Суддя Вищого господарського суду України Бондар

17.01.2017

653 кандидата допущено до конкурсу на посаду судді Верховного Суду. 120 з цих кандидатів уже зовсім скоро можуть стати новими вершителями правосуддя в Україні. Ми продовжуємо аналізувати та розповідати вам про осіб, які виявили бажання працювати в новоствореному Верховному Суді. Особливу увагу ми звертаємо на тих кандидатів, які раніше довгий час працювали в судовій системі.

Знайомтесь, суддя Вищого господарського суду та кандидат на посаду судді ВСУ – Бондар Сергій Володимирович.

Будучи суддею вже більше 24 років, Сергій Володимирович встиг пропрацювати в Київському арбітражному суді, де і розпочав свою кар’єру, та в Київському апеляційному господарському суді. В 2009 році рада суддів призначає Сергія Бондаря головою Київського апеляційного господарського суду терміном на 5 років. Однак вже через 2 роки Сергія Володимировича призначають суддею більш престижного Вищого господарського суду, де він працює і на цей час. Короткий період, з 2014 по 2015 рік, суддя Бондар також був членом Вищої ради юстиції.

Як бачимо, суддівська кар’єра Сергія Бондаря є доволі насиченою. Щодо доходів, то проаналізувавши декларації судді за 2013, 2014 та 2015  роки, ми бачимо, що основним доходом родини Сергія Бондаря є його заробітна плата.

Навіть в 2013-му, єдиному році, коли в декларації судді згадується не тільки дружина, а й донька, дохід родини пана Бондаря був в 9 разів менше за заробітну плату самого Сергія Володимировича. В 2014 та 2015 суддя Бондар, окрім власної, декларує лише мізерну заробітну плату дружини трохи більше 1 тис.грн на місяць.

Якого ж майна встиг нажити суддя та члени його родити, враховуючи скромні доходи та більше 20 років роботи виключно на державній посаді пана Бондаря?

Вже за традицією, ситуація з майном судді є набагато кращою ніж з офіційними прибутками. Згідно декларації, суддя володіє 50% величезної квартири в Києві площею 239 м2. Насправді, це одна з найбільших квартир, які ми зустрічали у декларації суддів.

 Враховуючи, що дата набуття даної квартири 2005 рік, і очевидно ніяких дій з цією нерухомістю більше не вчинялось, інформації щодо цієї квартири немає в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Володіє суддя також і меншою квартирою площею 33 м2. Через давню дату набуття інформація щодо цієї квартири також відсутня в реєстрі речових прав.

 Родина судді Бондар, не дивлячись на скромні доходи, має в своїй власності цілих 7 квартир. Дві з них площею 96 м2 та 62м2 в Києві належать дочці судді. Обидві квартири їй  подарувала мати та дружина судді Бондаря – Лілія Іванівна.

 Окрім цього має дружина судді і дачу в садовому товаристві «Озерний» поблизу Києва площею 136 м2. Згідно реєстру речових прав, і дачу, і будинок в селі Крюківщина дружина судді успадкувала. Однак п’ятьма роками раніше, в 2007 році, сам суддя Сергій Бондар придбав садовий будинок по сусідству площею 141 м2. А отже на сьогодні родині Бондар належить два сусідні дачні будинки в Києво-Святошенському районі.

 Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"