Курко Олег Петрович. Суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду

19.12.2017

Часто, працюючи все життя на державних посадах, українські чиновники все одно знаходять можливість придбати елітне майно: житлові будинки, квартири чи автомобілі. От тільки пояснити походження цих статків вони не можуть, адже ні вони самі, ні їхні батьки та родичі ніколи не займалися бізнесом, а, відповідно, великих доходів – не мали.

Знайомтесь, суддя Вінницького Апеляційного адміністративного суду – Олег Петрович Курко.

Із офіційної біографії Олега Курка відомо, що він розпочинав свою кар’єру в прокуратурі: в період 1996–1999 рр. був стажистом та старшим слідчим прокуратури м. Вінниці. Після цього Олег Петрович 3 роки пропрацював у податковій міліції. А вже із 2002 року розпочав свою суддівську кар’єру. До 2005 року Олег Петрович був суддею Ленінського районного суду м. Вінниці. У період 2005–2008 років – суддею Господарського суду Вінницької області, а пізніше – суддею Вінницького окружного адміністративного суду. Зате вже у 2010 році Курко Олег стає суддею Вінницького Апеляційного адміністративного суду, де працює і нині.

Як вказано у суддівській декларації родинних зв’язків, дружина – Курко Олеся Сергіївна – теж працює у суді секретарем судового засідання.

Проаналізувавши декларації судді за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки ми побачили, що за цей період Олег Курко заробив 1,1 млн грн. Ще 876 тис. грн суддя отримав як подарунок у негрошовій формі від матері–Курко Надії Іванівни. Однак що це за подарунок – невідомо, адже декларація судді лишилася незмінною. Окрім цього, Олег Петрович продав своє рухоме майно за 297 тис. грн. От тільки якщо вірити його декларації – продав він це майно самому ж собі або своєму повному тезці.

Що стосується дружини, то за цей період вона отримала 60 тис. грн доходу.

Власного житла суддя не має. Він разом із дружиною лише користується будинком на 361 кв. м. у Вінниці. Цікаво, що обоє отримали право на користування в передноворічну ніч, тільки суддя в 2013 році, а його дружина в 2015-му. Власником цього помешкання є Головатюк Наталя Петрівна,яка придбала його у 2012 році. Втім жодних видатків на оренду житла суддя не декларує, а отже, дуже ймовірно, що проживає родина Олега Курка в чималому будинку – безплатно.

Також у 2016 році Олег Петрович Курко отримав землю в селі Пологи, яку передав в оренду компанії «Фірма Гарант». Майже ідентичні 2 ділянки отримала і матір судді та теж здала їх в оренду цій компанії.

Може похвалитися Олег Курко і недешевими автомобілями. Зокрема, у власності судді Mercedes-Benz 250 CGI 2010 року випуску за понад 700 тис. грн та Volkswagen Tiguan 2012 року за 342 тис. грн.

Має суддя і чимало заощаджень: готівкою у нього 23 тис. доларів та ще 5 тис. доларів на рахунку в банку. Не менш цікавою є фінансова діяльність дружини. У 2015 та 2016 роках вона позичала третім особам по 10 тис. доларів. Кому вона позичила кошти – невідомо, як і походження даних коштів, адже власних збережень вона не має, на збереження чоловіка дані операції ніяк не відобразились, а задекларований річний дохід дружини – менший за суму позики.

 Нам також вдалося знайти статтю у якій розміщена заява в поліцію та прокуратуру  де фігурують родичі судді. У статі вказано, що правоохоронні органи  уникають порушення  кримінальної справи проти  родичок судді: голови села  Курко Т.А. та матері вищезгаданого судді  Курко-Бойко Н.І.

Як нам вдалося з’ясувати, матір судді – Курко Надія Іванівна працює фельдшером в селі Лозовата. У 2016 році вона подала декларацію, де задекларувала лише 72 тис. грн доходу. Також пані Надія задекларувала квартиру у Вінниці та 3 земельні ділянки в цьому ж селі. Про Надію Іванівну відомо, що вона в 2010 році стала депутатом Пологівської сільської ради від Партії регіонів, а також депутатом на проміжних місцевих виборах у 2016 році .

Як вказано у статті ще одна родичка судді – Курко Тетяна Анатоліївна з 2006 року є головою села Пологи. Її чоловік – Курко Василь Васильович  – теж депутат сільської ради від ВО «Батьківщина».

Як ми можемо побачити, ніхто із членів родини Олега Курка не займається бізнесом. Тому ми сумніваємося в можливості матері подарувати сину подарунок вартістю 876 тис. грн. Окрім цього, є багато питань і до оренди суддею чималого будинку та  придбання дорогих автомобілів. Вже згодом Олег Петрович проходитиме кваліфікаційне оцінювання. Ми сподіваємося, що Вища кваліфікаційна комісія суддів отримає відповіді на вищеперераховані запитання та дослідить декларацію доброчесності судді Курка Олега Петровича.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"