Хто з керівників прокуратури та поліції на Рівненщині має найбільші статки

23.01.2018

У Рівному вивчали офіційні статки прокурорів та поліцейських. Так, активісти ГО «Антикорупційний моніторинг» проаналізували щорічні декларації за 2016 рік 33 топ-керівників прокуратури Рівненської області, а також 24 керівників Національної поліції в Рівненській області та їх структурних підрозділів. Дослідження проводиться в рамках проекту «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій правоохоронців та суддів Рівненщини», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Первинний аналіз декларацій правоохоронців громадська організація  проводила у листопаді-грудні 2017 року. Брали до уваги 14 показників. Завдяки цим маркерам вдасться виявити тих представників правоохоронної системи,  реальний та задекларований спосіб життя яких потребує детальної перевірки.

– Одна справа – оперувати чутками, дописами та нічим не підтвердженими звинуваченнями, і зовсім інша  –  працювати з цифрами і фактами. Тому, в рамках проекту, маємо на меті не розганяти «зраду», а докопатися до істини і показати реальну картину щодо заробітків та статків правоохоронців. Принаймні офіційну їх частину, – розповів керівник ГО «Антикорупційний моніторинг»  Юрій Дюг. – Саме тому ми взялись аналізувати декларації тих, хто займає відповідальні посади у прокуратурі та поліції, а отже є ризик корупції. Хочу зауважити, що навіть попередній аналіз зламав стереотипи та бачення ситуації у членів нашої організації. Адже насправді більшість новопризначених керівників поліції та прокуратури похвалитися великими статками не можуть, немає  у них і «бізнес-геніїв» у родині. Порівняно більший рівень статків продемонстрували тільки керівники прокуратури і поліції, а також їхні заступники. У  них більший стаж роботи у правоохоронних структурах у порівнянні з більшістю підлеглих. Топ-керівники мають будинки, квартири, земельні ділянки, кошти на рахунках у банку та готівку… Це солідно, але не йде у жодне порівняння зі статками представників суддівського корпусу. Так, судді лише одного господарського суду мають сумарно більші статки, ніж все поліцейське і прокурорське керівництво в області.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"