Територіальне управління ДБР, розташоване у Миколаєві

18.03.2019

Державне бюро розслідування – новий державний орган в правоохоронній системі України, який остаточно перебрав на себе функцію досудового слідства від прокуратури. Процес формування цього органу триває ще з 2015 року до сьогодні. Наразі всі територіальні управління Держбюророзслідувань функціонують та мають своє керівництво. То ж ми вирішили проаналізувати, хто їх очолює.

Знайомтесь, в. о. Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Миколаєві – Вікторія Анатоліївна Басалаєва.

Вікторія Анатоліївна Басалаєва народилася 30 березня 1977 року в селищі Доманівка Миколаївської області. Вищу освіту пані Вікторія здобувала в Луганському університеті внутрішніх справ та Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.

Протягом своєї кар’єри Вікторія Анатоліївна працювала у органах МВС, податкової міліції, ГУ ДФС у Миколаївській області. Саме з посади начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Черкаській області пані Вікторія і потрапила в ДБР на посаду першого заступника.

Наразі Вікторія Басалаєва виконує обов’язки Директора ДБР у Миколаєві, адже Олег Петрович Денега (обраний директором комісією) так і не був призначений на цю посаду.

У своїх деклараціях за 201520162017 та частину 2018 року  Вікторія Анатоліївна вказала 892 тис. грн доходів. Чоловік очільниці ДБР – Дмитро Вікторович Басалаєв за аналогічний період заробив трохи більше 1 млн грн. Ще 936 тис. грн він отримав як позику.

Окрім доволі великих доходів, у родини є велика кількість заощаджень. Дмитро Вікторович зберігає 12 тис. дол та 607 тис. грн. Вікторія Басалаєва володіє 87 тис. грн.

 

Вікторівна Анатоліївна у своїх деклараціях вказала, що володіє двома земельними ділянками та невеличким будинком площею 69,6 кв.м. у смт Доманівка. Задекларована його вартість – 150 тис. грн.

Окрім вище згаданого, Вікторія Басалаєва орендує квартиру в Черкасах. Площа цього житла складає 69,6 кв.м.

Дмитро Вікторович Басалаєв є власником квартир в Миколаєві. Її площа 86 кв.м., а вартість 214 тис. грн. Саме цією квартирою користується його дружина і діти. До речі, людина із таким же ПІБ «Дмитро Вікторович Басалаєв» у тому ж 2007 році отримав квартиру від Миколаївської міської ради за адресою: вул. Архітектора Старова, 10-А.  То ж швидше за все, це житло вони отримали від місцевої влади.

Серед автомобілів у власності Дмитра Вікторовича перебуває OPEL Vectra C 2006 р.в. Також він користується ВАЗ 21099 2010 р.в. Окрім цього 24.10.2018 Дмитро Басалаєв придбав новеньке KIA SPORTAGE. Такий автомобіль коштує щонайменше 498 тис. грн.

 

Чоловік новоспеченої Директорки ДБР – Дмитро Вікторович Басалаєв є власником юридичної особи Адвокатське Бюро “Дмитра Басалаєва” та зареєстрований як фізична особа-підприємець. Однак більш цікавою є його діяльність до цього. Дмитро Басалаєв працював першим заступникомначальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Миколаївській області. Працював там він в часи Януковича – тому був люстрований.  Наприкінці 2014 року він намагався оскаржити своє звільнення в суді, але безуспішно.

 

Батько пані Вікторії – Анатолій Володимирович Автонасов разом з родиною є засновниками селянського господарства “БРИГАНТИНА”. Також протягом 2001-2009 років Анатолій Володимирович був керівником Доманівської районної організації Партії Регіонів.

 

Заступник Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у  Миколаєві – Микола Миколайович Чернов.

Микола Миколайович Чернов народився 17 вересня 1979 року в місті Харкові. Свою юридичну освіти він здобув в Національній юридичній академії України ім. Я. Мудрого. Починаючи з 2001 рокуМикола Миколайович розпочав працювати слідчим СУ УМВС України в Харківській області. Наступного року він змінив МВС Харківщини на Одеське – та пропрацював там на різних посадах аж до 2015 року. Після роботи в міліції Микола Чернов продовжив свою кар’єру в органах Державної фіскальної служби Одеської області, де працював аж до призначення на посаду заступника Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві.

У своїх деклараціях за 20162017 та частину 2018 року Микола Миколайович вказав 367 тис. грн доходу. Його дружина за цих три роки вказала 59 тис. грн пенсії. Попри невисокі доходи подружжю вдалося заощадити значну суму коштів. Микола Чернов у своєму розпорядженні має 370 тис. грн та 274 євро. Ще 29 тис. дол та 4200 євро володіє дружина Ганна Ігорівна Барбул. Окрім цього, ще 11,5 тис. дол та 3750 євро задекларував син подружжя – Олександр Миколайович Чернов.

 

Микола Миколайович Чернов має у власності квартиру у Харкові. Її площа 72.2 кв.м., а задекларована вартість – 12 грн. Також Микола Миколайович задекларував право користування машиномісцем у Одесі.

Дружинна Ганна Барбул з 2011 року володіє квартирою в Одесі. Площа цього житла – майже 130 кв.м. А от вартість квартири пані Ганні не відома.  

Окрім нерухомого майна у родини є значна кількість прикрас. Зокрема, Ганна Барбул є власницею трьох дорогоцінних ювелірних виробів.

Автомобілями у сім’ї теж володіє дружина одного з очільників ДБР. Зокрема пані Ганна є власницею Volkswagen Passat 2011 р.в. та Peugeot 308 2012 р.в.

Тесть нинішнього очільника ДБР в Миколаєві – Ігор Олексійович Барбул у 2018 році звільнився з посади начальника відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки в Одеській області. У пошуковій системі YouControl  можемо навіть знайти що він очолював управління Укртрансінспекції в Одеській області. Окрім цього, у реєстрі судових рішень можемо знайти справи за 2011 рік, де Ігор Олексійович на посаді начальника відділу ліцензування територіального управління Головної автоінспекції в Одеській області намагався відновитися на своїй посаді. Звільнили його за порушення Присяги державного службовця.

Територіальне управління Державного бюро  розслідувань у Миколаєві поширює свою діяльність на Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області. Саме від керівництва в найближчому майбутньому залежатиме формування ДБР у м. Миколаїв.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"