Тарас Карпечкін. Суддя Господарського суду Київської області

03.05.2019

Робота в державних структурах та органах влади, особливо в реаліях України, вважається недостатньо оплачуваною. Не секрет, що у правоохоронних органах, адміністраціях і також судах зарплата не така вже й велика. Однак, коли подивитися на майно суддівських чи прокурорських родин, ми бачимо квартири, будинки, автомобілі, що регулярно оновлюються. Це породжує цілком логічні питання.

Знайомтеся, суддя Господарського суду Київської області – Тарас Петрович Карпечкін.

Тарас Петрович трудову кар’єру розпочав у 1995 році в юридичному відділі Донецького відділення Фонду держмайна. Згодом попрацював у кількох комерційних банках та на підприємстві «ТНК-Україна». Став суддею у 2005 році, коли Указом Президента його призначили у межах п’ятирічного строку в Господарський суд Київської області. Після завершення каденції, а саме у 2010-му, Верховна Рада переобрала Карпечкіна на необмежений термін. З того часу і до завершення масових акцій протесту на Майдані обіймав адміністративну посаду – заступника голови суду. Отже, Тарас Петрович чинить правосуддя уже 14 років.

У 2016 році щодо громадянина з іменем Карпечкін Тарас Петрович патрульні склали протокол про адміністративне правопорушення за водіння напідпитку: «невнятна мова, тремтіння пальців рук, різкий запах алкоголю з порожнини рота». У присутності двох свідків порушник відмовився від проходження медичного огляду.

У залі суду Тарас Карпечкін вину не визнав, і додав довідку з лікарні, де медики не побачили ознак сп’яніння. Зазначимо, що пригода трапилася 14.09.2016 року о 00.10 год. Документ датований тим же днем. Тож цілком вірогідно, що винуватець міг піти за довідкою після «вивітрення» алкоголю.

Однак суддя Дніпровського райсуду Києва Оксана Бірса провадження у справі закрила. До речі, особа, чиє ім’я повністю збігається з іменем судді, керував автомобілем «Toyota», котрий не вписаний у відповідну декларацію.

Як це часто буває Тарас Карпечкін походить із суддівської родини. Батько, Карпечкін Петро Феофанович, був суддею Верховного Суду України, а у 2010 році пішов у відставку. На цьому судді у родині Карпечкіних не закінчуються. Чоловік рідної сестри Карпечкіна – Мальцев Дмитро Олександрович є суддею Шевченківського суду м. Києва. До речі, Мальцев Д. О. належить до суддів Майдану, оскільки засуджував учасників протесту за поїздку до Межигір’я Януковича

Ми проаналізували декларації Тараса Карпечкіна за 2012, 2013, 2014, 20152016,  2017 та 2018роки. Якщо підсумувати офіційні доходи, за вказаний період його прибуток склав 2,3 млн грн, з яких 750 000 грн подарунок від батька Карпечкіна Петра Феофановича.  У готівці зберігає 1,2 млн грн та 25 000 дол. США.

Суддя донедавна проживав із дружиною Карпечкіною Тетяною Вікторівною, але у грудні 2017 розлучився і припиняє її декларувати. З декларацій до 2017 року випливає, що дружина не приносила доходу в сімейний бюджет, хоча була зареєстрована підприємцем і лише у 2012-му мала 80 000 грн прибутку.

На Тараса Карпечкіна не зареєстрований жоден об’єкт нерухомості. Згідно з декларацією за 2018 рік він користується будинком та земельною ділянкою у Васильківському районі Київської області.Площа маєтку 322,6 м2, і суддя там проживає сам.

Спершу маєток належав дружині Тетяні Карпечкіній, який вона придбала у 2007 році в іпотеку за 286 800 дол США. На той момент їй було лише 26 років. Хто ж молодій дівчині, яка на той момент навіть не зареєструвала підприємництво, наважився відкрити кредитну лінію? Не зрозуміло, як і за чий рахунок погашено цю заборгованість. У декларації за 2012-2014 роки відображено погашення дружиною близько 80 000 грн. У 2015 році погашення кредиту судді в розмірі 225 000 грн. іншому банку. А з 2016 року ні в дружини, ні в судді вже немає жодних фінансових зобов’язань.

У вересні 2017 році відбувся поділ майна подружжя, що логічно при розлученні. Але вже через два тижні обидві частки будинку по договору дарування перейшли батьку Карпечкіну Петру Феофановичу, що вже  дивно.

Нині в будинку площею 322,6 кв. м суддя живе наодинці. Принаймні про це говорить його майнова декларація. Ось як виглядає маєток із висоти.

Тетяна Карпечкіна згідно з реєстром юридичних осіб з 2012 року є директором єдиного ТОВ «Вірю-Груп», що торгує нерухомістю, але не має зареєстрованих об’єктів. За підсумками 2013 року юрособа працює у збиток.

У 2012 році, коли Тетяна Карпечкіна стала директором, у засновники ТОВ «Вірю-Груп» зайшла кіпрська компанія RIDONEL TRADING LTD. Остання заснована теж у 2012-му, мала 1000 євро статутного капіталу та масову адресу реєстрації. Цю інформацію ми здобули з відкритого реєстру юридичних осіб Кіпру.

RIDONEL TRADING LTD заснувала інша кіпрська фірма HAMERVATE LIMITED, яка надає послуги з реєстрації юридичних осіб на території Кіпру. Компанією володіє кіпріот, ім’я якого важко вимовити, а ще важче запам’ятати. Отже, RIDONEL TRADING LTD має номінального власника.

До речі, недавно Тетяні Карпечкіній подарували частину ділянки та будинку в Києві площею 280 кв. м.

А пам’ятаєте подарунок 750 000 грн Тарасу Карпечкіну від батька? Так от, як з’ясувалося, Карпечкін Петро Феофанович у період з 2013 по 2015 рік офіційно заробив менше, ніж подарував. Про це повідомляє Громадська рада доброчесності з посиланням на досьє судді.
Щодо майна, то, окрім вже згаданого подарованого будинку, на Петра Феофановича зареєстрована столична квартира в новобудові, вірогідно, приватизована службова.

З дому до суду Тарас Карпечкін з 2017 року їздить автомобілем Nissan Leaf, що належить його матері Карпечкіній Валентині Іванівні. На пенсіонерку також записаний Toyota land cruiser 200. Відомо, що в середині 2000-х Карпечкіна проживала в Донецьку і не мала зареєстрованого місця роботи.

У суддівському досьє судді Карпечкіна значну частину займають скарги на нього. Однак за що скаржились на суддю, встановити неможливо – увесь текст скарг та додатків до них повністю прихований. Це наслідок останніх змін, які впровадила Вища кваліфікаційна комісія, відповідно до яких більшість важливої для аналізу суддів інформації зникли з усіх суддівських досьє. Громадська рада доброчесності зробила щодо цього окрему заяву з вимогою виконати закон та припинити приховувати дані суддівських досьє. Однак Комісія повністю проігнорувала цю вимогу та продовжує ховати інформацію про суддів.

Тарас Карпечкін один із тих, хто ще не проходив перевірку у Вищій кваліфікаційній комісії. Однак на сайті Комісії вже є інформація про його заплановану співбесіду на 8 травня. Чи вдасться йому переконати колегію у своїй доброчесності? Цілком імовірно, бо там вже неодноразово дозволяли чинити правосуддя кандидатам із сумнівною репутацією. Один із таких – суддя Андрій Трубніков, в якого під час співбесіди навіть не запитали про маєток тещі.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"