Свавілля по-сумськи (відео)
18.09.2017
Суми. Місто обласного значення у північно-східній частині України. Лежить на берегах ріки Псел при впадінні до неї річки Сумки. Населення міста становить 266 тис осіб, площа — 95,4 км². Свого часу тут проживали: Олександр Олесь, Антон Чехов, Олександр Купрін. У Сумах бував і славнозвісний Григорій Сковорода та Петро Чайковський. Проживав також відомий цукрозаводчик-меценат Іван Харитоненко разом с сином Павлом, які побудували багато видатних пам’яток на Сумщині: Численні цукрові заводи, Троїцький собор та багато інших.
Тепер же тут вибудовують своє життя та кар’єру – інші люди. Назвати їх відомими і тими, якими варто гордитися – точно не можна. Адже попри сумну репутацію, вони продовжують обманювати, красти і самовольствувати. Вони – це обласні керманичі.
Знайомтеся. Матвійчук Віталій Анатолійович – прокурор Сумської області. Його ще називають хрещеним батьком нової мафії. Сучасна мафія сидить в кабінетах голів обласних адміністрацій, керує місцевою прокуратурою, керує слідством обласної поліції. Але від цього сучасна мафія не стає чистішою. І от декілька яскравих прикладів бездіяльності правоохоронців.
1. У 2016 році Управлінням внутрішньої безпеки ДФС у Сумській області виявлено факт пропуску поза належним митним контролем працівниками Сумської митниці через Міжнародний пункт автомобільного сполучення митний пост «Бачівськ» 26 вантажних автомобілів з вантажем фальсифікованих тютюнових виробів. Матеріали відповідного службового розслідування були спрямовані до прокуратури Сумської області для прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України. Проте кримінальне провадження за даним фактом так і не розпочато, доля цих матеріалів невідома.
2. Прокуратурою Сумської області влітку 2016 року в ході слідства у кримінальному провадженні повідомлено про підозру трьом мешканцям Волинської області, які в складі організованої злочинної групи з метою ухилення від сплати податків організували схему незаконного розмитнення транспортних засобів на Сумській митниці ДФС. Учасники злочинного угруповання, діючи за попередньою змовою з працівниками митниці, придбавали на території Республіки Польща та Королівства Іспанії вживані транспортні засоби, у подальшому, після перетину кордону України, за допомогою низки створених ними приватних підприємств (насамперед – ПП «Олі Авто», м. Луцьк), виготовляли підроблені документи на ввезені автомобілі, де зазначалась недостовірна інформація як щодо характеристик авто, так і їх вартості, за рахунок чого значно занижували фактичну митну вартість транспортних засобів.
Своїми протиправними діями організована злочинна група заподіяла державним інтересам України матеріальні збитки в розмірі понад 8 млн грн. У той же час, незважаючи що вказана «схема» діяла під контролем та під безпосереднім прикриттям начальника Сумської митниці Гуцала О.П., за вказівкою прокурора області Матвійчука В.А. відповідні підтверджуючі цей факт матеріали були знищені, натомість до суду спрямовано обвинувальний акт лише стосовно двох інспекторів митного поста Сумської митниці. Керівник митниці Гуцал О.П. будь-якої відповідальності уник.
3. Протягом тривалого часу в с. Попівка Конотопського району Сумської області на потужностях Попівського спритзаводу під кришуванням прокурора області Матвійчука В.А. та начальника управління прокуратури області Таранушича С.В. діє нелегальний цех з виробництва спирту під видом виробництва омивача для автомобільних стекол та добавок до ПММ. В червні 2016 року в с. Попівка на виїзді з території виробництва співробітниками СБУ та ДФС було затримано 2 вантажних автомобілі з полупричепами-цистернами, в яких відповідно до наданих водієм документів перевозився компонент-присадка до бензинів. Під час огляду в цистернах виявлено 46,9 тон спирту на орієнтовну вартість близько 6,1 млн. грн.
За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження, яке наразі заблоковано в слідчому відділі прокуратури та жодної роботи по розслідуванню злочину не ведеться. На території нелегального підприємства обшуки не проводились, майно не вилучалось, робота цеху дотепер не зупинялась. Вантаж повернуто власнику.
4. 20.01.2016 року працівники Глухівського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області, за підозрою у підробці номерів та агрегатів шасі зупинили та затримали вантажний автомобіль МАН, разом з вантажем, що, за договором перевозив вантаж, а саме предмети взуття на праві приватної власності. По даному факту, 29.01.2016 р., слідчим Глухівського відділу поліції було розпочате кримінальне провадження № 12016200070000096 за ст. 290, ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 229 КК України. В звязку з судовими рішеннями про відмову в накладенні арешту на вантаж через безпідставність, представником підприємства неодноразово подавались клопотання про повернення тимчасово вилученого майна – взуття в кількості 7850 шт., однак, в порушення норм КПК України майно не поверталось декілька місяців. За вказівкою Матвійчука В.А. начальник слідчого управління ГУНП в області Григоров О.О. заборонив підлеглим вчиняти такі дії та через посередників представникам власника вантажу повідомив про необхідність сплати за його повернення хабаря в сумі 50 тис. дол. США. Лише після сплати цих коштів майно повернуто в червні 2016 року а провадження закрито.
5.У с. Заруцьке Глухвського району діє Глухівський завод кварцитів з видобутку відповідних корисних копалин. Під прикриттям керівника прокуратури області Матвійчука В.А. більшість здобутої продукції службовими особами підприємства не обліковується, а нелегально експортується до Російської Федерації. За останні роки збиток від розкрадання стратегічної сировини склав 260 млн. грн., що підтверджено висновком проведеної експертизи у кримінальному провадженні. На початку 2016 року 2-м посадовим особам підприємства повідомлено про підозру у вчиненні ряду злочинів, проте за наказом прокурора області слідство припинено.
6. Вже тривалий час у Сумській області одним з найпотужніших є злочинне угрупування, члени якого займаються грабежами та розбоями, квартирними крадіжками, рекетом підприємців обласного центру. За наявною інформацією угрупування причетно до викрадення в 2014 році колишнього голови обласного осередку партії «УДАР» Сергія Лихмана та в 2016 році підприємця Сергія Бєлослюдцева, з якими у злочинців розійшлись комерційні інтереси. Жоден з членів угрупування до цього часу не викритий та до відповідальності не притягнутий. Останнім розслідування вчиненних злочинів всіма зусиллями гальмується.
7. Керівником прокуратури Сумської області спільно з начальником слідчого управління ГУНП в області Григоровим О.О.здійснюється прикриття злочинної діяльності керівництва СОКАП «Сумиоблагроліс» та його районних підрозділів з незаконної вирубки та продажу лісопродукції.
За останні роки слідчими підрозділами поліції було розпочато ряд кримінальних проваджень за цими фактами (№12014200110002341 від 24.12.2014; №12012200230000176 від 29.12.2012; №42014200150000009 від 14.11.2014; №12014170010000449 від 15.08.2014; №12014200060000289 від 04.04.2015).
За ініціативою Григорова О.О. усі провадження були передані для проведення розслідування до слідчого управління ГУНП в Сумській області, де в подальшому безпідставно закриті.
Вищевказані справи мають значний суспільний резонанс, оскільки пов’язані з явною безкарністю масового розкрадання деревини у Сумській області керівництвом обласного та районних агролісгоспів. Кришування незаконної діяльності здійснюється на вимогу близького друга Григорова О.О., чинного голови обласної державної адміністрації Клочка М.О., з яким вони разом навчались.
До речі про останнього. Давайте знайомитися ближче – Микола Клочко, губернатор сумської області з 2014 року. Якщо відкрити простори інтернету і ввести пошук за хештегом, то заголовки новин – вражають.
Прихильник губернатора Сумщини – журналісту: «Найду и засуну…»
Голова Сумської ОДА порушує закон, лобіюючи сумських виробників?
Голова Сумської ОДА: невдала спроба «блокади» закінчилася
Голова ОДА Клочко засудив блокаду “ЛДНР”
Обіцяні головою Сумської ОДА Клочком укріплення на кордоні з РФ існують лише на папері
Голова Сумської ОДА Клочко посів 9-ту сходинку в рейтингу губернаторів-багатіїв
Губернатор Сумщини Клочко задекларував дві квартири і чверть мільйона доларів готівкою
Губернатор Сумщини Клочко довів область до останнього місця
На губернатора Сумської області завели три кримінальні справи – нардеп
І так можна читати і читати. Втім картина, погодьтесь, вимальовується. Має досить впевнені статки і не має ще навіть 40-ка років, декілька кримінальних проваджень і багацько невдоволених ним людей.
І хто кого покриває у тандемі Матвійчук-Клочко одразу і не розберешся. І якщо поспілкуватися особисто з паном Віталієм нам не вдалося – він був у відпустці, то зустріти у колуарах облради пан Миколу все-таки вдалося. Втім годі мріяти про те, що чиновник дасть інтерв’ю чи відверто розкаже про справи, в яких його звинувачують.
Не йдуть на контакт і держчиновники. Журналістський запит отримали, ніби як зареєстрували, втім відповідь на нього, вочевидь і досі там.
Втім в особистій розмові коментує ті ж кримінальні справи речниця прокуратури
Трішки більше про бездіяльність очільника області розказали люди. Мешканці села Ковтунове, Шосткинського району. Під час травневих свят 2015 року питанням №1 для правоохоронців, рятувальників та влади стали невідомі хімікати, розлиті 30 квітня на відрізку дороги довжиною майже 5 км. Це був гептил.
Гептил – це компонент ракетного палива, який вкрай небезпечний для людини, він має вкрай невисоку гранично допустиму концентрацію. Впливаючи на людей, він вражає буквально всі системи людини: імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, шкіру, а також викликає порушення репродуктивної діяльності і передує появі вроджених вад.
Запитаєте яке відношення має ця історія окрім халатного ставлення і бездіяльності обласного керівництва?
Справа у тому, що юристом у фірми, котра виграла тендер на утилізацію гекптилу і пестицидів, за інформацією інсайдерів, був пан Клочко.
Перевозило небезпечні хімічні речовини ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР РЕГЕНЕРАЦІЇ МАСЕЛ” (ТОВ”СЦРМ”)
Як вказано на сайті Мін’юсту, серед видів діяльності: Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у.;
Код КВЕД 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням;
Код КВЕД 38.12 Збирання небезпечних відходів;
Код КВЕД 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів . Тобто нічого про трансфер і утилізацію хімічних речовин не вказано. А отже хто і як погодив цій фірмі транспортування небезпечної суміші – залишається загадкою.
Та це не єдина справа, яка зависла у повітрі. Таких чимало. І всі вони залишаються десь там, в стопках папок у чиновників і під контролем у прокуратури, яка вочевидь, діє виключно у власних інтересах. Залишається дізнатися – чи здають про свавілля у генпрокуратурі України? Вочевидь такі незаконні дії навряд чи сподобаються вищому керівництву і народу, який після Революції Гідності свято вірив у перемогу і щодня доказує своє право на свободу у зоні АТО. І скільки ще повинно люстраційних процесів пройти, аби перевертні у погонах і у владних кріслах затишних кабінетів залишили свої посади і відповідали за дії згідно чинного українського законодавства.