52 кв. м;

квартира (м. Київ) – 49 кв. м.

Задеклароване авто:

Mitsubishi Outlander 2018 р. в.

Щотка Станіслав Олексійович

Біографія

У 1991 -1996 роках – заступник начальника, начальник відділу загального нагляду прокуратури Києва. У 1996-1998 роках працював прокурором Печерського та Радянського районів м. Києва. Суддею Вищого арбітражного суду України приз

призначений у 1998-му. З 2006-го по 2010 рік суддя Верховного Суду України. З квітня 2014 року – член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, призначений Пленумом Верховного Суду України. 5 грудня 2014 року наказом Голови Державної судової адміністрації України призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Наразі заступник голови Комісії.

У 2013 році Віктор Янукович нагородив Щотку орденом “За заслуги” III ступеня.

Діяльність на посаді члена ВККС

Станіслав Щотка підтримує репутацію прихильника очищення судової влади. Він входив до Тимчасової спеціальної комісії, більшість рішень якої було саме про звільнення суддів Майдану. На попередньому конкурсі до Верховного Суду він входив до Колегії, яка визначала переможців до Касаційного господарського суду. Це єдиний суд, де кількість суддів не з системи досягла майже 40 %.

Однак у багатьох випадках Станіслав Щотка займає позицію, яка домінує у ВККС і пропускає недоброчесних суддів. Так, колегія за його участі проводила співбесіду з дружиною відомого «судді-колядника» Ігоря Зварича – Оксаною Зварич. Відомо, що вона причетна до ведення т. зв. “бухгалтерії хабарів”, які брав її чоловік. Однак на співбесіді їй не було поставлено жодного питання з цього приводу і вона успішно пройшла оцінювання.

Не мав труднощів у проходженні колегії Щотки й рідний брат дружини Андрія Портнова – Андрій Секірський. Він був призначений на посаду в умовах реального конфлікту інтересів. Андрій Портнов голосував за призначення свого швагра суддею. Але ВККС не побачила у цьому проблеми. Може тому, що Станіслав Щотка теж не взяв собі самовідвід, коли співбесідував сестру своєї колишньої дружини – Ольгу Юзькову.

Родина та майно

Першою дружиною Станіслава Щотки була Юзькова Тетяна Леонідівна. Це дочка першого голови Конституційного суду Леоніда Юзькова. Наразі вона є членом Центральної виборчої комісії за квотою Радикальної партії. Була народним депутатом від партії Олега Ляшка. Її рідна сестра – суддя Шевченківського суду м. Києва Ольга Юзькова.

Теперішня дружина члена ВККС не пов’язана з юриспруденцією. Щотка Тетяна Петрівна є лікарем і, мабуть, працює у заснованій нею ж ТОВ “Медичний центр “Алерголог”, а також є підприємцем.

У своїй декларації Станіслав Щотка вказує не введений в експлуатацію будинок в Києві площею 314 кв. м. Втім, наразі будинок виглядає повністю обжитим.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 484 013 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

будинок (м. Київ) – 314 кв. м;

квартира (м. Київ) – 72 кв. м;

квартира (м. Київ) – 53 кв. м;

земельна ділянка.

Задекларовані авто:

Volkswagen Tiguan 2012 р. в.

Volkswagen Touareg 2011 р. в.

Устименко Валентина Євгенівна

Біографія

З 1982 по 1986 рік працювала суддею Московського районного суду м. Харкова. З 1986 р. по 2016-й суддя Апеляційного суду Харківської області.

Рішенням XІІ з’їзду суддів України від 25 вересня 2014 року обрана членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Діяльність на посаді члена ВККС

На посаді члена ВККС вона проявилась типовим захисником усіх негативних явищ, які мала викорінити реформа. Устименко була доповідачем у справі відомого голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка, який тиснув на суддю Сергія Бондаренка та вимагав винесення незаконного рішення. Комісія розглядала справу майже 32 місяці. Завдяки очевидному затягуванню строк притягнення до відповідальності Бабенка за тиск на суддю сплив і його покарали лише за неетичні висловлювання. У підсумку і це покарання прогнозовано було скасовано Великою Палатою. Таким чином завдяки затягуванню цієї справи В.Бабенко уникнув будь-якої відповідальності.

На останньому конкурсі до Верховного Суду колегія під головуванням Валентини Устименко визнала переможцями найбільш сумнівних осіб – екс-голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, члена ВРП Тетяну Малашенкову і племінника Сергія Ківалова – Сергія Могила. Як головуюча Устименко фактично перешкоджала представникам Громадської ради поставити незручні запитання кандидатам.

Родина та майно

Про родину Валентини Євгенівни майже нічого невідомо. Ймовірно, її сином є  Устименко Євген Вікторович – прокурор у Головній військовій прокуратурі. Він задекларував користування квартирою у Харкові, яка є у власності членкині ВККС.

Невістка члена ВККС – Устименко Олена Анатоліївна є викладачем кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 279 784 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Київ) – 33 кв. м;

квартира (м. Харків) – 112 кв. м;

квартира (м. Харків) – 77 кв. м.

Козлов Андрій Георгійович

Біографія

Працював юристом в АО “Юридична фірма “Василь Кісіль і Партнери”, адвокат із 2003 року. Захищав інтереси Кабінету Міністрів України та Міністерства оборони України у судових справах, пов’язаних із катастрофою літака Ту-154М над Чорним морем, а також інтереси авіакомпанії Air France, Паризького аеропорту, страхової компанії AXA.

Андрій Козлов також займався науково-експертною діяльністю. Був юридичним радником міжнародної неурядової організації Democracy Reporting International, координатором проекту DRI “Підтримка прозорого та демократичного процесу реформ в Україні”. Учасник проекту “Громадський суд”, Громадського сектору Євромайдану, розробник Програми негайних перетворень країни, частина ідей якої була запроваджена для проходження психологічних тестів та тестів на загальні здібності кандидатами на посади суддів. Волонтер.

У жовтні 2016 року призначений Омбудсменом членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Діяльність на посаді члена ВККС

Фактично це єдиний член ВККС, який, з точки зору стороннього спостерігача, намагався втілювати судову реформу відповідно до її цілей та є носієм прогресивних ідей.

Андрій Козлов писав окремі думки щодо рішень Комісії про визнання доброчесними сумнівних суддів та задавав незручні питання на співбесідах. Його рішення зазвичай є вмотивованими і він намагається спілкуватися з громадськістю та журналістами.

Разом з тим його дії мали мінімальний вплив на загальний результат роботи Комісії.

Луцюк Павло Сергійович

Біографія

До 2000 року займався юридичною практикою в Рівненській області. Обирався Головою Рівненського обласного відділення Спілки адвокатів України, Головою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області.

Рішенням ІІІ з’їзду адвокатів України від 3 липня 2015 року адвокат Луцюк П.С. обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За повідомленням ЗМІ, Павло Луцюк ніколи не отримував офіційно адвокатське свідоцтво №1, яким він користувався в роботі і яке він пред’являв в числі документів, переданих в ВККСУ при надходженні на посаду. Адвокат, чий підпис нібито фігурувала на свідоцтві, дав письмові показання, що ніколи основний адвокатський документ Луцюк не підписувала, і підпис на документі не її.

З’їзд адвокатів у лютому висловив Павлу Луцюку недовіру та звільнив його з посади члена Комісії. Наразі член ВККС оскаржує це рішення і справа розглядається у Рівненському окружному адміністративному суді (справа № 460/354/19).

Діяльність на посаді члена ВККС

Як член Комісії Павло Луцюк причетний до залишення на посадах багатьох сумнівних суддів. Зокрема, за його участі підтвердила відповідність займаній посаді екс-дружина та мати двох дітей Андрія Портнова суддя Оболонського суду м.Києва Інна Бєлоконна, до якої є багато питань щодо її статків. Успішно пройшла оцінювання і багаторічна голова Франківського суду міста Львова Світлана Мартьянова.

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Гломб Юрій Олександрович  звинуватив члена ВККС у тому, що він телефонував і тиснув на нього. Нещодавно між ними відбувся кумедний діалог, де Луцюк заявив, що не пам’ятає чи дзвонив судді, але одночасно сказав, що їх розмова по телефону тривала 10 секунд.

У грудні 2016 року Києво-Святошенський районний суд розглядав питання притягнення Луцюка до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Однак Павло Луцюк вирішив приховати від поліції та суду той факт, що він, на той момент, вже півтора року працює у ВККС та сказав, що тимчасово не працює. (див. справу № 369/8306/16-п).

Родина та майно

Дружина Павла Луцюка – Тетяна Фокіна працює заступником начальника Національної служби посередництва та примирення в Рівненській області й відповідно проживає в Рівному.

Син Павла Луцюка – Луцюк Павло Павлович також проживає в Рівному та працює в прокуратурі Рівненської області.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 318 755 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

будинок (с. Гореничі) – 153 кв. м;

квартира (Грузія) – 65 кв. м;

земельна ділянка.

Задекларовані авто:

Marcedes-benz E200 2014 р. в.

Nissan Leaf 2014 р. в.

Kia Cerato 2009 р. в.

Мішин Микола Іванович

Біографія

Після завершення навчального закладу працював слідчим у кількох відомствах Луганській області. З 1986 по 2001 рік був суддею Донецького обласного суду. З 2001 до 2016-го суддя  Апеляційного суду Донецької області.

Рішенням XІІ з’їзду суддів України від 25 вересня 2014 року обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Діяльність на посаді члена ВККС

Микола Мішин є одним з найменш публічних членів Комісії, але загалом його діяльність нічим не відрізняється від більшості колег.

Колегія ВККС до складу якої входив Микола Мішин визнала доброчесним голову Оболонського суду м.Києва Владислава Дев’ятка, який у часи Майдану засуджував невинних – виніс рішення про взяття під варту учасника акцій протестів та позбавив прав двох водіїв за поїздку до Межигір’я Януковича.

Заступник  голови апеляційного суду Полтавської області Гальонкін Сергій Анатолійович став широко відомим завдяки своєму будинку площею 661 кв. м. у вигляді церкви. Завдяки колегії Мішина він і далі продовжує здійснювати правосуддя.

Успішно пройшов співбесіду у Мішина і діючий член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус. Він забороняв Майдан у Запоріжжі, щороку їздить святкувати новий рік до Москви і дуже сумнівно був обраний до складу Вищої ради правосуддя.

Родина та майно

Дружина Ольга Мішина – пенсіонерка.

Дочка Шилова Олена Миколаївна. Суддя Апеляційного суду Донецької області. Нещодавно вона успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання, яке проводить ВККС.

Ще одна дочка – Олександра Мішина працювала державним нотаріусом.

З 2015 року Микола Мішин користується службовою квартирою від ВККС площею  77 кв. м.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 479 734 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Київ) – 77 кв. м (службова);

квартира (м. Донецьк) – 68 кв. м;

земельна ділянка.

Задеклароване авто:

Hyundai Santa Fe 2012 р. в.

Прилипко Сергій Миколайович

Біографія

З 1997 по 2000 рік працював доцентом кафедри трудового права. Навчався у докторантурі Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого. З 2007 по 2010 рік – професор кафедри трудового права цього ж ЗВО. Протягом року очолював Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку. Із 2011-го працює на посаді головного вченого секретаря Національної академії правових наук України.

У 2015 році призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У 2018 році Прилипко намагався стати членом Вищої ради правосуддя.

Діяльність на посаді члена ВККС

На останньому конкурсі до Верховного Суду Прилипко входив у колегію, яка визнала переможцем конкурсу Максима Тітова – сина члена ВККС Юрія Тітова. Члени комісії відкинули негативний висновок Громадської ради доброчесності та проігнорували, що Максим Тітов у часи Майдану засуджував невинних за поїздку до Межигір’я Віктора Януковича.

Сергій Прилипко разом з Миколою Мішиним голосував за визнання доброчесним голови Оболонського суду м.Києва Владислава Дев’ятка. Він у часи Майдану дав дозвіл на взяття під варту побитого беркутівцями Олексія Салиги, а також позбавив прав керування двох учасників поїздки до резиденції Януковича – Межигір’я. Член Комісії Андрій Козлов був проти такого рішення Комісії та виніс Окрему думку.

Завдяки Колегії Сергія Прилипка зберегля свою посаду і представниця великої суддівської родини Яна Карабань, до статків якої є чимало питань.

Родина та майно

Сергій Прилипко розлучений. Колишня дружина – Прилипко Тетяна Володимирівна нараз тимчасово не працює.

Дочка Погорєлова Олександра Сергіївна є кандидатом юридичних наук, асистент кафедри трудового права юрфаку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Її чоловік – Погорєлов Андрій Андрійович працює прокурором відділу процесуального керівництва Головної військової прокуратури. Як випливає з декларації, живе сім’я у невеликій квартирі, яка належить Тетяні Прилипко.

Інша дочка – Прилипко Дарина Сергіївна є аспірантом кафедри інтелектуальної власності Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Батько Прилипко Микола Володимирович як і колишня теща Ніна Федорівна – пенсіонери.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 015 957 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

квартира (м. Київ) – 62 кв. м;

квартира (м. Харків) – 119 кв. м.

Задеклароване авто:

Toyota Camry 2012 р. в.

Тітов Юрій Георгійович

Біографія

У 1983 році виконував обов’язки  народного судді Києво-Святошинського районного народного суду Київської області. Був суддею Мінського районного народного суду Києва. З 1995 по 2016 рік обіймав посаду судді Верховного Суду України.

У 2014 року обраний членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Тітов входить до складу Наглядової ради Національного університету “Одеська юридична академія”, президентом якої є Сергій Ківалов. У мережі пишуть, що Юрій Тітов може бути кумом Сергія Ківалова.

Діяльність на посаді члена ВККС

Колегії до складу яких входив Юрій Тітов визнали доброчесними цілий ряд сумнівних суддів. Зокрема Оксану Епель, до майна якої є чимало питань. Дружину відомого судді – колядника Оксану Зварич, яка за даними СБУ допомагала чоловікові обліковувати усі хабарі. Суддю Оксану Малих, яка заборонила усі мирні зібрання у Миколаєві під час Майдану.

На конкурсі до Верховного Суду Колегія Юрія Тітова відкинула негативний висновок Громадської ради доброчесності щодо судді Вищого адміністративного суду Яни Іваненко, яку було визнано недоброчесною на попередньому конкурсі. Громадська рада вважає, що вона завдячує своїй кар’єрі виключно зв’язком з колишнім Головою Вищої ради правосуддя та нардепом Валерієм Євдокимовим, який є батьком її дитини.

Відомо, що Юрій Георгійович притягувався до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання декларації про істотні зміни в майновому стані. Справу повертали на доопрацювання, але вже відома суддя Оксана Криворот не побачила складу правопорушення (як у випадку з Бутенком). Визначивши, що Тітов взагалі не мав подавати декларацію.

Родина та майно

У родині Юрія Тітова троє чинних суддів — дві племінниці та син.

Син Максим Юрійович Тітов – є  суддею Оболонського районного суду м. Києва. У часи Майдану засудив двох водіїв, чиї автомобілі засвітились у поїздці до Межигір’я Януковича.  У 2017 році увійшов до суддівської колегії, яка розглядала справу колишнього президента Віктора Януковича. Відомий також тим, що лише за два останні роки звільнив від відповідальності 21 водія, які були спіймані за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Пізніше Максим Тітов взяв участь у конкурсі до Верховного Суду, який проводила ВККС, та переміг у ньому попри негативний висновок Громадської ради доброчесності. Наразі Максим Тітов очікує на своє призначення суддею Верховного Суду.

Дружина, Тетяна Тітова, працювала помічником судді у Верховному Суді, а зараз є кандидатом на посаду судді.

Племінниця Тетяна Тітова є суддею Балтського суду Одеської області.

Інша племінниця Віра Адаховська – суддя Господарського суду Миколаївської області.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 4 077 460 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

будинок (Київська обл.) – 279 кв. м;

будинок (Одеська обл.) – 200 кв. м;

будинок (Київська обл.) – 56 кв. м;

квартира (м. Київ) – 115 кв. м;

квартира (м. Київ) – 38 кв. м;

квартира (Чорноморськ) – 98 кв. м;

8 земельних ділянок.

Задекларовані авто:

SsangYong Kyron 2013 р. в.

Mitsubishi Pajero Wagon 2011 р. в.

Шилова Тетяна Семенівна

Біографія

З 1992 по 1997 роки працювала в органах прокуратури. Після чого призначена суддею Куйбишевського районного суду Донецька, протягом року виконувала обов’язки заступника голови суду. З 2002 по 2011 рік суддя судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області та суддя Апеляційного суду Київської області. До 2016-го суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Рішенням XIII з’їзду суддів України від 12-13 листопада 2015 року  обрана членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Діяльність на посаді члена ВККС

На останньому конкурсі до Верховного Суду Тетяна Шилова входила до колегії, яка визнала переможцями найбільш сумнівних осіб:  екс-голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, члена ВРП  Тетяну Малашенкову та племінника Сергія Ківалова – Сергія Могила.

Завдяки Тетяні Шиловій успішно пройшли перевірку судді, які в часи Майдану на підставі сфальшованих документів засуджували учасників поїздки до Межигір’я – суддя Деснянського суду м.Києва Лісовська О.В., суддя Подільського суду м.Києва Захарчук С.С.

Після того, як члени ВККС почали отримувати щомісячну зарплату понад 225 000 грн. ВО «Автомайдан» декілька раз звертався до Тетяни Шилової із закликом продемонструвати приклад доброчесної поведінки та відмовитись від квартири, яку їй було безкоштовно передано як службову. Отримала вона її у той час, коли вже мала будинок під Києвом. Однак член ВККС повністю проігнорувала 3 звернення Автомайдану, в той же час голова Комісії Сергій Козьяков назвав це тиском.

До речі, Тетяна Шилова вивела цю квартиру з числа службових, хоча це й суперечить вимогам законодавства і є одним із затверджених Громадською радою доброчесності індикаторів недоброчесної поведінки.

Родина та майно

Чоловік Тетяни Шилової, Володимир Шилов, з 1985 року працював у органах прокуратури. З 4 червня 2013 по 13 березня 2014 він перебував на посаді заступника прокурора Дніпропетровської області, а тому, за даним Люстраційного комітету, підлягає люстрації.

Розслідування PROSUD про Тетяну Шилову показало, що у Селі Іванків на Київщині Тетяні Шиловій виділили безплатно земельну ділянку за не зовсім прозорих обставин.

Загальний дохід родини за 2018 рік: 3 799 082 грн.

Задеклароване нерухоме майно:

будинок (Київська обл.) – 255 кв. м;

квартира (м. Київ) – 91 кв. м (оренда);

2 земельні ділянки.

Задекларовані авто:

Toyota Land Cruiser Prado 2012 р. в.

Toyota Land Cruiser Prado 2008 р. в.

Subaru Legacy 2004 р. в.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"