Волинський прокурор заховав “за тещею” особняк під Луцьком

23.01.2017

Керівник Луцької місцевої прокуратури Волинської області Олександр Шпота проживає з сім’єю у будинку тещі, побудованому на орендованій у дружини ділянці. Про це свідчить е-декларація прокурора за 2015 рік.

шпота олександр_фото

Олександр Шпота (фото – Волинські новини)

В е-декларації за останній звітний рік Олександр Шпота зазначає місцем фактичного проживання село Струмівка Волинської області, що розташоване в 7 км від Луцька. Однак у документі відсутня інформація щодо наявності у нього чи членів сім’ї об’єкту житлової нерухомості на території цього села.

Дружина прокурора, начальник другого відділу ДВС Луцького міськуправління юстиції Головного територіального управління юстиції у Волинській області Марта Шпота, у 2015 році задекларувала лише земельну ділянку у Струмівці площею 0,1259 га, яку передала у безстрокове користування за договором суперфіцію (користування для забудови) своїй матері – Юлії Ковальчук.

Шпота_Струмівка_будинок вересень 2009

Шпота_Струмівка_будинок серпень 2011

Шпота_Струмівка_будинок вересень 2012

Забудова ділянки дружини прокурора (роки: 2009, 2011, 2012)

Як свідчать дані супутникових знимків різних років, з 2010 року на ділянці тривала забудова. А у 2015 році на тещу прокурора зареєстрували будинок площею 190 кв м. Про те, що у ньому живе сім’я прокурорів, свідчать фото-звіти доньки держслужбовців у соцмережах.

Крім того, теща прокурора Юлія Ковальчук прописана у Радехові, де має квартиру на 64 кв. м. У 2004 році жінка записала 1/3 частки квартири на доньку. Сам Шпота якось розповів порталу «Четверта влада», що дружина не знала про отриману від матері частку квартири. Однак, коли податкова це виявила, «довелося задекларувати це майно».

Юлія Ковальчук на пенсії з 2003 року. Була керівником нині припиненого ТОВ «Агроторг» (2010-2015 роки), яке займалось оптовою торгівлею зерном. З 2015 року керує діяльністю новоствореного ТОВ «К-Агро», що зареєстроване у Радехівському районі на Львівщині, а у жовтні 2016-го призначена директором ПАТ «Птахофабрика “Ражнівська”» терміном на 3 роки. Остання фірма знаходиться у Бродівському районі Львівської області, що межує з Радехівським.

Додамо, Олександру Шпоті належить також квартира у Луцьку на 94 кв. м. Придбана нерухомість наприкінці 2006 року. Їздять держслужбовці на автомобілі «Toyota Camry» 2008 року випуску. У декларації за 2015 рік ще значиться автомобіль «Mitsubishi Outlander» 2007 року випуску, однак влітку 2016-го прокурор повідомив про продаж автівки.

За підсумком 2015 року Шпоти задекларували сумарно 186 тис. грн доходу.

Олександр Шпота призначений керівником Луцької місцевої прокуратури Волинської області у грудні 2015 року. До цього займав посаду прокурора міста Нововолинська Волинської області. В органах прокуратури з 2001 року.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Перевірка декларацій про доходи службовців місцевого рівня чотирьох областей Західної України»

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"