Вадим Гаєвий. Екс-природоохоронний прокурор Києва

20.12.2017

Українські чиновники чи бізнесмени? Величні маєтки в заповідних зонах, розкішні замки біля озер, дорогі квартири в елітних районах. Хто саме може дозволити собі таку розкіш та ким потрібно працювати, щоб нажити таке майно?

Журналісти “СтопКору” неодноразово викривали посадовців-корупціонерів, які збагатилися завдяки незаконним махінаціям чи розкраданню бюджетних коштів. Масштаб прибутків іноді просто шокував, адже всі ці статки, палаци та володіння з’являлися у власності під час роботи на державних посадах зі скромною зарплатнею.

Але сьогодні йтиметься не про можновладця, мецената чи феодала. Ми розповімо про звичайного колишнього природоохоронного прокурора Києва Вадима Гаєвого. Того, що звів розкішний замок посеред столичного Національного парку. Та як з’ясувалося, ця нерухомість – квіточки у порівнянні з тим, що ви дізнаєтеся.

Для початку нагадаємо, хто такий Вадим Гаєвий. В Інтернеті й досі можна знайти його фото під заголовком “Державно-правова еліта України”. Судячи з біографії – цей нащадок династії юристів за короткий час зробив блискавичну кар’єру. За майже 5 років від стажиста до природоохоронного прокурора столиці – у 28 років. І саме на цей період припадає матеріальний розквіт нашого героя. Посадові обов’язки пан Вадим трактував по-своєму. Замість розслідування фактів знищення природи і покарання винних збагачував свою родину протягом всього перебування на посаді. Про кмітливих сина і батька й досі пам’ятають сусіди.

Маєтки в лісах, декілька квартир у Києві та апартаменти в Ялті – усе це належить людині, яка все життя посідала лише державні посади. Із зарплатнею трохи менше як дві тисячі гривень на місяць.

За часів Януковича природоохоронна прокуратура мала наглядати за дотриманням законодавства в екологічній сфері, недопущенням незаконного виділення та привласнення земель лісового, водного фонду чи заповідних територій. В разі виявлення правопорушень природоохоронні прокурори мали миттєво реагувати та повертати землі державі.

Натомість Вадим Гаєвий діяв трохи інакше.  Він закривав очі на правопорушення, якщо на його родину виділяли відповідний відсоток земель чи грошовий еквівалент.

Про замок у Голосіївському парку столиці ми детально розповідали раніше. Та виявляється, це не єдиний палац у власності Гаєвого. У власності колишнього природоохоронного прокурора – не менш розкішний маєток в селі Великі Дмитровичі. Тут він мешкав раніше.

Земельна ділянка – 0,40 га

Площа будинку – 400 м. кв.

Ринкова вартість майна – 500.000 $

Здається в оренду – 2.000 $ в місяць

А тепер перед вами – недобудований палац, розташований в елітному селищі під Києвом Пуща-Водиця.

Якщо такі цифри та угіддя вас не здивували, то приготуйтесь дізнатись ще більше відвертих фактів про вдале збагачення екс природоохоронного прокурора. Далі – більше.

Це квартира, розташована в самому серці Києва. Приблизна вартість – 300 тисяч доларів. Але родина Гаєвих тут не живе.

Ми дізналися у консьєржки, що поруч здається квартира з таким самим плануванням. Тож ми представилися клієнтами й призначили зустріч власниці – аби мати уяву про житло Гаєвих і про приблизну вартість оренди.

Ось так приблизно виглядає квартира нашого героя, яку він здає за щонайменше 50 тисяч гривень на місяць.

Але наступні елітні квартири приносять Вадиму не менші прибутки.

Місто Київ, один з найдорожчих районів столиці – Подільський. Тут розташовані дві квартири та ось ця ціла будівля Гаєвого.

Будинок – здається під офісні центри.

площа – 300-400 м. кв.

Ринкова вартість майна – 400 000$

Здається в оренду – 600 $ в місяць

Площа – 200 м. кв.

Ринкова вартість майна – 600.000 $

Здається в оренду – 2.000 $ в місяць

квартира

Площа – 76,4 м. кв.

Ринкова вартість майна – 110.000 $

Здається в оренду – 700 $ в місяць

Дві квартири в житловому комплексі бізнес-класу

Загальна площа – 116,5 м. кв.

Ринкова вартість майна – 140.000 $

Здається в оренду – 1000 $ в місяць

Квартира в новому комплексі в спальному районі міста

Площа – 199 м. кв.

Ринкова вартість майна – 100.000 $

Здається в оренду – 500 $ в місяць

А тепер – найнеочікуваніша нерухомість нашого рейтингу.

Апартаменти з видом на море в Криму, в центрі курортного містечка Ялта.

Ринкова вартість майна – 250.000 $

Здається в оренду – 1.000 – 2.000 $ в місяць

Податки на цю нерухомість сплачуються в бюджет незаконно окупованого півострова. Оскільки квартиру переоформили згідно з російським законодавством.

Ось цей документ, який підтверджує, що квартира дружини Гаєвого зареєстрована за всіма нормами російського законодавства.

Ми зробили приблизні підрахунки вартості нерухомості родини Вадима Гаєвого. Це 3 мільйони 200 тисяч доларів. Або понад 86 мільйонів гривень.

А за оренду своїх квартир Вадим отримує щомісячно приблизно 10 тисяч доларів або 270 тисяч гривень.

“СтопКор” написав звернення до фіскальної служби України, щоб поцікавитись, чому незаконне збагачення та несплата податків прокурора за здачу нерухомості в оренду жодним чином не були покарані.

Ми триматимемо руку на пульсі подій та сприятимемо відкриттю кримінального провадження стосовно екс природоохоронного прокурора Вадима Гаєвого та його незаконного збагачення.

Детальніше – дивіться у новому журналістському розслідуванні “СтопКору”.

Джерело

 

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"