Голова облсуду живе в маєтку в елітному районі Вінниці поруч з екс-губернатором

25.10.2016

барановГолова господарського суду Вінницької області Микола Баранов, призначений очільником суду понад 15 років тому, разом з дружиною Ольгою володіють 7,45 га землі та живуть у будинку площею 377 кв м у районі, куди вінничани ходять з екскурсіями. Про це свідчать декларації судді за 2013-2015 роки.

Так, Микола Баранов є власником двох земельних ділянок загальною площею 2,1 га та гаража, що є спільною сумісною власністю подружжя Баранових. На дружину Ольгу також записані сарай на 24 кв м та чотири земельні ділянки площ загальною площею 5,35 га. На одній з них розташований житловий будинок розміром 377 кв м. Свідоцтво про право власності на майно Ольга Баранова отримала у грудні 2012 року.

‚€Џ€‘ЉЂ - „ђ“†€ЌЂ Ћ‹њѓЂ ЃЂђЂЌЋ‚Ђ Ѓ“„€ЌЋЉ ‚€Џ€‘ЉЂ - „Ћ—ЉЂ ЃЂђЂЌЋ‚Ђ ѓЂђЂ† ‚€Џ€‘ЉЂ - „Ћ—ЉЂ ЃЂђЂЌЋ‚Ђ Љ‚Ђђ’€ђЂ

Будинок Баранових знаходиться на території колишнього котеджного містечка у приватному секторі Старого міста. В’їзд сюди перекритий шлагбаумом, а місцеві мешканці охрестили тутешню місцину «Вінницькими Межигір’ями». Компактність розташування маєтків дозволяє проводити піші екскурсійнітури – з драбинами, аби роздивитись красу за високими парканами.

Згідно з даними кадастрової карти, неподалік будинку судді, окрім вінницьких бізнесменів, мешкають колишній мер Вінниці, екс-очільник Вінницької ОДА, депутат Верховної Ради ІІІ скликання Дмитро Дворкіс, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини вінницького національного Медичного університету ім. М. І. Пирогова Олександр Откаленко.

Суддівський корпус вулиці Маяковського представляють суддя Вінницького міського суду Ігор Вишар, заступник голови апеляційного суду Вінницької області Юрій Олексієнко та колишній голова апеляційного суду Вінницької області Геннадій Залімський.

Найближчими сусідами голови госпсуду Миколи Баранова (“4”) виявились Дмитро Дворкіс (“1”), Юрій Олексієнко (“2”), Геннадій Залімський (“3”), Олександр Откаленко (“5”), Ігор Вишар (“7”), неподалік Баранових мешкає старша донька-суддя Марина Якименко (“6”)

Найближчими сусідами голови госпсуду Миколи Баранова (“4”) виявились Дмитро Дворкіс (“1”), Юрій Олексієнко (“2”), Геннадій Залімський (“3”), Олександр Откаленко (“5”), Ігор Вишар (“7”), неподалік Баранових мешкає старша донька-суддя Марина Якименко (“6”)

У листопаді 2009 року старша донька Баранових Марина Якименко була обрана суддею Вінницього обласного апеляційного суду безстроково. Посаду отримала після 7 років роботи у Ленінському райсуді Вінниці, куди була вперше призначена у серпні 2002 року.

Донька Баранових мешкає в п’яти хвилинах від батьківського дому. Особняк розташований на двох ділянках площею 0,22 га, які записані на чоловіка судді, екс-депутата Вінницької облради від «Батьківщини» Костянтина Якименка.

Будинок доньки Миколи Баранова – судді апеляційного суду Вінницької області Марини Якименко

Будинок доньки Миколи Баранова – судді апеляційного суду Вінницької області Марини Якименко

На парламентських виборах 2012 року Костянтин Якименко висувався цією ж партією по одному з округів Вінницької області, але до ВРУ не пройшов. З 2005 року зареєстрований як ФОП, спеціалізується на діяльності у сфері права.

Згідно з декларацією судді Марини Якименко за 2014 рік, їй належить квартира розміром 56 кв м, яку ділить з чоловіком, та автомобіль Peugeot 206 XR 2005 р. в.

На чоловіка судді, окрім двох земельних ділянок, записана ще одна квартира на 16 кв м. У 2014 році на рахунках у банку Якименко зберігав €2,6 тис.

З автомобілів у Костянтина Якименка – кросовер Mercedes Benz GL 450 2007 р.в., Mercedes Benz А 180 2012 р.в., а також легковий причеп.

Молодша донька голови госпсуду Катерина Баранова є власницею подарованої у 2010 році трьохкімнатної квартири площею 80 кв м. У цьому ж будинку в провулку Агатангела Кримського знаходиться її гараж розміром 58 кв м, теж дарований. За даними реєстру нерухомості, загальна вартість нерухомого майна оцінюється у понад 232 тис. грн.

Сам Микола Баранов за підсумком 2015 року задекларував 261 тис. грн доходу у вигляді заробітної плати, 14 тис. грн – пенсії, 754 грн – процентів. Ще 400 тис. грн надійшли від продажу майна. Так, земельну ділянку площею 0,2 га, яку суддя декларував у 2013 та 2014 роках, замінив шматок землі на 0,1 га.

Роком раніше Баранову заробив 358 тис. грн, а у 2013 – 377 тис. грн. При цьому упродовж трьох років суддя нарощував суму коштів на рахунках у банках. У 2013 році зберігав 22 тис. грн, у 2014 – 67 тис. грн, а у 2015 – 102 тис. грн, до яких упродовж року додав понад 239 тис. грн. Транспортними засобами суддя не володіє як мінімум упродовж трьох останніх років.

Сімейний бюджет також наповнювала дружина судді Ольга Баранова. У період з 2013 по 2015 рік вона незмінно отримувала пенсію, недержавне пенсійне забезпечення, матеріальну допомогу, у 2013-2014 роках – проценти за банківськими вкладами. Таким чином, загалом за три роки набігло 441 тис. грн доходу. Окрім того, у 2014 році Ольга Баранова продала успадковану квартиру площею 61 кв м за 486 тис. грн. Їздить Баранова на позашляховику Subaru Forester 2008 р.в.

За інформацією, яка з’являлась в мережі Інтернет, раніше Ольга Баранова займала посаду заступника начальника відділу Управління НБУ у Вінницькій області. Підприємницькою діяльністю не займалась.

Голова госпсуду Микола Баранов після закінчення Харківського юридичного інституту працював помічником прокурора Замостянського району Вінниці, пізніше – старшим помічником прокурора Ленінського району Вінниці. З лютого 1991 року був заступником голови державного арбітра Державного арбітражу Вінницької області. Упродовж 1992-2001 років займав посаду заступника голови арбітражного суду Вінницької області, згодом, у липні 1999 року, очолив його, після чого суд був реорганізований у госпсуд Вінницької області, а Баранов, у червні 2001 року, – переобраний у якості голови суду. Згідно зрішенням Вищої ради юстиції від 21 червня 2012 року, посаду обійматиме до 20 червня 2017 року.

Джерело

 

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"