Суддя Шевченківського районного суду столиці Наталія Притула

30.08.2021

Суддя Шевченківського районного суду столиці Наталія Притула торік записала на батька розкішний будинок і 12 соток під столицею. Наталя Притула відома тим, що “переслідувала” “Автомайдан”, а у справі Катерини Гандзюк відмовила у продовженні терміну відсторонення від посади підозрюваного в організації вбивства активістки Голові Херсонської облради Владиславу Мангеру.

                                                                                   фото: суддя Наталя Притула

Центр медіарозслідувань “Булава” встановив, що відповідно до державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у 2020 році батько судді Наталії Григорій Притула придбав земельну ділянку розміром у 12 соток на території Чабанівської сільської ради поряд з дачним кооперативом “Кургани”. Нині на цій ділянці зводиться двоповерховий елітний будинок з цокольним приміщенням і гаражем на два автомобілі.

Сусіди маєтку Григорія Притули анонімно заявили в розмові, що будинок був зведений у 2014-2015 роцах. Наразі активних робіт не проводиться, але власником є одна і та ж особа, яка і зараз з’являється на об’єкті.

Можливо припустити, що Притула отримав разовий великий “транш” і розпочав роботи, але гроші швидко закінчилися? Ймовірно походження “траншу”, використаного на будівництво котеджу і придбання ділянки Наталі Притули, пов’язано з подіями “Революції гідності”. Оскільки є свідчення, що вона брала участь у репресіях проти майданівців. Можливо, саме тому оформлення землі відбулося лише у 2020 році.

“Центр медіарозслідувань “Булава”, за допомогою програми АВК-5 провів калькуляцію будинку, виявилося, що приблизна вартість його будівництва складає  2 мільйона 500 тисяч гривень.

Григорій Притула 1955 року народження вже перебуває на пенсії і не має приватного бізнесу. Тому постає питання звідки він міг взяти кілька сотень тисяч доларів для купівлі цієї ділянки та зведення елітного котеджу?

Подібна земельна ділянка під Чабанами, але без жодної будівлі виставлена на продаж за 99 тисяч доларів.  А трохи більша ділянка, але з простою сільською хатою оцінюється у 200 тисяч доларів. Ще не один десяток тисяч доларів витрачено на будівництво великого будинку і облаштування території.

Проте, відповідно до поданих Наталею Притулою декларацій, таких коштів вона не могла надати своєму батьку, адже станом на 2019-2020 рік вона не мала належних збережень, як і її чоловік.

Зокрема, в декларації за 2020 рік суддя вказала зарплати 1 мільйон 243 тисячі гривень та 250 тисяч гривень збережень. Також вона в 2020 році продала свій автомобіль Тоyоtа RAV4 за 180 тисяч гривень.

Однак, це найбільша сума доходів, яку показала Притула за всі роки декларування. У 2019 році суддя задекларувала зарплати у 505 тисяч гривень та зарплату свого чоловіка Вадима Тонконоженка (згодом розлучилася), у 41 тисячу гривень. При цьому жодної копійки збережень родина не мала. Сусіди заявляють, що попри розлучення Наталя і надалі проживає в одній квартирі зі своїм чоловіком. Цікавим є той факт, що відразу після розлучення чоловік Притули став власником кросовера Mercedes GLC 2018 року випуску.

До того часу заробітна плата Наталі Притули була ще скромніша. у 2015 році Вона та її чоловік заробили спільно лише трохи більше 214 тисяч гривень. З них зарплата чоловіка склала всього 7 тисяч гривень за рік.

2016-2017 роках чоловік судді не мав жодного заробітку. Натомість у декларації за ці роки зазначається 550 тисяч гривень “подарунку у грошовій формі”, які зроблені батьком чоловіка Василем Тонконоженком.

Відомою українцям суддя Шевченківського районного суду столиці стала після справ проти активістів Майдану. Зокрема, Рух “Чесно” писав, що Український центр суспільних даних провів статистичний аналіз суддівської практики (2013-2014) у “справах Автомайдану” де зазначено, що суддя Притула виносила постанову, якою позбавила водійських прав активіста Автомайдану, бо водій, нібито, не зупинився на вимогу ДАІ під час акції “Автомайдану” під резиденцією Януковича у Межигір’ї.

Не зважаючи на звернення активістів до відповідних органів, Притула не понесла за свої рішення  по справам майданівців навіть дисциплінарної відповідальності.

Проблеми з доброчесністю у судді Притули виникали неодноразово. За інформацією ГО “Відкритий суд”, Наталія Притула у 2015 році погрожувала подати до суду на вільних слухачів за відеофіксацію відкритого судового засідання. Що, за словами експертів, є підтвердження некомпетентності судді, оскільки  внесено зміни до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та передбачено, що учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

“Засвітилася” суддя Притула і в резонансній справі Катерини Гандзюк. Зокрема, 15 квітня 2019 року суддя Наталія Притула ухвалила рішення не продовжувати термін відсторонення від посади підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру. Попри те, що обвинувачення наголошувало на загрозі тиску Мангера  на потенційних свідків..

У березні 2019 року ВККС перевірила декларації доброчесності суддів. Зокрема, під увагу перевіряючих потрапила і суддя Шевченківського суду Наталія Притула. За результатами проведеної перевірки Комісія визнала підтвердженою інформацію про недостовірність та неповноту тверджень, вказаних суддею Шевченківського районного суду міста Києва в декларації доброчесності судді за 2016 рік.

Комісією було прийнято рішення звернутися до ВРП щодо оцінки дії судді Притули. В цьому ж році, Друга Дисциплінарна палата ВРП підтвердила факт декларування суддею Наталією Притулою завідомо недостовірних (у тому числі неповних) тверджень у декларації доброчесності судді та постановила відкрити дисциплінарну справу стосовно неї.

Наразі Центр Медіа розслідувань “Булава” направив звернення в антикорупційні органи стосовно можливого незаконного збагачення судді Притули та запит у Дисциплінарну палату ВРП щоб з’ясувати рішення по дисциплінарній справі відкритої  стосовно судді Притули.

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"