Суддя, який судить Насірова

05.06.2017

Суддя Солом’янського районного суду Олександр Бобровник, який зараз розглядає справу голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, раніше неодноразово був помічений у винесенні скандальних і неоднозначних рішень.

За даними руху “Чесно”, у 2007 році Бобровник був вперше призначений на посаду судді Солом’янського суду, де він і досі працює після обрання суддею безстроково.

За інформацією Української Гельсінської спілки, суддя Бобровник ухвалив рішення, яким позбавив пенсіонера Олександра Кучерявенка квартири, отриманої за заповітом у спадок від покійної тітки. Рішення суддя Бобровник приймав заочно на підставі позову колишньої співмешканки покійної, яка через 6 років після смерті жінки доводила, що проживала з нею однією сім’єю. Пізніше Апеляційний суд м. Києва скасував рішення Бобровника.

За інформацією Української Гельсінської спілки, за фактом шахрайських дій щодо захоплення квартири, що належала Кучерявенку, було розпочато кримінальне провадження.

“Наші гроші” також писали про те, що в січні 2016 року Суддя відмовив Національному антикорупційному бюро в доступі до документів щодо закупівлі Мінекології авторського супроводу програмного забезпечення у ТОВ “Спектр ВДМ” у рамках кримінального провадження, яке стосувалося нецільового використання бюджетних коштів, оскільки такий авторський супровід програмного забезпечення, на думку детективів, має надаватися безкоштовно іншою компанією.

За підсумками 2015 року, суддя Солом’янського районного суду Бобровник отримав антипремію “Будяк року” від Української Гельсінської спілки з прав людини. Як сказано в звіті організації, суддя визнаний “найзухвалішим суддею-правопорушником”, який “на протязі 2013-2014 років ухвалював неправосудні рішення, які спричинили тяжкі наслідки”.

“Наші гроші” писали про цікавий факт з біографії судді: “Менш ніж через рік після призначення на посаду судді Солом’янського суду, в березні 2008 року голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку звернувся до Вищої ради юстиції зі скаргою на дії судді. Це стосувалося позову громадянина Коваленка, який разом з ПП “Юком АВК-2006″ вимагала від НКРЗ скасувати низку нормативних актів. Крім того, в травні 2008 року один із членів ВРЮ внесла подання на звільнення Бобровника з посади судді за порушення присяги у цій справі”.

До розгляду справи Бобровникова Вища рада юстиції дійшла лише через три роки – у 2011 році. Рішення ВРЮ було на користь Бобровника, в діях якого не знайшли підстав для звільнення.

Раніше в інтернеті були опубліковані протоколи відеозаписів, які вели правоохоронні органи в рамках кримінальної справи, порушеної проти судді Бобровника. З протоколів видно, що Бобровник п’є і бере хабарі прямо в своєму робочому кабінеті.

Журналісти також ловили Бобровника на брехні в декларації про доходи.

Як повідомляв “Обозреватель”, 2 червня суддя Солом’янського суду Києва Олександр Бобровник відмовив голові Державної фіскальної служби Роману Насірову в перегляді запобіжного заходу. Насіров просив надати йому можливість виїхати до США для проходження лікування папілярного раку щитовидної залози по протоколу АТА (рекомендований курс лікування/спостереження 5 років).

Джерело

 

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"