Суддя Вищого господарського суду України Дроботова

18.01.2017

2016 року судді, окрім звичайної майнової декларації, почали також заповнювати та публікувати «декларацію родинних зв’язків». У ній суддя повинен вказати всіх родичів, які працюють суддями, депутатами, у правоохоронних органах, є нотаріусами чи адвокатами. Наразі цю декларацію заповнило небагато суддів. Однак, публікація таких декларацій є вкрай важливою для виявлення можливих корупційних зв’язків судді. Як, наприклад, у нашої наступної героїні.

Знайомтесь, суддя Вищого господарського суду України та кандидат на посаду судді Верховного суду – Дроботова Тетяна Борисівна. Cтрімку суддівську кар’єру Тетяна Борисівна розпочала 1997 року, коли Указом президента її було призначено суддею арбітражного суду Автономної республіки Крим. Вже за рік, 1998 року, Тетяну Дроботову призначають суддею Вищого арбітражного суду України  (з червня 2001 року арбітражні суди перейменовані на господарські суди) де вона  працює й донині. Адже 2002 року постановою Верховної ради суддя Дроботова обрана суддею Вищого господарського суду безстроково.

 У чому ж секрет кар’єрного зльоту Тетяни Борисівни? Жодних очевидних логічних підстав ми не знайшли. Хіба що, можливо, це  її родинні зв’язки? Адже чоловік Тетяни Борисівни, Анатолій Іванович Дроботов, був народним депутатом 2го та 3го скликання (з 1995 по 2002 рік). Анатолій Іванович цілком міг вплинути на швидке просування дружини кар’єрними сходам.

Зазвичай найбільшу увагу ми приділяємо аналізу майнової декларації судді. Однак, у цьому випадку доцільнішим виглядає зупинитися на «декларації родинних зв’язків» Тетяни Дроботової.

                                                                                           Родина

Отже, як ми уже зазначили, чоловік судді – народний депутат 2го та 3го скликання (з 1995 по 2002 роки).

Син Тетяни Дроботової, Сергій Анатолійович Дроботов, нині працює заступником начальника служби Департаменту оперативного забезпечення охорони державної служби охорони України.

Відомий прикрий епізод біографії сина судді. Згідно інформації ЗМІ, 2009 року Сергій Анатолійович Дроботов, на той час старший лейтенант СБУ, ввечері керуючи моторним катером «МАХUМ 1800-МХ» протаранив дерев’яний човен з подружжям пенсіонерів. 72-х річна жінка, Лавріненко Ніна Павлівна, загинула на місці, її ж чоловік був травмований. Із відкритого листа родичів убитої дізнаємося, що слідство всіляко затягувалося, та так і не було передано до суду. Звільнившись із СБУ за власним бажанням, Сергій Дроботов одразу ж розпочав свою роботу в Управлінні державної охорони. Очевидно, що саме родина Дроботова вплинула на те, що син так і не поніс належного покарання.

Цікаво розглянути й інших родичів, зазначених у декларації родинних зв’язків судді Дроботової. Це її падчерка з своїм чоловіком. За декларацією обоє працюють суддями Автономної республіки Крим.

 При цьому зазначено, що Іщенко Ірина Анатоліївна працювала суддею лише до квітня 2016 року. Це дійсно так, адже, 19 квітня 2016 року Верховна рада своєю постановою звільняє Іщенко Ірину Анатоліївну з посади судді господарського суду Автономної Республіки Крим у зв’язку з порушенням присяги судді.

А нині прізвище судді Іщенко фігурує у списку суддів Арбітражного суду Республіки Крим Російської федерації.

15 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів відкриває дисциплінарне провадження щодо чоловіка Ірини Анатоліївни – Іллі Вікторовича Іщенко. Незважаючи на те, що Ілля Вікторович зараз є суддею Центрального районного суду м.Сімферополь та, очевидно, громадянином Росії, його до цього часу не звільнено.

                                                                                            Майно

Аналізуючи майнові декларації судді Дроботової 2013-го, 2014-го, та 2015-го років  бачимо, що основними доходами родини є заробітна плата судді та пенсія її чоловіка.

Згідно декларації, сама Тетяна Борисівна не володіє жодним майном. Натомість, її чоловік володіє квартирою площею 82 м2 в Києві та квартирою площею 69 м2 в Севастополі.

 Згідно державного реєстру майнових прав, квартира площею 82 м2 знаходиться центрі Києва на Кловському узвозі, тому її оцінка в трохи більше ніж 158 тис.грн є дуже дивною.

 Вже згадуваний син судді Дроботової також має квартиру – в центрі Києва, на вул. Панаса Мирного. Цю квартиру синові судді подарували.

 Попри заявлену вартість даної квартири менше ніж 300 тис. грн., сьогодні ця квартира коштує щонайменше 150 тис.дол, або близько 4 млн.грн – тобто в 13 разів більше.

 Полюбляє родина Дроботових також і дорогі авто. Згідно декларації чоловік судді Тетяни Дроботової в 2013 році придбав нову модель Mercedes-Benz ML 350, що коштував на той час більше 80 тис.дол.

 Син судді в 2014 році придбав новий Volkswagen Tiguan.

 Авто коштувало синові судді щонайменше 40 тис.дол, що навряд чи може дозволити собі рядовий співробітник Державної служби охорони.

 Відповідно п. 4.9. Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені ООН і є загальновизнаними в усьому світі, суддя не має права використовувати чи дозволяти використовувати авторитет власної посади для досягнення особистих інтересів судді, членів його сім’ї чи інших осіб.  А закон «Про судоустрій та статус суддів» вказує, що Вища рада правосуддя може відмовити у призначенні судді, якщо таке призначення може негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади. Чи додасть авторитету правосуддю призначення у новий Верховний суд особи із підозріло стрімким кар’єрним ростом, сином, який уникнув покарання за вбивство та родичами-суддями, які зрадили присязі судді? На наше переконання – ні. А яку відповідь дадуть Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності? Ми ж будемо активно стежити за їх рішенням…

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"