Суддя Апеляційного суду міста Києва Антоненко

03.02.2017

Як відомо, окрім набору до новоствореного Верховного суду, в судовій системі нині відбувається іще один важливий процес – первинне кваліфікаційне оцінювання суддів. Протягом двох років його мають пройти усі судді, однак, із весни 2016 року кваліфікаційне оцінювання склали лише деякі з них.

Отже, є судді, що вже підтвердили здатність чинити правосуддя перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів, і незабаром постануть перед нею знову, тепер в якості кандидатів на посаду судді Верховного суду.

Знайомтесь, суддя Апеляційного суду міста Києва та кандидат на посаду судді Верховного суду – Антоненко Наталія Олександрівна. Суддівську кар’єру Наталія Олександрівна розпочала 1995 року із призначення на посаду судді Дніпровського районного суду м. Києва. 2001 року указом президента Л. Кучми Наталію Антоненко було переведено до Апеляційного суду міста Києва, де вона працює й донині. 3 листопада 2016 року суддя Антоненко успішно складає первинне кваліфікаційне оцінювання та підтверджує свою знатність чинити правосуддя. Ми вирішили придивитися уважніше, чи не пропустила Вища кваліфікаційна комісія суддів факти, що завадили б Наталі Олександрівні стати суддею нового Верховного суду.

    Згідно декларації за 2014 та 2015  роки основним доходом судді та її батьків-пенсіонерів є її заробітна плата.

Хоча єдиними зазначеними у декларації родичами судді є її батьки, має Наталія Олександрівна також і двох синів – 1991 та 2003 року народження. Враховуючи, що один із синів іще неповнолітній, очевидно, що проживають вони із колишнім чоловіком судді Антоненко – Євгеном Анатолійовичем Антоненко. Євген Анатолійович – екс-прокурор з питань внутрішньої безпеки міста Севастополя та Генеральної прокуратури. Враховуючи те, що заробітна плата працівників прокуратури в кілька разів менша за суддівську, а 25-річний та 13-річний сини навряд можуть матеріально допомогти матері – припускаємо, що основні витрати на придбану чи побудовану останніми роками нерухомість фінансувалися за рахунок доходів судді Антоненко.

Традиційно, ситуація із майном судді вельми цікава. Так, у власності судді Наталі Антоненко – чималий будинок площею 338 м2 та дві земельні ділянки: 1496 м2 і 1388 м2 у Броварському р-ні Київської області.

 Дім побудований та введений в експлуатацію у 2014 році, а ми навідалися до нього в червні 2016 року. Тоді комплекс із двох будинків та альтанки було практично збудовано, припускаємо, що на сьогодні будівництво завершене.

Сама ж суддя, згідно декларації, володіє старішим та дешевшим автомобілем – Suzuki SX4 2007 року випуску, вартістю на сьогодні від 7 тис. дол. США.

Усі ці факти не завадили судді Наталії Антоненко успішно скласти кваліфікаційне оцінювання суддів восени 2016 року. Втім, під час проходження конкурсу до нового Верховного суду їй доведеться пояснити походження власного майна та майна родини також і Громадській раді доброчесності. Ми ж, у свою чергу, активно стежитимемо за процесом.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Минулі Розслідування

Формула Тишлека

Як суд «злив» справу про подарунки ексзаступнику голови Нацполіції

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"