Заступник Голови Солом’янського районного суду міста Києва Оксюта

23.02.2017

Окрім конкурсу до нового Верховного суду зараз відбуваються й інші процеси, важливі для реформування судової системи. Одним з них є формування повного складу Вищої ради правосуддя – головного судового органу, що має призначати і звільняти усіх суддів України, а також бути суддею над суддями. 14-15 березня в Києві пройде З’їзд суддів України, де обиратимуть 6 членів Вищої ради правосуддя, тобто майже третину її складу.

Всього на 6 місць претендують 44 судді. Ми вирішили придивитися детальніше до тих, хто планує вершити долі самих суддів.

Знайомтесь, заступник голови Солом’янського районного суду – Оксюта Тарас Григорович. Суддівську кар’єру Оксюта розпочав відносно недавно, 2005 року, із призначення суддею Солом’янського районного суду в межах п’ятирічного терміну. У 2010 році постановою Верховної ради Тараса Оксюту обирають суддею цього ж суду безстроково. У 2015 суддю Оксюту обирають заступником голови Солом’янського районного суду.

Незважаючи на молодий вік і достатньо скромний термін суддівства, Тарас Оксюта встиг засвітитися в ряді резонансних рішень. Зокрема, при рейдерському захоплені ТЦ «Глобус» у 2013 році, коли суддя Оксюта поновив на посаді директора ТЦ жінку, яка ніколи не займала її. Через це рішення в жовтні 2013 року Вища рада юстиції почала перевірку дій судді Оксюти з метою притягнення його до дисциплінарної відповідальності. По факту дій судді Оксюти намагались зареєструвати кримінальне провадження. Буквально через тиждень після початку перевірки ВРЮ Тарас Оксюта подає заяву про звільнення з посади судді у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я. ВРЮ задовольняє цю заяву, але через початок подій на Майдані Верховна рада так і не встигає проголосувати за звільнення судді. Восени 2015 року Вища рада юстиції нового складу заслуховує матеріали щодо перевірки дій судді Оксюти та вирішує надіслати справу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Але й до цього часу питання не розв’язане.

Як бачимо, із 2013 року суддя Оксюта настільки поліпшив здоров’я, що тепер претендує не на звільнення, а на входження до органу, який задовольнятиме заяви про звільнення та відкриття дисциплінарних проваджень щодо інших суддів.

Проаналізувавши декларації судді за 2014 та 2015 роки можемо сказати, що живе суддя Тарас Оксюта більш ніж скромно. Єдиним доходом судді є його заробітна плата та пенсія по інвалідності, а єдиним задекларованим нерухомим майном – кімната в гуртожитку площею 10 кв.м.

 

 До речі, в автобіографії судді, яку він заповнював як кандидат на посаду члена ВРП, ми не знайшли жодної згадки щодо зв’язку його дружини і компанії «Гарант-Н».

Згідно з декларацією, володіє дружина судді квартирою в Києві площею 81 кв.м. та земельною ділянкою в Київській області площею 2269 кв.м. Ще дві квартири в столиці площею 77,07 кв. м. та 77,65 кв. м. наразі будуються. Цікаво, що власником цих недобудов є Генеральна прокуратура.

Сьогодні квартири такою площею у цьому будинку коштують щонайменше 150 000$ або біля 3 млн. грн. Це перевищує задекларований дохід дружини, але жодних кредитних зобов’язань нею не вказано.

Не можемо не відзначити: хоча тепер суддя Оксюта забезпечений хорошим житлом, від своїх 10 кв.м. у гуртожитку він не відмовився.

Є у дружини судді й значна сума готівкових коштів – біля 65 000 дол. США.

Цікава також ситуація із авто судді. В деклараціях до 2016 року зазначалося, що у власності судді є автомобіль Toyota Camry 2008 року випуску, яку він придбав влітку 2015 року за скромні 149 тис.грн.

 У 2016 році суддя Оксюта продає цей автомобіль за 450 тис. грн., – тобто, ціна автомобіля за рік виросла в 2,5 рази, що говорить або про заниження реальної вартості авто, або про завищення вартості продажу, або ж про неабиякі комерційні таланти судді Тараса Оксюти.

 Замість Toyota Camry у власності судді в 2016 році з’являється автомобіль Volkswagen Passat 2014 р. в. А у власності дружини з’являється нова Audi Q7 2016 року випуску і вартістю понад 2 млн. грн.

 Отже, 2016 рік для судді Оксюти виявився дуже вдалим – і одружився, і житло знайшов, і майновий стан покращив, і старий автомобіль вдало продав. Залишилось хіба кар’єрою просунутись. Мабуть, тому й став кандидатом до Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, 14-15 березня 300 суддів з усієї України оберуть 6 суддів, які складуть третину Вищої ради правосуддя. Фактично, саме від цього органу залежатиме якою буде наша судова система найближчі 20-30 років. Ми ж будемо активно стежити за цим процесом і надалі розповідати вам про претендентів на посади.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"