Суддя апеляційного суду Закарпатської області Крегул

28.11.2016

Напередодні виборів голови апеляційного суду Закарпатської області, що відбудуться 9 вересня 2016 року, ми аналізуємо можливих кандидатів на цю посаду.

 Раніше ми вже розповідали про нинішнього в.о. голови цього суду Сергія Павліченка. У даному ж розслідуванні піде мова про людину, яка обіймала цю посаду з 2012 по 2015 рр.

 Знайомтесь – Крегул Микола Миколайович, суддя апеляційного суду Закарпатської області.

Професійна кар’єра пана Крегула розпочалася ще в 1982 році, коли відразу після закінчення  Одеського державного університету ім. Мечникова, почав працювати слідчим прокуратури Перечинського району Закарпатської області.
Свою ж суддівську кар’єру Микола Миколайович розпочав у 1992 році в апеляційному суді Закарпатської області, де і працює дотепер.
31 травня 2011 року Вища рада юстиції призначила пана Крегула заступником голови апеляційного суду Закарпатської області.
А вже менше ніж за рік, 21 лютого 2012 року, та ж сама ВРЮ в складі одіозних Сергія Ківалова та судді-втікачки Інни Отрош, приймає рішення про призначення Миколи Крегула головою апеляційного суду Закарпатської області.
У квітні 2014 року, вже після революції Гідності та набуття чинності закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», судді апеляційного суду Закарпатської області таємним голосування повторно обирають своїм головою саме Миколу Крегула строком на один рік.
Через рік, весною 2015 року, пан Крегул програє вибори голови суду, перемагає – Віталій Дроботя.
Можливо, на те, що Миколі Миколайовичу не вдалося обійняти посаду голови суду в 2015 році вплинули факти, які було оприлюднено в 2014 році. Саме тоді до рук журналістів та громадськості потрапили документи Служби безпеки України, завдяки яким стало відомо, що Микола Крегул, в якості слідчого судді, особисто видавав дозвіл на прослуховування телефонів журналістів і власкорів загальноукраїнських ЗМІ на Закарпатті на підставі статті 114 Кримінального кодексу України – “шпигунство”.
Окрім журналістів під «таємне прослуховування» за дозволом Миколи Крегула в часи Євромайдану,  попали також іноземні дипломати. Зокрема, начальник консульського відділу Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Бібіана Громадова та заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі. Обом дипломатам інкримінувалася “розвідувальна діяльність проти України”.

Менш скромними є майнові статки Миколи Миколайовича та його родини.

Сам суддя Крегула задекларував 4 земельні ділянки площею 960, 660, 3000 та 800м², з яких дві перебувають у власності, одна – дісталася у спадок, а інша перебуває в користуванні. Родина ж пана Крегула задекларувала земельну ділянку на 1035м².

Також суддя Крегул у 2013р. задекларував два житлових будинки площею 353м² та 100м².

Однак, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно міститься інформація лише щодо будинку на 353м². Розташований він, до речі, у передмісті Ужгороду, де вартість 10 соток землі на сьогодні складає близько 20 тис.$, або більше 500тис.грн.

 За оцінками експертів, вартість трьохповерхового будинку, яким володіє пан Крегул, на сьогоднішній день сягає 160тис.$ або більше 4млн.грн.

 Згадуючи про зятя пана Крегула, нинішнього начальника поліції Ужгорода, необхідно згадати і про старшу доньку Миколи Миколайовича – Стефанишин Маріанну Миколаївну.

 Пані Стефанишин, як доволі часто буває в суддівських сім’ях, також працює суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. Незважаючи на доволі скоромні доходи Маріанни Миколаївни та її чоловіка, володіє ця суддівсько-поліцейська родина чималим будиночком площею 250м² на тій же самій вулиці, де живе батько Маріанни Микола Крегул.

 Вартість будинку дочки пана Крегула, судді Маріанни Стефанишин, та її чоловіка, головного міліціонера Ужгороду, на сьогодні складє близько 150тис.$ або майже 4млн.грн. (13  річних сукупних доходів подружжя станом на 2014р.).

 Нагадуємо, що зовсім скоро, 9 вересня 2016р., відбудуться вибори голови апеляційного суду Закарпатської області, який очолював Микола Крегул протягом 2-х років. Сподіваємося, що оприлюднені нами факти будуть належним чином враховані суддям під час голосування.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"