Суддя Апеляційного суду Чернівецької області Ігор Лисак

23.08.2017

82% кандидатів, які претендували стати суддями нового Верховного Суду, були представниками з різних регіонів України, крім Києва та Київської області. Втім, у підсумкових результатах конкурсу більше половини переможців, а саме – 73 зі 120 осіб, виявились із Києва та області.

З оголошенням рейтингу 120 переможців на посади суддів Верховного Суду кандидати, які не потрапили до їх числа, будуть продовжувати працювати на своїх звичних посадах.

Однак чи заслуговують займати цю посаду ті судді, доброчесність яких при детальному аналізі викликала великі сумніви?

Знайомтесь, суддя Апеляційного суду Чернівецької області – Ігор Никодимович Лисак. Свою суддівську кар’єру Ігор Лисак розпочав 2003 року, коли був призначений суддею Путильського районного суду Чернівецької області. У 2010 році Постановою Верховної Ради Ігоря Никодимовича призначають суддею Апеляційного суду Чернівецької області, де він працює до цього часу.

Окрім конкурсу до Верховного Суду, Ігор Лисак намагався потрапити і до органу, який його проводив, – Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Так, на XIII З’їзді суддів, який проходив 12-13 листопада 2015 року, суддя Лисак входив до списку кандидатів до складу ВККСУ, однак не був обраний.

Проаналізувавши декларації судді Лисака за 20142015 та 2016 роки, ми побачили досить типові доходи – суддівська заробітна плата, регулярна матеріальна допомога та скромні доходи дружини, яка працює у Чернівецькій обласній фітосанітарній лабораторії.

Щодо майна, то в електронній декларації Ігоря Лисака ми побачили квартиру в Чернівцях площею 42 м2, 4 земельні ділянки в Чернівцях та Чернівецькій області загальною площею 6 319 м2 та недобудову батька судді площею 220 м2, яка і привернула нашу увагу.

 

Об’єкт незавершеного будівництва, згідно з декларацією, належить батькові Ігоря Лисака,проте земельна ділянка під ним перебуває у власності самого судді та його матері.

Приїхавши за вказаною адресою, ми побачили старий будинок, який навряд чи можна назвати об’єктом незавершеного будівництва.

Проте, звіривши дані кадастрової карти, ми побачили, що земля, яка належить Лисакам, є не під цим будинком, а за рогом від нього, і на цій землі розташований значно більший та новіший будинок:

Місцеві підтвердили, що саме цей будинок належить батькові судді. Нам також вдалося зафіксувати біля цього будинку автомобіль Audi A6, який ми можемо бачити в декларації Ігоря Лисака як такий, що належить його матері, однак із правом судді користування ним. Цей факт підтвердив припущення, що триповерховий маєток і є вказаною у декларації недобудовою, що належить батькові судді, проте значно більшою площею та давно завершеним будівництвом.

Те, що будівництво будинку давно закінчено, підтверджується і знімками з Google Earth, де ми бачимо збудований будинок батька судді на фото, датованих ще 2009 роком.

Батько судді, Никодим Матвійович Лисак, досить відома людина в Чернівцях. Він – засновник Чернівецької обласної федерації ушу, гунфу, цігун, а також знавець та практик східної медицини.

Займається Никодим Лисак також і громадською діяльністю: згідно з даними аналітичної системи Youcontrolз травня 2017 року він є керівником Громадської організації «Чернівецький громадський контроль». А отже, виходить, що саме батько судді, як представник громадськості, і мав контролювати та перевіряти правильність подання даних у декларації сина.

Не дивлячись на щораз більшу популярність в Україні східних практик, навряд чи доходу від їх викладання достатньо для того, щоб дозволити собі будівництво такого маєтку та для придбання іншого майна, яким володіє Никодим Матвійович. Так, зовсім нещодавно, у травні 2017 року, Никодим Лисак придбав дві двокімнатні квартири загальною площею 114 м2. До речі, сталося це саме в день призначення Никодима Лисака головою громадської організації. Пізніше, у червні 2017 року, пан Лисак став також власником підвалу площею 72 м2 у тому ж будинку.

Крім того, пан Лисак також володіє подарованим йому будинком на вул. Северина Наливайка в Чернівцях, утім, цей будинок значно менший за «недобудову» на вул. Й. Главки.

Крім нерухомого майна, у власності батька судді також є автомобіль Lexus LX470 2006 року випуску. Це авто ми також зустрічаємо і в декларації його сина-судді, як таке, що перебуває в його праві користування.

Право користування вже раніше згаданим автомобілем Audi A6, який належить матері судді, має дружина Ігоря Лисака – Наталія Лисак.

Цікавим є також те, що згідно з декларацією суддя Лисак позичив третій особі чималу суму коштів, а саме – 750 000 грн., що рівноцінно практично трьом річним заробітним платам Ігоря Лисака.

Будучи кандидатом на посаду судді Верховного Суду, Ігор Лисак не отримав жодної негативної рекомендації від Громадської ради доброчесності. Це можна пояснити тим, що власне декларація судді виглядає досить скромно та не викликає багато питань. Утім, питання з’являються відразу, якщо побачити як реально виглядає майно судді та порівняти його із зазначеним у декларації. Саме тому ми продовжуємо наголошувати на необхідності та важливості такого контролю діяльності та способу життя суддів та інших чиновників, у т.ч. на регіональному рівні.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"