Екс-суддя Верховного суду Шицький Іван

29.05.2017

Конкурс до нового Верховного суду дійшов до свого заключного етапу. Загалом в конкурсі приймали участь – діючі судді, адвокати та науковці. Однак одна із найцікавіших категорій учасників конкурсу – судді, які буквально за пів року до початку участі в конкурсі завершили суддівську кар’єру за власним бажанням. Що ж змушує їх повертатися до суддівської системи та приймати участь у конкурсі?

Знайомтесь, екс-суддя Верховного суду та кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду – Іван Богданович Шицький. Даний кандидат вже пройшов перевірку критеріям доброчесності та професійної етики у Громадській раді доброчесності. Рада прийняла рішення про надання Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформації щодо Шицького Івана Богдановича.

 До роботи у Верховному суді Івану Богдановичу – не звикати. Починаючи з 1998 року пан Шицький – суддя ВСУ. Лише 22 вересня 2016 року він був звільнений у зв’язку з поданням заяви про відставку. До цього Іван Шицький ще 5 років пропрацював у Вищому арбітражному суді. Та найцікавіше те, що до незалежності України кандидат працював в прокуратурі м. Київ ( 1985-1987 роки) та «народним» суддею у Радянському суді в м. Києві ( 1987-1992 роки).

 У своєму досьє кандидат в графі «дата складання присяги судді» вказав, що «обраний суддею у 1987 році до введення присяги судді». Виходить, що суддя вже 25 років працює суддею в Україні, однак присяги українському народу і досі не складав.

 Як бачимо, Іван Богданович попрацював на державних посадах все життя та ні одного дня не попрацював у бізнесі.

Більшість питань, які виникли до кандидата з боку громадськості пов’язані із майном Івана Богдановича. Ми проаналізували декларації колишнього судді за 2013, 2014, 2015, 2016. Сумарний дохід судді та його дружини за 4 роки склав трохи більше 2,2 млн.грн. Та загальна вартість майна суддівської родини в рази більша за доходи.

Щодо майна, то у власності Іван Шицького знаходиться 10 соток скандальної землі у Деснянському районі столиці, яку він отримав в 2009 році. Дана ділянка розташована на території, що була приватизована членами товариства індивідуальних забудовників “Десенка”. Воно зареєстроване за адресою м.Київ, вулиця Пилипа Орлика, будинок 4-А. Там же розміщена і приймальня голови Верховного суду, а більшість членів «Десенки» є колишні та нинішні судді Верховного суду України. 10 соток землі на цій території зараз продається за 1 224 000 грн.

 Окрім цього,  суддя володіє 35 сотками землі в Козині, яку придбав за  680 тис. грн.

 Та власницею найбільш цінного майна є дружина колишнього судді, яка працює в Київській державній адміністрації із річною зарплатою всього 132 тис. грн.

Наприклад у власності Валентини Володимирівни знаходиться недобудований будинок та 20 соток землі під ним у елітному селі Михайлівка-Рубежівка, що за 30 км. від Києва. Та схоже що недобудованим будинок на 459,8 м2   є тільки у декларації судді. Насправді ж є всі підстави вважати, що в цьому будинку вже мешкає родина Івана Шицького. Під час зйомок будинку наша знімальна група зафіксувала як з нього виїхав сам кандидат на автомобілі дружини. Також як видно із фото цього будинку у ньому вже облаштовані дитячі майданчики з батутом, заготовлені дрова та наповнений басейн. Все це може свідчити,  що будинок уже обжитий.

Ну і наостанок, як видно із карт, даний будинок не змінював свого вигляду з 2011 року. Що теж підтверджує, що ніякі будівельні роботи в ньому не ведуться. Все це свідчить, що кандидат вказав недостовірну інформацію у своїй декларації.

До речі, 15 соток землі під цим будинком пані Валентина отримала всього за 654 грн! Сьогодні вартість 15 соток в цьому місці коштує близько 25 тис. дол, а ціна будинку – понад 300 тис. дол.

Ось так виглядає будинок судді зараз:

Також у 2016 році дружина отримала подарунок від Савчука Володимира Андрійовича – квартиру розміром 182,1 м2 у Києві. Зазначена у декларації вартість цієї квартири 249 тис. грн. Хоча насправді така квартира коштує що найменше 8,3 млн. грн.

Серед нових придбань дружини є також і дорогий автомобіль. У 2016 році Шицька Валентина Володимирівна купила новий VOLKSWAGEN Golf за 706 700грн.

 Звідки гроші у дружини колишнього судді на ці покупки – невідомо. Очевидно, що задекларованих доходів не вистачило б на придбання вищезгаданого автомобіля.

27-річна дочка кандидата теж вже звикає до розкішного життя. У 2016 році їй вдалося придбати квартиру на 259.5 м2 в Києві на вулиці Воздвиженській. Коштує така нерухомість більше 10 млн. грн. Звідки такі кошти у дочки кандидата – теж невідомо.

 Як бачимо запитань до Шицького Івана Богдановича багато. Чи вдасться йому пояснити походження своїх статків та статків його родини – дізнаємося вже згодом. Адже 26 травня на Івана Богдановича ще чекає співбесіда у Вищій кваліфікаційній комісії суддів від якої і залежить чи продовжить кандидат свою участь у конкурсі до нового Верховного суду України.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

Минулі Розслідування

Формула Тишлека

Як суд «злив» справу про подарунки ексзаступнику голови Нацполіції

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"