Топ-7 «замаскованих» статків можновладців
17.10.2017
Будинок замість приморського пансіонату, ділянка замість маєтку та причалу чи взагалі нічого замість кількох домів.
Поки частина можновладців дивує Європу величезними статками, ще сотні – старанно приховують предмети декларацій. І предмети чималі: вілли у 700 квадратів, кафе та бари, готелі на Чорному та Азовському морях та в Карпатах. Хто саме хоче, щоб джерело прибутку та комфорту залишилось невідомим? – розповідаємо далі.
Перший, хто привертав увагу ЗМІ через ніби-то незареєстровану нерухомість – віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Заступник Володимира Гройсмана – повідомляли медіа – не вказав у декларації розкішний дім у Погребах на Київщині, де сам мешкає. А переселенці навіть влаштували біля його маєтку пікет. Та віце-прем’єр усе заперечив. Сказав, у будинку мешкає матір, на неї житло і зареєстроване. А сам Павло Розенко мешкає у задекларованій квартирі площею 45 метрів.
Наступний у рейтингу – суддя. Точніше, голова Одеського окружного суду Олег Глуханчук. Він, за версією ЗМІ, «забув» задекларувати віллу біля моря з причалом. Як повідомляли «Факти», цього тижня кабінет голови суду обшукувало НАБУ. За даними Агентства, пан Глуханчук та його дружина не вказали у деклараціях за 2015 рік саме незавершений будинок на придбаній подружжям ділянці.
Якщо одеський суддя цікавиться морем, то київський посадовець Генпрокуратури – лісом та лижними курортами. Сергій Самойлик четвертий у списку із трьома незареєстрованими котеджами та трьома земельними ділянками біля Буковелі. Згідно ж декларації зарплату у 2016 році посадовець взагалі не отримував. Факт придбання готелів, що зазначений у держреєстрі нерухомого майна влітку, Сергій Самойлик мав задекларувати у десятиденний термін. Та досі цього не зробив.
П’ятий у рейтингу – вже не правоохоронець, а екс-мер Львова та екс-міністр, нині президент Національної академії держуправління Василь Куйбіда. Він, як повідомляють «Наші гроші», взагалі не любить реєструвати на себе нерухомість. І, за свідченням видання, не вказав у декларації величезний маєток на ділянці, яку орендує його дружина. Вілла знаходиться у Броварському районі на Київщині.
Не відстають від Київщини і регіони. Наступний герой публікацій – заступник начальника транспортного відділу Сергій Гайдар з Полтави, що «забув» вказати у декларації відразу дві будівлі його батька, в одній з яких живе сам. Це вже помітили і за фактом проводять розслідування поліція і прокуратура.
І справжня «вишенька на торті» чи «родзинка» – сьома у рейтингу – дружина депутата Мангушської райради Ірина Штуцька. Як пишуть “Наші гроші”, вона будинок задекларувала, але «забула» вказати, що це не житло, а пансіонат. Пансіонат «Шик» існує давно, має басейн та водні гірки, свій сайт та відгуки. Знаходиться в Урзуфі.
Як бачимо, бажання замаскувати чи приховати статки присутнє незалежно від професії, статі, роду діяльності та місця проживання. Та й поліція, прокуратура НАБУ і НАЗК теж не зважають на посади, регіони і регалії, а проводять обшуки та слідство.
Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” за матеріалами ГО “ТОМ14″ в рамках проекту “Декларації”
v