Територіальне управління ДБР у м. Хмельницький

11.03.2019

Державне бюро розслідування – новий державний орган в правоохоронній системі України, який остаточно перебрав на себе функцію досудового слідства від прокуратури. Процес формування цього органу триває ще з 2015 року до сьогодні. Наразі всі територіальні управління Держбюророзлідувань функціонують та мають своє керівництво. То ж ми вирішили проаналізувати, хто їх очолює, і розпочнемо з Хмельницького.

Знайомтеся, директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому – Сергій Олегович Палатов.

Згідно з офіційною біографією, Сергій Олегович народився 27 травня 1978 року в місті Пружани Брестської області (Білорусь). До України він переїхав  1990 року. Юридичну освіту Сергій Палатов здобув у Херсонському факультеті Запорізького юридичного інституту МВС України та Інституті управління Національної академії внутрішніх справ України.

Фактично всю свою кар’єруСергій Олегович будував на різних посадах Міністерства внутрішніх справ: з посади слідчого відділення на станції Херсон Одеської залізничної дороги УВС на транспорті у 1998 році – до посади заступника начальника відділу стратегічної розвідки Управління кримінальної розвідки ГУБОЗ МВС України у 2011 році. Вже у 2013 році він звільнився з органів МВС України.

Протягом 2016-2017 років Сергій Палатов працював у ДФС Дніпропетровської області, а в період 2017-2018 – у Міжрегіональному управлінні Офісу великих платників ДФС. Останнім місцем роботи майбутнього директора Хмельницького ДБР був Фонд соціального страхування України.

Варто зазначити, що спочатку Сергій Олегович Палатов намагався очолити все Державне бюро розслідувань, однак отримав лише один голос «за» та, відповідно, програв Роману Трубі. А вже згодом він отримав іншу керівну посаду у м. Хмельницький.

У вільному доступі є декларації Сергія Палатова за 201520162017 та 2018 роки.  За цей період загальний дохід новоспеченого правоохоронця склав всього 359 тис. грн. Дохід дружини Поліни Володимирівни Пальоної був значно вищим – 1,1 млн грн. Втім, варто зазначити, що з цієї суми пані Поліна 1 млн грн отримала у вигляді подарунка у 2015 році. Саме дружина має 5 тис. євро заощаджень.

 

Серед власного нерухомого майна у Сергія Палатова є лише земельна ділянка у Золотоніському районі Черкаської області. У декларації за 2015 рік він вказував ще одну земельну ділянку, але вона безслідно зникла. У власності його дружини є також дві земельні ділянки у с. Нове, що неподалік Києва.

 

Власного житла Сергій Олегович Палатов не має, тож користується двома квартирами в Києві.Одна з них належить його дочці та коштує 1,3 млн грн, а інша – тещі Валентині Микитівні Пальоній. Квартира дочки Марії Сергіївни Палатової розміщена за адресою вул. Ломоносова, 48-А.

У сім’ї Сергія Олеговича лише один автомобіль – HYUNDAI ACCENT 2011 року, власником якого є дружина Поліна Володимирівна.

Перший заступник Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому  – Сергій Сергійович Кушнір.

Сергій Сергійович, родом з Хмельниччини, народився 10 березня 1982 року. Вищу освіту здобув у Хмельницькому інституті регіонального управління та права. Як і свій попередник – Сергій Кушнір протягом 2005-2016 років працював в органах МВС, зокрема у Хмельницькій області. У 2018 році обійняв посаду начальника Мар’їнського відділення поліції ГУ Національної поліції в Донецькій області. Однак вже у тому ж 2018 році переміг у конкурсі на посаду Першого заступника Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому

У своїх деклараціях за 201520162017 та 2018 роки Сергій Кушнір задекларував 475 тис. грн доходу (ще 104 тис.грн отримав в якості кредиту). Його дружина Олена Олександрівна Кушнір за аналогічний період вказала 297 тис. грн заробітної плати та соц. допомоги. Свою заробітну плату пані Олена отримувала від Хмельницької районної ради та Хмельницького НДЕКЦ МВС України. Отримуючи не надто високу заробітну плату, подружжю вдалося заощадити кожному по 175 тис. грн.

Сергій та Олена Кушніри є власниками двох земельних ділянок у селах Розсоша та Стуфчинці. Також Сергій Сергійович володіє автомобілем Hyundai Elantra 2011 року випуску. Обійшлося це авто правоохоронцю у 155 тис. грн.

 

Із 2017 року Сергій Кушнір із родиною проживає у квартирі свого батька – Сергія Петровича. Це житло має площу 88 кв. м. Утім,  до 2017 року Сергій Кушнір мав свою власну квартиру, яку у 2016 році продав всього за 49 тис. грн.

 

Заступник Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому – Олександр Володимирович Лисий.

Олександр Володимирович народився 20 серпня 1977 року в місті Києві. Вищу освіту здобув в Національній академії Служби безпеки України. Свою кар’єру в якості правоохоронця Олександр Лисий будував в СБУ, працюючи там протягом 1999-2017 років. Після цього недовгий час працював у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. А вже у вересні 2018 року прийнятий на посаду заступника Директора територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому.

Можна також зустріти інформацію, що людина із ПІБ «Олександр Володимирович Лисий» був радником замміністра в уряді Арсенія Яценюка.

У своїх деклараціях за 2016 та 2017 роки Олександр Володимирович Лисий вказав 925 тис. грн різноманітних доходів. Його дружина Юлія Юріївна Житник за цей період заробила лише 38 тис. грн.

Серед заощаджень у Олександра Володимировича лише 14 тис. грн.

Безпосередньо Олександр Володимирович Лисий є власником земельної ділянки у с. Небелиця, що на Київщині. Дружина правоохоронця володіє квартирою у Києві площею 108 кв. м та вартістю 2,2 млн грн.

Нікіта Олександрович Лисий – син впливового правоохоронця. Він вказаний власником земельної ділянки та будинку площею 62,2 кв. м у Молдові. 

Юлія Юріївна Житник з 2011 року є власницею Hyundai Tucson 2011 р.в. Сам же Олександр Лисий декларує право користування двома автомобілями свого батька – Володимира Васильовича. Мова йде про Toyota Land Cruiser Prado 150 2016 р.в.. Вартість цього авто 1,2 млн грн, а користується ним правоохоронець з 2016 року, однак у декларації за цей рік автомобіль не вказаний. Аналогічна ситуація і з Hyundai  Santa Fe  2012 р.в., яким Олександр Лисий користується з 2012 року.

 

Батько одного з очільників ДБР – Володимир Васильович, зареєстрований як ФОП (займається оптовою торгівлею фармацевтичними товарами) та є засновником ТОВ “ГІГІЄНА-МЕД СТЕРИЛ”. Саме від цієї компанії його невістка Юлія Житник отримувала свою заробітну плату.

Окрім розкішних автомобілів, Володимир Васильович в реєстрі речових прав на нерухоме майно значиться власником будинку площею 344 кв. м за адресою: м.Київ, “Чорнобилець” кооперативне дачне товариство (Оболонськийр-н), вулиця Лінія 8, будинок 23. Втім, якщо знайти цей будинок на кадастровій карті і поглянути власника земельної ділянки – ним виявляється Олена Леонідівна Чумакова. То ж стверджувати, що цим будинком володіє саме батько новоспеченого працівника ДБР ми не можемо.

 

Територіальне управління Державного бюро  розслідувань у Хмельницьку поширює свою діяльність на Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку області. Саме від керівництва управління  в найближчому майбутньому залежатиме формування ДБР у м. Хмельницький та подальша його робота.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"