Поліція охорони Івано-Франківської області орендує автомобіль в родича поліцейського

23.02.2018

Під кінець року кожне підприємство, яке функціонує за кошти державного бюджету, раціонально планує і проводить свої закупівлі, щоб забезпечити оптимальну і ефективну роботу в наступному році. Проте бувають публічні закупівлі, які викликають нерозуміння і сумніви у їх доцільності. У нас виник такий сумнів з державним замовником  у Івано-Франківській області, підпорядкованим Департаменту поліції охорони.

Управління поліції охорони в Івано-Франківській області вирішило витратити 192 тис. гривень на оренду трьох автомобілів у 2018 році. Що цікаво, всі три автомобілі – старенькі ВАЗи. За кожен автомобіль Управління поліції охорони виплачує щомісяця по 6000 гривень їхнім власникам.  Всі три договори оренди оформлені у нотаріуса і викладені на сайті публічних закупівель Prozorro.

– ВАЗ 2121, 1982 року випуску (договір з Токар Оксаною Богданівною)

– ВАЗ 2121, 1989 року випуску (договір з Паркулабом Григорієм Михайловичем)

– ВАЗ 2121, 1993 року випуску (договір з Кур’ятою Віктором Леонідовичем)

Заглянувши на популярний сайт продажу автомобілів, можна побачити, що такі тридцятирічні ВАЗи коштують порівняно недорого. Ціни стартують від 800-900 доларів для авто на ходу. Найбільше оголошень зустрічається з вартістю автомобіля 1500-3000 доларів. Тобто замість того, щоб орендувати машини у приватних осіб і щомісяця сплачувати 18000 гривень, Управління поліції охорони могло б придбати за ці кошти три такі автомобілі.

Щодо людей, які здають управлінню в оренду свої автомобілі, інформації вкрай обмаль. За винятком Паркулаба Григорія Михайловича, який надав в оренду свій ВАЗ 2121 1989 року випуску за 72 тис. грн.

В договорі про оренду вказано, що Паркулаб Григорій зареєстрований в с. Ямниця Тисменицького району. Через його обліковий номер платника податків можна вирахувати дату народження – 20.07.1950.

Григорій Паркулаб, за даними неофіційного сайту бази мешканців Україин nomer.org, був прописаний в одній квартирі разом з місцевими чиновниками – Паркулабом Андрієм Григоровичем та Паркулабом Ігорем Григоровичем.

Паркулаб Андрій Григорович – у 2017 році працював старшим уповноваженим відділу організації викриття економічних злочинів в Головному управлінні Державної фіскальної служби Івано-Франківської області. На Андрія Паркулаба в декларації не записано жодне майно. Натомість Паркулаб Григорій Михайлович вказаний власником земельної ділянки, будинку, гаражу та інших споруд ділянки в тому ж с. Ямниці.

В сусідньому селі Угринів проживає Паркулаб Ігор Григорович, який працює начальником Калуського міжрайонного відділення УПО в Івано-Франківській області. І неодноразово представляв замовника (Управлінні поліції охорони в Івано-Франківській області) в закупівлях.

Ігор Паркулаб (праворуч). Фото НПУ Поліція охорони

Коментар поліції

Ми звернулися до Управління поліції охорони за коментарем щодо цієї закупівлі. Дійсно, установа уклала три договори оренди автомобілів ВАЗ 2121 минулого року, автомобілями вони користуються. Оскільки частина об’єктів охорони знаходиться у гірській місцевості, відповідно, є вимога використовувати саме такі автомобілі. Витрати за обслуговування та догляд за технічною справністю автомобіля лежать повністю на орендодавцях.

На наше запитання, чи не було б доцільніше закупити схожі автомобілі через систему публічних закупівель Prozorro замість платити за щомісячну оренду, Ярослав, відповідальний за технічну частину в Управлінні (на жаль, відмовився назвати своє прізвище), сказав, що в Управлінні не знали про таку можливість, але якщо це можливо – вони тільки за. 

Та наразі в поліції охорони користуються автомобілями за непрозорою процедурою. Прямий зв’язок між представником замовника (Паркулаб Ігор) та одним з власників автомобілів (Паркулаб Григорій) вказує на типову схему дерибану коштів між “своїми”. 

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"