Храм судді Гальонкіна

02.12.2016

Є судді та чиновники, які будують на власних подвір’ях церкви та каплиці, а є такі, що зводять будинки, зовні дуже схожі на храм.

Знайомтесь, заступник голови апеляційного суду Полтавської області – Гальонкін Сергій Анатолійович.

А це будинок Сергія Гальонкіна розміром 661 м2, що знаходиться в передмісті Полтави та зовні нагадує церкву. Цей маєток є найбільшим  серед задеклаованих будинків суддів Полтавського регіону.

Звичайно, нас мало цікавить дизайн та смаки господаря будинку, головним нашим завданням є дізнатися чи відповідає цей маєток та інша нерухомість доходам родини судді Сергія Гальонкіна.
Суддя Сергій Гальонкін одним із перших серед суддів подав свою електронну декларацію за 2015 рік. Згідно неї, а також декларації судді за 2014 та 2013 роки основним доходом родини з чотирьох осіб є заробітна плата судді.
Згідно новим правилам декларування в 2015 році суддя Сергій Гальонкін вказав в декларації також і готівкові кошти в розмірі 150 тис.грн.

Основним доходом дружини судді Гальонкіна за останні два роки є кошти отриманні від надання в оренду майна, очевидно квартири, в розмірі 60 тис.грн на рік.

Дружина Сергія Гальонкіна є приватним нотаріусом, однак, в останнє дохід від її провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності згадується в декларації пана Гальонкіна за 2013 рік. Тоді, до речі, загальна сума доходу Олени Василівни була в рази меншою, ніж у 2014 та 2015 роках.
Отже, згідно офіційної декларації пана Гальонкіна, щонайменше останні три роки саме його заробітна плата судді була основним доходом родини.
Щодо нерухомості, то показаний нами будинок в селі Росошенці поблизу Полтави вперше згадується в декларації судді Сергія Гальонкіна за 2014 рік, згідно ж державному реєстру майнових прав зареєстровано даний будинок в лютому 2015 року.
Однак згідно знімків Google Earth, будинок зведено ще в 2007 році, а на знімках 2011 року прибудинкова територія знаходиться практично в тому ж вигляді, що і в 2014му.

На сусідній ділянці в селі Дудникове розміщений будинок, розміром 245 м2 який належить дружині пана Гальонкіна. Зареєстровано будинок Олени Василівни також в січні 2015 року.

Згідно розслідуванню журналістів порталу «Останній Бастіон» дача судді Гальонкіна розміщена біля соснового лісу на 9 паях дачного кооперативу «Зоря» та складається з 4 житлових будинків. Будуватися в Дудниковому родина Гальонкіних почала ще до 2013 року.

Цікавою є історія отримання даних ділянок Сергієм Анатолійовичем, так як очевидно, що їх площа значно перевищує територію, передбачену розпаюванням дачного кооперативу. Всі ділянки, якими володіє родина Сергія Гальонкіна були відчужені з наділу кооперативу в приватну власність
За інформацією журналістів першу ділянку суддя Гальонкін отримав ще за часів роботи юристом Облспоживспільки, бо саме цим відомством було засновано дачний кооператив «Зоря». Подальше ж розширення володінь Сергія Анатолійовича відбулося тоді, коли він на короткий час очолив кооператив. За збігом обставин після «перенарізки» ділянок та відчуження у приватну власність Сергій Гальонкін залишив пост голови «Зорі». У 2014 році Сергій Анатолійович мав єдину газифіковану ділянку серед сусідів.  Свого часу члени кооперативу вирішили, що проведення газогону є надто дорогим навіть в складчину, проте суддя Гальонкін зробив це за власний кошт одноосібно.
Окрім будинку в Дудниковому, який належить дружині Сергія Анатолійовича, ще один будинок в цьому селі розміщений в декларації судді за 2015 рік ву розділі «об’єкти незавершеного будівництва», а отже, судячи з усього, будівництво дачі ще триває.

Окрім будинків володіє родина Гальонкіних також квартирою та двома офісами в Полтаві, а також квартирою в Києві. Остання належить тещі судді Сергія Гальонкіна, придбала вона її вже перебуваючи на пенсії у віці 66 років.

У власності родини судді Сергія Гальонкіна також є і рухоме майно. А саме: автомобіль Honda Civic 2008 року та мотоцикл YAMAHA YBR 125 2012 року, що належать самому судді, а також, два автомобіля дружини – TOYOTA RAV4 2006 року та Honda CR-V 2011 року. Окрім цього мотоциклом  Honda CBR250RB 2011 року випуску володіє син-студент.

До речі, має також суддя Сергій Гальонкін і старшу доньку, яка не вказана в його декларації. Юлія Сергіївна Гальонкіна, дочка Сергія Анатолійовича, з 2015 року працює суддею Октябрського районного суду м.Полтави. А отже, зокрема винесенні нею рішення можуть розглядатися її батьком, Сергієм Анатолійовичем, в апеляційному суді.
Очевидно, перед нами народження нової суддівської династії. Враховуючи амбіції Сергія Гальонкіна стати головою апеляційного суду Полтавської області, ми маємо побоювання щодо даної суддівської родини. Однак як і Сергія Анатолійовича, так і його дочку, Юлію Сергіївну, ще чекає кваліфікаційне оцінювання суддів, за яким ми будемо активно слідкувати…

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"