Суддя КААС дістала в подарунок апартаменти в урядовому кварталі

01.12.2016

1Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Світлана Шелест у січні 2015 року  отримала в подарунок трикімнатну квартиру в центрі столиці, ринкова вартість якої від 20 до 50 млн грн.

Про це йдеться в сюжеті Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші. Досудилися»

Світлана Шелест почала свою кар’єру судді в Господарському суді Івано-Франківської області, де пропрацювала 9 років. З січня 2011 року вона суддя Київського апеляційного адміністративного суду. Три роки тому Шелест декларувала свої доходи на рівні 20 тис грн. в місяць. Але в декларації 2015 рік вона вказала отримання подарунку в розмірі 2,83 млн грн, тоді ж вона стала власницею трикімнатної квартири в житловому комплексі «Липська вежа».

Це клубний будинок класу де-люкс , розташований в урядовому кварталі, на вул. Інститутська, 18а, в кількох хвилинах від Верховної Ради, Кабміну та НБУ.

budynok-uryadu-i-lypska-vezha

Разом з квартирою площею 148 кв м судді тут подарували паркомісце на 13 кв. У власності Шелест автомобіль Lexus RX.

На сайті оголошень найдешевша трикімнатна квартира в «Липсьткій вежі» продається за $770 тис. Це 20 млн грн за нинішнім курсом. Але експерти вважають, що вартість такої квартири стартує від $1,5 млн.

На корупційні ризики в майновому стані судді Шелест звернуло увагу Національне антикорупційне бюро під час підготовки аналітичних довідок щодо суддів, які проходили переатестацію Вищою кваліфкомісією. Попри  це, у травні цього року Шелест пройшла кваліфікаційне оцінювання у ВККС, закріпивши за собою право на посаду. Суддя надала ВККС письмові пояснення з питань, зазначених у довідці НАБУ, однак на співбесіді їх не обговорювали. Замість цього суддю запитали чи не відчувала вона приниження, коли письмово обґрунтовувала походження свого майна.

На запит у ВККС відповіли, що Світлана Шелест обґрунтувала законне походження нерухомості, але як саме – не уточнили. Сама суддя спілкуватися з журналістами відмовилася.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"