Сергій Таранушич. Заступник прокурора Сумської області

20.09.2018

Під час свого виступу на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) Генеральний прокурор Юрій Луценко сказав: «Лігво дракона (система прокуратури – ред.) зачищено і зараз ми потребуємо нового, західноорієнтованого персонала». Цією промовою він прагнув закликати молодих людей йти працювати до прокуратури, особливо в регіональні прокуратури. Але чи справді прокурорська система очищена від сумнівних працівників?!

Знайомтесь, заступник прокурора Сумської області – Сергій Васильович Таранушич.

Із офіційної біографії Сергія Васильовича відомо, що він народився у 1976 році в м. Шостка Сумської області. У 1998 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (м. Харків). Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав як в. о. помічника прокурора-стажиста прокуратури м. Суми, де й працював близько чотирьох років. Понад 3 роки обіймав посади різного ступеня в прокуратурі Сумської області, чотири роки працював на посаді Сумського транспортного прокурора, більше року – прокурором Сумського району.

На посаді начальника відділу прокуратури Сумської області Сергій Васильович працював наступні п’ять років, менше року – на посаді заступника прокурора м. Суми. Попередня обіймана посада – начальник управління нагляду в кримінальному провадженні прокуратури Сумської області.

А вже з вересня 2016 року Сергій Васильович обіймає посаду заступника прокурора Сумської області.

Як ми бачимо, Сергій Таранушич не припиняв працювати в прокуратурі, тож, очевидно, що тут він працював і під час правління Януковича.

Дружина пана Сергія – Ольга Юріївна Таранушич – теж працівник прокуратури Сумської області. Якщо вірити її декларації, вона обіймає посаду начальника відділу організації прийому громадян розгляду звернень та запитів. Відомо, що у 2017 році на Ольгу Юріївну подали до суду через її відмову про доступ до публічної інформації. У відповідному судовому рішенні судом визнано, що інформація, яку приховала Ольга Таранушич “не може бути обмежена в доступі”, однак справу закрили через закінчення строку.

 

У своїх деклараціях за 20142015 та 2016 та 2017 роки подружжя вказало лише заробітні плати як єдиний вид доходів.  За цей період Сергій Таранушич заробив трохи більше 1 млн грн. Втім, варто відзначити, що майже половину цієї суми (486 тис. грн)  він заробив вже у 2017 році, коли прокурорам суттєво підвищили заробітну плату. Трохи менше заробила його дружина – 824 тис. грн (з них 384 тис. грн у 2017 році).

Та, окрім заробітної плати, родина прокурора доволі багато позичала. Зокрема, у 2008-му Сергій Таранушич позичив 230 000 гривень у Юрія Самка. Юрій Олександрович Самко – батько дружини прокурора. Юрій Олександрович працює у шахті на Луганщині разом зі своєю дружиною. У 2012-му році дружина прокурора пані Ольга теж позичила у батька 120 тисяч гривень.  Тоді ж Ольга Таранушич взяла у борг 350 тис. грн у Олега  Кулішенка. Відомо, що він є засновником і керівником ТОВ «Альже» та автогаражного товариства «Кіровський».  Цікаво, що серед засновників цього автогаражного товариства значаться співробітники прокуратури та їхні родичі. Це Володимир Олегович Мороз – заступник керівника Сумської місцевої прокуратури.  І Хярм Світлана Іванівна – дружина прокурора відділу обласної прокуратури. А також його батько – Хярм Віктор Миколайович .

У тому ж 2012 році  сам заступник прокурора області Сергій Таранушич позичив 200 тисяч гривень у свого батька – Василя Таранушича.

Займаючись прокурорською діяльністю значну частину свого життя, Сергій та Ольга Таранушичі змогли заробити на покупку розкішного будинку в Сумах, майже на березі річки Сумка. Площа цього житла – 229 кв. м. і, якщо вірити деклараціям чиновників, обійшлося воно їм у 515 тис. грн. Хоча ринкова вартість такого будинку сьогодні доволі вища та і площа, судячи по фото, значно більша.

Будинок розташований на одній земельній ділянці. ЇЇ власницею теж є Ольга Таранушич. Площа землі – 1000 кв.м., а задекларована вартість 101 тис. грн.

Також Сергій Васильович є власником ще однієї земельної ділянки у Сумах вартістю 146 тис. грн. На жаль, її розташування ми не змогли знайти через відсутність майна у реєстрі речових прав на нерухоме майно. Теж саме стосується і квартири в Сумах, власниками якої, окрім прокурора, є його батьки: Василь Якович Таранушич та Клавдія Василівна Таранушич.

Також Сергій Васильович користується гаражем, власником якого є Сумське міське громадське об’єднання автогаражного товариства «Автолюбитель».

У власності Ольги Таранушич є квартира площею 123 кв. м. за адресою: вулиця Пролетарська (Ярослава Мудрого), будинок 60/1. У 2008 році це житло пані Ользі обійшлося у 595 тис. грн  або 122 тис. у. о. за тодішнім курсом.

Серед автомобілів у власності Сергія Таранушича HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi 4WD 2011 року.Його вартість на момент придбання у 2011 році становила 326 тис. грн. Пані Ольга є власницею MAZDA 6 2.0 2006 року.

Вище згаданий батько Ольги Таранушич – Юрій Самко – теж власник квартири у Сумах, за адресою: вулиця Інтернаціоналістів, 51. Подібна квартира сьогодні коштує майже 33 тис. доларів. Також він користується Hyundai Tucson 2008 року. Дружина Юрія Самко є власником земельної ділянки на березі річки Ворскли, біля Охтирки.

Тож, як бачимо, значна кількість вартісного майна у власності прокурорів ніяк не «вписується» у рівень їхніх доходів. Навіть якщо врахувати отримані прокурорською родиною позики – доходів родини навряд чи вистачить на купівлю та обслуговування всього майна. То чи справді очищене лігво тиранозавра від недоброчесних працівників, як це запевняє Генпрокурор?

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"