Клюге Олександр Геннадійович. Заст. начальника відділу Генеральної прокуратури

25.01.2018

Розповідаючи про прокурорів, ми вже неодноразово згадували таке явище як «непотизм», яке означає працевлаштування родичів та знайомих на державних посадах. Справді, цей факт складно ігнорувати, якщо випадки, коли в прокуратурі працює кілька поколінь однієї родини – зустрічаються доволі регулярно.

Знайомтесь, заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністюДепартаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності – Олександр Геннадійович Клюге.

Свою нинішню посаду заступника начальника відділу Олександр Геннадійович отримав у 2016 році. Якщо вірити декларації чиновника за 2013 рік, то в той час він теж працював у ГПУ. А от більш детальної інформації про попередні місця роботи Олександра Клюге немає.

Більш знаним є його батько – Геннадій Олександрович Клюге, який працював в органах прокуратури з 1979 року. Відомо, що до 2003 року Геннадій Клюге обіймав посаду прокурора Вінницької області. Одразу після цього Геннадій Олександрович став першим заступником прокурора Київської області, пропрацювавши там понад 10 років. І оскільки прокурор обіймав цю посаду в часи Януковича та навіть встиг отримати нагороду з рук президента-втікача – він автоматично підлягав люстрації та був звільнений, хоча в одному із судових рішень вказано,  що Геннадій Олександрович «звільнився із органів прокуратури України у зв’язку із виходом на пенсію за вислугою років». В одному зі своїх інтерв’ю прокурор зазначив: «..Мої син, донька і невістка працюють в органах прокуратури. Можливо, й чотири онуки працюватимуть тут».

Син – це вищезгаданий нами Олександр Геннадійович Клюге. Також в прокуратурі працювала і його сестра – Ілона Геннадіївна Клюге. Відомо, що у 2012 році її перевели на посаду  заступника прокурора Оболонського району міста Києва. Пізніше Ілона Геннадіївна потрапила у список тих посадовців, які переслідували учасників Євромайдану. Після цього вона написала заяву про звільнення, однак, вже згодом знову повернулася до роботи в прокуратурі. І вже на цій посаді потрапила в Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Після цього Ілона Геннадіївна була звільнена і сьогодні, якщо вірити її декларації, працює у Фонді гарантування вкладів. Втім, пані Ілона і далі намагається повернутися в прокуратуру та оскаржує в судах рішення про своє звільнення.

Ну і наостанок, дружина Олександра Геннадійовича – Людмила Михайлівна Клюге тежпрацівниця  прокуратури. Вона обіймає посаду прокурора відділу участі прокурорів у господарському судочинстві управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України.

Ми проаналізували декларації Олександра Клюге за 20132015 та 2016 роки. За цей період Олександр Геннадійович заробив майже 800 тис. грн, а його дружина – 585 тис. грн. Окрім цього, прокурор задекларував позику від свого батька на майже мільйон гривень.

У 2015 році Олександр Геннадійович  придбав квартиру в столиці на вулиці Петра Дегтяренка, 35. Площа цього помешкання – 47 кв. м., а задекларована вартість – понад 1 млн грн. Одночасно із прокурором у тому ж будинку придбала квартиру і його сестра. Ілона Геннадіївна Клюге купила своє житло за 978 тис. грн.

Згідно реєстру майнових прав з 2015 року у власності дружини прокурора перебуває житло площею 93 кв. м. за адресою проспект Правди, 19-А. Втім, вартість цієї квартири Людмила Михайлівна не запам’ятала. Цікаво, що у декларації Людмили Михайлівни зазначено, що її діти та чоловік отримали право на користування цією квартирою ще у 2008 році. Це підтверджує і її декларація за 2013 рік, де вказано, що вона є власником квартири площею 93,8 кв. м. (тільки в декларації вказана площа 92,8 кв. м., що більше схоже на помилку). От тільки цієї квартири немає у декларації прокурора Олександра Геннадійовича за аналогічний 2013 рік.

Також прокурор Олександр Геннадійович Клюге задекларував 2 земельні ділянки у Київській області, місце розташування яких, на жаль, ідентифікувати не вдалося.

Батько Олександра Геннадійовича, екс-перший заступник прокурора Київської області –  Геннадій Олександрович Клюге теж має житло у столиці. У 2016 році він придбав квартиру площею 103 кв. м. за адресою вул. Автозаводська, 99/4.  Подібна квартира у цьому будинку коштує понад 120 тис. доларів. Тож, якщо врахувати цю вартість та суму, яку Геннадій Олександрович позичив своєму сину, виникає логічне питання –  звідки у людини, яка все життя попрацювала в органах прокуратури, такі статки?!

 Ще одну квартиру Геннадій Олександрович отримав у спадщину. Вона розміщена у Миколаєві, а її площа – 171 кв. м.

Серед автомобілів у власності прокурорського подружжя Skoda Octavia A7 2013 року випуску вартістю 224 тис. грн та Daewoo Matiz 2007 року за 48 тис. грн.

Як бачимо, питань до Олександра Геннадійовича Клюге і так задосить. Зокрема, чому Олександр Геннадійович не задекларував квартиру дружини та звідки у нього кошти на купівлю власного вартісного майна при не надто високих доходах?

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"