Один вечір із життя скандальних суддів Вовка, Аблова та інших

05.10.2021

Ця історія про один вечір із життя судді Вовка та скандальних суддів окружного адміністративного суду Києва. Ми стали свідками святкування у колі найближчих друзів. Друзів судді Вовка, яких врятував суд Вовка.

Окружний адміністративний суд Києва – скорочено ОАСК – один з найскандальніших судів країни. Попри корумпованість і нереформованість української судової влади, складно знайти інший суд, який відзначився такою кількістю скандалів та одіозних рішень. Заборона Майдану, визнання незаконною націоналізації “Приватбанку”, поновлення Романа Насірова на посаді.

Серед інших досягнень ОАСКу – скасування перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери, заборона виконувати обов’язки міністерки охорони здоров’я Уляні Супрун та багато інших.

У цьому суді працюють судді, прізвища яких неодноразово фігурували у ЗМІ, коли йшлося про необґрунтовані рішення або статки служителів феміди. У цих суддів є керівник, який не потребує представлення. Це один з найскандальніших суддів країни – Павло Вовк.

Як саме йому вдається вже більше десяти років утримуватись на посаді, стало зрозуміло у липні 2019 року, коли Національне антикорупційне бюро опублікувало записи, зроблені в кабінеті судді Вовка. За версією детективів, які вели розслідування справи, голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього “почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС”.

Влітку 2020 НАБУ опублікувало другу частину “плівок Вовка”. 17 липня того ж року НАБУ вручило підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям ОАСК.

Але навіть попри цей гучний кейс, Павло Вовк продовжує бути головою ОАСКу. Тому що ОАСК – це надійний притулок для судді Вовка та його підлеглих.

І хоча президент Володимир Зеленський у квітні поточного року вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект, яким пропонує ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва, півроку потому суд продовжує існувати, працювати і навіть святкувати.

У відео використані сюжети з телеканалів “1+1”, “”24 телеканал”, програми “СХЕМИ”, “5 каналу”, ютуб каналу “Слуна народа”.

Автор: Михайло Ткач

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"