Віталій Голощак. Керівник Білгород-Дністровської прокуратури Одеської обл

21.08.2018

Досить часто українські прокурори разом зі своїми сім’ями стоять у черзі за отриманням державного житла. Однак чи дійсно вони цього потребують? Адже якщо проаналізувати їхні декларації, вони разом із своєю родиною є власниками елітного майна вартістю у декілька сотень тисяч доларів, при цьому маючи доволі низькі доходи.

Знайомтесь, керівник Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області – Віталій Григорович Голощак.

Свою нинішню посаду керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області Віталій Григорович отримав зовсім нещодавно, а саме – 8 червня 2018 року.

Однак це не перша керівна посада Віталія Григоровича в органах прокуратури. На сайтіпрокуратури Одеської області можемо знайти ряд призначень Віталія Голощака в період 2014-2015 років. Серед обійманих ним посад є посада очільника прокуратури Одеси, очільника відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції управління нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури області, заступника прокурора Суворовського району м.Одеси та ін.

Успішно в органах прокуратури Віталій Голощак працював і в часи Януковича. Зокрема він займав посади слідчого, заступника Ізмаїльського міжрайонного прокурора, прокурора Ренійського району Одеської області, звідки в 2011 році переведений на посаду начальника управління прокуратури Вінницької області, де займався дотриманням законності в діяльності правоохоронних органів області.

Віталій Голощак досить часто подається на конкурси до інших правоохоронних органів. Зокрема він був одним із кандидатів на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Також Віталій Григорович намагався стати директором територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Миколаєві. Там він набрав 79 із 100 можливих балів і не переміг. До речі, подаючи документи на цей конкурс Віталій Голощак вказував, що є заступником керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області.

Найбільше запитань до прокурора саме з приводу його статків. У своїх деклараціях за 2014,  20152016 та 2017 роки Віталій Голощак задекларував 882 тис. грн зарплати, з яких 379 тис. грн отримав вже у 2017 році, коли прокурорам суттєво підвищили заробітну плату. Дружина прокурора Наталя Володимирівна Голощак заробила лише 44 тис. грн, а джерелом її зарплати є Дмитро Петрович Дімов.  Маючи такі не високі доходи, подружжя утримує двох своїх дітей.

 

Та окрім зарплати, Наталія та Віталій Голощак отримували інші види доходів. Значну суму родина прокурора отримувала як подарунки. Наприклад,  520 тис. грн родина прокурора отримала від його тещі – Галини Миколаївни Павлини.  Ще 90 тис. грн Віталій Голощак отримав від свого тестя – Володимира Павлини. Ще 50 тис. грн син прокурора отримав від матері прокурора – Ольги Голощак. Та і це ще не всі “благодійники” родини одеського прокурора. Наталя Володимирівна Голощак не тільки отримує зарплату у Дмитра Петровича Дімова, а і також задекларувала 60 тис. грн подарунка від нього. Ну і наостанок, сам прокурор отримав  52 тис. грн подарунка від Петра Михайловича Трача. Таким чином, родині Віталія Голощака вдалося додатково отримати 772 тис. грн. То ж, давайте дізнаємося, хто були ці “благодійники” та чи мали вони на це кошти.

Розпочнемо із матері прокурора – Ольги Василівни Голощак. Пані Ольга подала власні декларації, адже є вчителем української мови та літератури у Шевченківській загальноосвітній школі 1-3 ступенів №2 і паралельно є депутатом Шевченківської сільської ради. До речі, у 2010 році депутатом вона стала від Партії регіонів. Заробітна плата Ольги Василівни у 2017 році становила 88 тис. грн та ще 24 тис. грн пенсії. Окрім цього, у пані Ольги доволі багато майна, про що ми розкажемо згодом. А зараз лише констатуємо її низькі доходи та відсутність у неї та в її покійного чоловіка Григорія Голощака будь-якого бізнесу чи підприємницької діяльності.

Більшу частину подарунків родина прокурора задекларувала від батьків Наталії Володимирівни Голощак (дівоче прізвище – Павлина). За нашою інформацією, Галина Миколаївна Павлина та Володимир Степанович Павлина працювали у Крижопільській центральній районній лікарні і теж не мають жодного бізнесу.

Також у дружини прокурора є сестра Ганна Володимирівна Павлина. Вона теж подала електронні декларації, оскільки є спеціалістом першої категорії прокуратури Крижопільського району Вінницької області. У декларації також бачимо, що її чоловіком є вже згаданий нами Петро Михайлович Трач, який і подарував Віталію Голощаку 52 тис. грн, хоча і у самого доходи доволі малі.

Останнім благодійником є Дмитро Петрович Дімов. Від нього дружина прокурора отримала 44 тис. грн заробітної плати та 60 тис. грн  у вигляді подарунка. Ми можемо знайти, що особа з таким же ПІБ намагалася стати суддею місцевого суду в Одеській області та зареєстрована адвокатом. І саме у цього адвоката Наталя Голощак є помічником.

Незважаючи на доволі низькі доходи прокурору та його родині вдалося придбати вартісне нерухоме майно. Так, наприклад, Віталій Голощак разом зі своїми дітьми з 2014 року є власником квартири в Одесі, площею 113 кв. м. Це житло знаходиться за адресою: бульвар Французький, будинок 22, корп. 3, що є елітним будинком неподалік від моря. Схожа квартира в цьому будинку сьогодні коштує бл. 160 тис. доларів. Ще у 218 тис. грн прокурору обійшлося паркомісце у цьому ж будинку.

У 2014 році Віталій Голощак став власником земельної ділянки с. Лука-Мелешківська, що під Вінницею. Її площа – 518 кв. м. У 2017 році Наталя Голощак теж придбала паркомісце у будинку на Французькому бульварі, 22/3. Обійшлося воно їй у 160 тис. грн.

Наталя Володимирівна також має житло в Ізмаїлі, за адресою: Болградське шосе, 16. Його площа 49.40 кв. м. Також вона є власницею земельної ділянки у Вінницькій області. Ще одну квартиру мають діти прокурора – Олександр та Вікторія. Це житло розташоване в Одесі за адресою: проспект Глушка, 6-В та має площу 44 кв. м.

Здавалося б, з такою кількістю нерухомого майна, коли навіть неповнолітні діти прокурора вже мають свої квартири, у сім’ї не повинно бути проблем із житлом. Однак в 2011201420152016   роках уся сім’я прокурора стояла у черзі за державним житлом.

Окрім елітного нерухомого майна, у власності родини прокурора доволі дорогі автомобілі. Наталя Голощак протягом 2015-2016 років стала власницею 2 автомобілів: Toyota Land Cruiser 2008 рокувартістю 250 тис. грн та Renault Megane 2011 року вартістю 166 тис. грн. Натомість Віталій Голощак лише користується Toyota Land Cruiser.

Витрачаючи великі кошти на придбання рухомого та нерухомого майна, родині вдалося навіть заощадити. Віталій Голощак є власником 250 тис. грн готівки. Його дружина, пані Наталя, заощадила 50 тис. грн та 5 тис. доларів.

Доволі багато майна є в Ольги Василівни Голощак, яка працює вчителем. Зокрема, матір прокурора задекларувала 4 земельні ділянки в с. Шевченкове та в с. Десантне, недобудований будинок та квартиру в Одесі. Квартира знаходиться за адресою  вул. академіка Вільямса, 59-К. Подібне житло у цьому будинку сьогодні коштує близько 78 тис. доларів. Серед рухомого майна у її власності MITSUBISHI LANCER 2006 року та два автомобілі ВАЗ.

Родині прокурора Віталія Голощака вдалося придбати велику кількість елітного майна, яке навряд чи відповідає рівню його власних доходів та доходів його великої родини. І навіть чисельні грошові подарунки від найближчих родичів навряд чи дозволили б Віталію Григоровичу придбати майно вартістю у декілька сотень тисяч доларів. Тому вважаємо, що компетентні органи мають перевірити статки цього чиновника, який обіймає керівну посаду в прокуратурі Одеської області.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"