Старе сміття: ДБР стане центральним корупційним органом України

06.07.2018

Хаотичного свавілля силовиків, податківців чи митників більше не буде. Адже над ними вимальовується реальний контролер.

ДБР стане центральним корупційним органом країни

І якщо глянути на людей, що туди планують призначити, приходжу до висновку, що в Україні будують централізовану корупційну вертикаль.

У вересні має запрацювати Державне Бюро Розслідувань. Це вже заявив його голова Роман Труба. ДБР буде розслідуватиме корупцію топ-посадовців, правоохоронців і суддів. Зараз за словами того ж Труби відбуваються конкурси де з сотень людей обдруть лише десятки. Я ж хочу розказати про тих, кому конкурс не потрібен. Про старі обличчя в новому ДБР.

ДБР в обличчях. Хто куди. Хто за ким

Чому Труба?

Роман Труба прокурор зі стажем. Як ніяк носить погони 20 років. В 2013 році він вже працював прокурором Пустомитівського району Львівської області. А вже після майдану, перейшов в ГПУ. Коли Генпрокурором був Махніцький, Труба працював головою управління з розслідування особливо важливих справ. А щойно туди прийшов Ярема – Трубу призначили заступником керівника Головного слідчого управління ГПУ. З 2015 року пішов працювати у приватну правозахисну компанію. Маю інформацію, що саме нардеп Сергій Пашинський виступив лобістом в призначенні Труби директором ДБР. Порошенко бачив головою Олексія Геращенкова, але після скандалу в НАЗК, потрібна була інша кандидатура. І близький соратник Пашинського, глава РНБО Турчинов дав рекомендації Порошенку, що Труба людина надійна.

Журналіст Володимир Бойко повідомляв, що до Державного бюро розслідувань Пашинський планує призначити колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулиrа, зокрема Кулик має взяти на себе розслідування злочинів, скоєних директором НАБУ. І типу Порошенко погодився на це.

Контрабандні друзі

Пригадуєте генерала СБУ, якому Володимир Парасюк дав новогою в обличчя? Це був Василь Пісній. Він планує очолити напрям боротьби із контрабандою в новому ДБР.

Василь Пісний має намір перейти із СБУ до ДБР

Силовик зі стажем. Де саме і чим саме займається генерал-лейтенант Пісний в СБУ – тримається у секреті. На численні запити журналістів, в СБУ відписуються. Відомо, що в службі той займається питаннями контрабанди. У 1995 Пісний провів п’ять місяців у СІЗО за підозрою у причетності до рекету. Відтоді – лише державна служба, мільйоні статки та непогані маєтки

Той же Парасюк стверджував, що Пісний кришує контрабанду у Львівській області

Маєток Пісного в Брюховичах

Газета “Високий Замок” написала, що Пісний погрозами вимагав гроші від людей, з якими займався контрабандою спирту. У кримінальних колах за це йому навіть прізвисько дали — “Антибіотик”

В ДБР Пісний має очолити один із спецпідрозділів, що боротиметься з контрабандою. В його підслідності опиняться силовики та митники. А хто як не людина, що зробила життя на контрабанді має тепер із нею боротися?

Кум

Прокурор відділу нагляду за митними органами ДФС Сергій Седюк. Він кум Василя Пісного. Відомий у чималих схемах. Найгучніша – коли він заплатив 1 мільйон доларів аби врегулювати проблеми своєї фіктивної фірми ТОВ “Меллвил”, яка попалася на незаконному розмитненні 61 контейнера. Ці гроші пішли керівництву прокуратури і ДФС України.

Раніше Пісний та Сердюк працювали в Департаменті по боротьбі з економічною злочинністю МВС України. Тоді Пісний був начальником УБЕЗ, а Сердюк очолював Міжрегіональне управління, яке включало в себе Одеську, Херсонську і Миколаївську області.

В ДБР має намір очолити одне з регіональних відділень.

Знаний митник Олександр Моргун

Екс-глава Західної регіональної митниці. До речі робота на митниці його перша. І одразу в керівники. Це було в 2006 році. А з 2010 став радником голови ДМС Калєтінка. Вже після революції, Моргуна намагалися влаштувати заступником в Одеську митницю. Але тоді Марушевська дала відпір. Тому його призначили начальником Міжрегіональної митниці.

Це його спільника Володимира Руденка затримали на хабарі в 60 000 доларів. Після цього Моргун звільнився.

Ще один Кум

Ігор Щербина екс-начальник головного слідчого управління Генпрокуратури. А ще він кум директора ДБР Труби. Щербина – той самий слідчий, що порушив справу проти Тимошенко в 2010 році. Якщо до майдану він був просто слідчий, то вже потім очолив ціле управління в прокуратурі. І зараз претендує на солідне місце в новому органі

Людина Яреми

Про Орлова чи його схеми є купа матеріалів. В вузьких колах називають «Вова-Транзит». В ГПУ його привів якраз і Ярема. А потім звільнив Шокін. Причиною стала діяльність транспортного прокурора в організації кримінальних схем. І є інформація про його зв’язки з Ігорем Сало. На даний момент це транспортування вугілля з ДНР. До речі саме Ярема допоміг Орлову уникнути люстрації. До роботи в ГПУ Орлов працював керівником Сумської та Луганської митниць

+1 від Пашинського

Це той самий спецпрокурор Костянтин Кулик. Його звинувачують у незаконному збагаченні. НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство. У квітні 2017 року Костянтина Кулика було звільнено з даної посади військового прокурора АТО і призначено заступником начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ. Але сьогодні є інформація, що Сергій Пашинський просуває Кулика саме в ДБР

На цих персоналіях я зупинився невипадково. Адже поки ми що не день чуємо як Уряд, МВС. ГПУ та СБУ планують боротися з контрабандою. І більше того обіцяють її побороти. Тим часом ті, хто всі схеми на митницях ледь не придумували, сьогодні планують увійти в структуру, яка буде над тим же МВС, ГПУ та СБУ. Ну і само собою, щойно ДБР запрацює, контрабанди як раніше більше не буде. Тепер вона буде централізованою. І керуватися вже не з багатьох точок, а з однієї. Принаймні все так виглядає.

Євген Куксін, автор проекту “Лиса правда”

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"