“Король контрабанди”: фільм про корупцію правоохоронців і суддів

27.02.2020

Агенція “Слідство.Інфо” презентувала новий фільм-розслідування “Король контрабанди”. 

Прем’єрний показ стрічки відбувся в Києві у “Домі кіно”. Журналісти оприлюднили факти, які вказують на те, що відомий одеський бізнесмен Вадим Альперін міг системно підкуповувати суддів та правоохоронців.

У розпорядженні редакції, зокрема, опинилася “чорна бухгалтерія” та листування з телефону та електронної пошти Альперіна. З них випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування щодо підконтрольних йому компаній.

У фільмі журналісти “Слідства.Інфо” довели зв’язок Альперіна із кількома посадовцями в прокуратурі та поліції, а також — одеськими суддями.

Постать мільярдера є доволі відомою. Президент Зеленський називав Альперіна “хрещеним батьком української контрабанди” і обіцяв винагороду тому, хто допоможе його розшукати.

Наприкінці минулого року детективи Національного антикорупційного бюро, які протягом кількох років вели розслідування щодо нього, затримали Вадима Альперіна. За даними слідства, він є очільником злочинної організації, яка незаконно завозила товари в Україну. Через схеми Альперіна, за твердженням НАБУ, держава втратила майже 78 мільйонів гривень. Суд, який обирав бізнесмену запобіжний захід, призначив заставу в 70 мільйонів гривень, яку він сплатив і вийшов із СІЗО. Тож нині бізнесмен на свободі.

Вадима Альперіна вже арештовували раніше. Два роки тому його підозрювали в спробі дати співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів хабаря. Утім, тоді фігурант розслідування так само вийшов на волю під заставу.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"