“Поліцейський дерибан” у Хмельницькій області

18.11.2019

У вересні Police Control Ukraine повідомляв, що в ГУНП Хмельницької області був проведений фінансовий аудит за 2016-2019 роки, який виявив  порушення фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 31 681 551,99 грн та порушення,що  призвели до втрат на суму 3 562 111,99 грн.

А вже 1-го жовтня ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом вчинення посадовими особами ГУНП в Хмельницькій області розтрати майна, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України).

Про це Police Control Ukraine стало відомо з ухвали суду від 21 жовтня 2019 року.

1 жовтня 2019 року до Теруправління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому надійшов рапорт т.в.о. начальника відділу моніторингу державних закупівель управління протидії корупції ДВБ НП України про те, що протягом 2017-2019 років одним з керівників ГУНП в Хмельницькій області, створено злочинну групу по розкраданню бюджетних коштів, які шляхом незаконного поділу предмету закупівлі з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів, укладали договори про закупівлю та перераховували бюджетні кошти підконтрольним суб`єктам підприємницької діяльності з подальшим переведення їх у готівку та привласнення.

Вказані факти знайшли своє підтвердження в ході проведеного працівниками Департаменту внутрішнього аудиту НПУ фінансового аудиту та аудиту відповідності оцінки діяльності Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, що здійснювався за оперативного супроводу Хмельницького УДВБ НПУ, під час якого виявлено численні порушення фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат (збитків) на суму 3 562 111,99 грн.  (аудиторський звіт № 9 від 05.06.2019).

В ГУНП :

-використовували  кошти на ремонт автомобілю, який вже був утилізований та здан на металобрухт

-списували безпідставно пальне на 32 673,08 грн;

-вказували невірні данні у дорожніх листах, які розбігалися із показниками спідометрів, внаслідок чого було списано пального на суму 43 156, 80 грн ;

-не використовували талони на пальне «WOG», та залишали їх на робочому місті. До речі, їх було 308 штук та в них закінчився термін дії (тобто були заблоковані), а відповідальні особи нічого не зробили, що призвело до збитків на на загальну суму 62 907,30 грн;

-необгрунтовано витратили 131 457, 00 грн на оплату  робіт по налаштуванню та встановленню систем відеоспостереження, які фактично не надавались, а комплектуючі не отримувались і не встановлювались;

-оплатили продукти харчування, які не передбачені  постановою  КМУ від 26.06.1992 N 336 на загальну суму 34 557,61 грн;

-завищували обсяги виконаних ремонтних робіт, що  призвело  до зайвого витрачання бюджетних коштів на загальну суму 465 200,78 грн;

-прийняли  неправомірні управлінські  рішення щодо надання житла та виключення його зі складу службового, виключено зі  складу службового житла 4 квартири, 3 з яких були приватизовані співробітниками поліції, вартість яких 2 299 999, 85 грн.

Так дружина заст. начальника ГУНП Хмельницької області Герасимчука Р.В. приватизувала 3-х кімнатну квартиру у м.Хмельницькому.

Також були допущені інші порушення, яки призвели до втрат та які не призвели до втрат бюджетних коштів.

Окрім цього, в даному рапорті зазначено, що одним з керівників ГУНП в Хмельницькій області в квітні 2018 року створено схему по вимаганню неправомірної вигоді від керівників відділів та відділень поліції ГУНП в Хмельницькій області з використанням розрахункового рахунку благодійної організації Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини .

Зокрема, протягом 2018-2019 років, з метою отримання неправомірної вигоди, давались незаконні вказівки керівникам підрозділів поліції області на схиляння фізичних та юридичних осіб, до перерахунку грошових коштів під виглядом благодійної допомоги на рахунок Фонду.

До речі, це популярна схема зі збагачення у всіх областях країни. Різні підрозділи у різних правоохоронних органах повинні перераховувати кошти до відповідного благодійного фонду. А фонд потім наприклад купляє керівникам поліції дорогі автівки, тощо.

Наразі ДБР досліджує рух коштів по розрахункових рахунках зазначеної благодійної організації Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини , а саме дані про їх надходження та витрачання, встановити осіб, які мали право розпоряджатись та фактично розпоряджалися коштами на рахунках підприємства.

Ці всі порушення були допущені, коли начальником ГУНП був 38-річний полковник Василь Віконський. У вересні цього року його призначили начальником ГУ Нацполіції Львівської області.

За даними Depo.Хмельницький, Василь Віконський з 2003 року пропрацював у спецпідрозділі «Беркут» на різних посадах – від старшого сержанта до капітана. З березня 2014 року став заступником командира роти «Беркуту».

3 1 грудня 2014 року Василь Віконський обіймав посаду заступника начальника УМВС з громадської безпеки, а з листопада 2015 року – заступника начальника ГУ НП в Івано-Франківській області.

Під час переатестації, в процесі реформи міліції у поліцію, атестаційна комісія визнала, що Василь Віконський «підлягає звільненню» із правоохоронних органів за невідповідність займаній посаді. Однак, через суд він довів, що має право працювати в оновленій поліції. Повідомляється також, що Віконський їздив у відрядження у зону АТО.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"