Ірина Венедіктова. Білі плями в декларації та бізнес-зв’язки родини

24.04.2020

Ще рік тому Ірина Венедіктова працювала викладачем на кафедрі цивільно-правових дисциплін у Харкові. Прийшла в політику в команді Володимира Зеленського, обралась у Верховну Раду, отримавши третій номер у списку партії «Слуга народу», очолила Державне бюро розслідувань, а нещодавно замінила Руслана Рябошапку на посаді генерального прокурора України.

Важко переоцінити масштаб її повноважень у правоохоронній сфері – наприклад, саме їй підпорядковується антикорупційний прокурор, а без її особистого візування за новим законодавством не можливо зняти недоторканність з народного депутата в разі пред’явлення йому підозри правоохоронцями. Саме тому важливо досліджувати зв’язки – її та наближених до неї людей – з іншими політиками та бізнесменами. А також стежити за майновим станом високопосадовиці. Що і зробили «Схеми».

З-поміж іншого, журналісти з’ясували, що її рідний брат тривалий час працював юристом у так званій групі компаній «Інвестор», заснованої родиною глави МВС Арсена Авакова та ексдепутатом Ігорем Котвіцьким. Виявили, що чоловік Ірини Венедіктової, щойно вона сама обралась у Раду та очолила комітет з питань правової політики – пішов на підвищення в органах Нацполіції та перевівся у Київ. А також звернули увагу, що подружжя не вказало, яким майном користувалось торік у столиці, натомість «Схеми» віднайшли, де саме вони мешкають у центрі Києва зараз. Примітно, що сама генпрокурорка, попри низку запитів, відмовилась коментували по суті всі ці запитання журналістів.

 

 

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"