Суддя Вищого адмін.суду України Іваненко

05.04.2017

Нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів України нарешті опублікувала результати практичних завдань кандидатів до нового Верховного суду. 339 суддів набрали мінімальний та вище бали для проходження далі. Наступного дня Комісія несподівано для багатьох повідомила про те, що далі також проходять іще 44 кандидати, які не набрали мінімальний бал на практичному завданні. Громадськість і надалі чекає адекватних пояснень від ВККС, чому трактування правил змінено під час гри. Ми ж аналізуємо кандидатів, які претендують незабаром назватися Верховними суддями.

Знайомтесь, суддя Вищого адміністративного суду та кандидат до нового Верховного суду – Яна Леонідівна Іваненко. Свою кар’єру Яна Леонідівна розпочала 1998-го у Вищій раді юстиції, де до 2002-го була помічником тодішнього голови ВРЮ Валерія Євдокимова. У 2001-му Яна Леонідівна виходить заміж за сина колишнього народного депутата Сухого Юрія Васильовича. Але її доля та кар’єра залишається тісно пов’язаною саме з Валерієм Євдокимовим. 2002-го вона народжує від нього сина та одразу починає працювати його помічницею як народного депутата. У 2004-му Яна Леонідівна розпочинає суддівську кар’єру та стає суддею Господарського суду м. Києва, а вже за 3 роки, 2007-го, починає працювати в Київському апеляційному господарському суді. У 2012 році, у віці 36 років, Яна Іваненко стає суддею Вищого адміністративного суду.

Таку кар’єру дійсно можна назвати стрімкою та блискучою. Очевидно, Яна Леонідівна любить перші ролі, а також усілякі відзнаки та нагороди. Ось що про неї пише видавництво Логос Україна:

«Досягнення та власні якості Я. Л. Іваненко відзначенні нагородами Союзу юристів України, Всесвітньої асоціації юристів. У 2002 р. нагороджена відзнакою Міністерства юстиції України «За заслуги», а у червні 2004 р. Указом Президента України їй присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України». Також Іваненко Яну Леонідівну нагороджено почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, вищими церковними нагородами православних церков Київського і Московського патріархату. У 2006 році отримала Почесну відзнаку Вищої ради юстиції та Почесну відзнаку Конституційного суду України.»

Про свої відзнаки вона пише і у мотиваційному листі, який є у досьє кандидатів та розміщений на сайті ВККС. Цікаво, що за її інформацією звання «Заслуженого юриста України» вона отримала у 28 років, практично одразу як стала суддею на підставі Указу Президента № 1316 від 26.10.2004 року. Однак нам не вдалось знайти підтверджень цьому, оскільки у відкритому доступі є лише витяг із зазначеного Указу, і там згадано зовсім іншу людину. Не знайшли ми і даних про нагородження Почесною грамотою Кабінету міністрів України. Принаймні у переліку «Нагороджені почесною грамотою КМУ» її немає.

У 2012 році Яна Леонідівна захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата юридичних наук.

За результатами професійного тестування на посаду судді Верховного суду Яна Іваненко отримала 78 балів, результат практичного завдання – 77 балів. Дуже достойний результат.

Проаналізувавши декларації судді Іваненко за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки ми бачимо, що єдиним доходом судді є її заробітна плата та регулярна матеріальна допомога.

Єдиним задекларованим членом родини судді Іваненко є її неповнолітній син – Владислав Валерійович.

Щодо майна, володіє Яна Іваненко будинком площею 272 кв.м. в смт.Ворзель Київської області. Будинок судді Іваненко – подарунок Валерія Євдокимова.

 А ось як виглядає цей будинок з висоти пташиного польоту:

Окрім будинку у безоплатному користуванні судді Іваненко з 2005 року перебуває чимала квартира площею 140 кв.м., що належить матері судді.

 Квартира знаходиться в центрі Києва на вул. Коновальця 36б. Сьогодні вартість квартири подібною площею в цьому будинку стартує від 400 тис.дол. або від 10 млн.грн.

 Має Яна Іваненко також і право користування автомобілем Suzuki SX4 2011 року випуску, який теж належить її матері. При цьому користується автомобілем суддя Іваненко з моменту його придбання, однак в декларації судді даний автомобіль з’являється лише в 2015 році.

Так виглядає, що суддя Яна Іваненко не має жодного майна, придбаного самостійно. У нас є цілком обґрунтовані сумніви, що стрімка кар’єра та усі нагороди і здобутки є саме її заслугою, а не спричинені опікою впливового батька її сина. Виникає питання чи не буде її опікун впливати на результати конкурсу? Незабаром ми побачимо як Яна Леонідівна складе психологічні тести та пройде співбесіду з ВККС та членами Громадської ради доброчесності. А ми стежитимемо за подальшою кар’єрою цієї цікавої судді.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Формула Тишлека

Як суд «злив» справу про подарунки ексзаступнику голови Нацполіції

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"