Донька-прокурор колишнього замгенпрокурора не задекларувала бізнес чоловіка

29.11.2016

1Прокурор відділу забезпечення представництва у вищих судах Управління представництва інтересів громадян або держави в суді ГПУ Інна Атаманюк за підсумком 2015 року не задекларувала внесків чоловіка до статних фондів двох товариств. Про це свідчать дані її декларації за 2015 рік та державних реєстрів.

Чоловік Інни Атаманюк Олександр Чабан значиться акціонером ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладної акустики» та є співвласником ТОВ «Будівничий альянс». Загальний розмір його статутних внесків складає 126 тис. грн.

Так, за даними SMIDA, станом на кінець другого кварталу цього року, Олександру Чабану належить 36% акцій ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладної акустики» (Львів). Другим контролером виступає мешканка Росії Ірина Олександрівна Чабан (34%). Загальний розмір статутного фонду інституту становить 288 тис. грн.

ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладної акустики» зареєстроване у лютому 1995 року. Товариство є правонаступником ДП «ДНДІ прикладної акустики», що раніше діяло як Львівська філія Київського НДІ гідроприладів.

ТОВ «Будівничий альянс» (Київ) засноване у 2004 році. Олександру Чабану належить 90% фірми, ще 10% володіє киянин Сергій Проскурін. Керівником фірми з лютого 2013 є Мурад Ібрашев, який також числиться бенефіціаром Товарної біржі «Укрспецресурс», заснованої та прописаної у Києві в 2010 році.

З декларації Інни Атаманюк за останній звітний рік відомо, що подружжю та їхньому сину належить:

  • Квартира площею 87 кв м, що знаходиться у власності прокурора Атаманюк;
  • Два автомобілі – Lexus RX 350 та Honda CR-V 2008 року випуску обидва, зареєстровані на Атаманюк (орієнтовна сьогоднішня вартість автомобілів на вторинному ринку – 550 тис. грн та 400 тис. грн відповідно);
  • Гараж на 13 кв м, що знаходиться у будинку на вул. Дмитрівській у Києві і належить Чабану;
  • Земельна ділянка на 0,5 га у с. Сошників біля Дніпра недалеко від столиці (нижче по Дніпру), яку Чабан придбав у 2013 році для ведення особистого селянського господарства;
  • будинок на 109,5 кв м в елітному котеджному містечку, що розкинулось на державній землі поруч з військовим полігоном, розташованим в селі Старе, вздовж сіл Сошників і Дівички (Бориспільський р-н Київської обл.). Право власності на цей будинок Чабан зареєстрував у вересні 2013 року. Попри це в декларації-2013Атаманюк поставила прочерк у відповідному розділі.

atamanyuk_cholovik-chaban_karta_dilyanka-polihon_-boryspilskyj-r-n_

Дача розташована на орендованій ділянці площею 0,13 га, що є складовою земельної ділянки рекреаційного призначення загальною площею 4,2 га. Не задекларованим прокуроршею наділом сімейство користуватиметься до 2055 року на підставі договору суперфіцію, укладеного у червні 2010.

Додамо, Чабан суборендує ділянку в держави через ТОВ «Ржищівське мисливське господарство», бенефіціарами якого є Владислав Байчас (про нього див нижче) та Юрій Довгаленко. Останній фігурує у ЗМІ під прізвиськом «Довгаль», як бригадир одного зі злочинних угруповань 1990-х.

Землі полігону, а це понад 16 тис. га, знаходяться у користуванні військової частини 3001 Національної гвардії України. Раніше військовим належали також прилеглі ділянки, що омиваються Дніпром, однак, за  інформацією журналістів «Слідство.Інфо», у другій половині 2000-х рр їх почали забудовувати бізнесмени, чиновники, прокурори. Як повідомлялось у сюжеті, куратором тутешнього заселення став Михайло Байчас – батько Владислава Байчаса, очільника Бориспільської райради, голови Бориспільської районної організації Партії регіонів (2011-2014 рр).

Інна Атаманюк є донькою Олександра Атаманюка, колишнього заступника  Генерального прокурора України (Святослава Піскуна) – начальника Головного управління воєнних прокуратур. За даними«Ділової столиці», саме він відмовляв у порушенні кримінальних справ стосовно продажу «Кольчуг», займався справою про збитий українською ракетою російський літак, а також розслідував обставини трагедії у Скнилові. У 2003-2005 рр Атаманюк очолював слідче управління СБУ.

Сестра прокурорші, Віта Сенюк, одружена з військовим прокурором Західного регіону України Олегом Сенюком. Теж працює в Генпрокуратурі – прокурором відділу державного обвинувачення у вищих судах управління підтримання державного обвинувачення в суді.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"