Деклараційні таємниці судді Кравчука
09.02.2017
«Резонанс» неодноразово звертав увагу читачів на кандидатів в судді Верховного Суду, які є близькими особами до членів Громадської ради доброчесності (ГРД) та Реанімаційного пакету реформ (РПР). Серед них – суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Ольга Мінаєва, яка є мамою Михайла Жернакова (члена ГРД та члена РПР, суддя Апеляційного суду Харківської області Світлана Кругова – мати компаньйона члена ГРД Леоніда Маслова (члена ГРД) та та народний депутат Леонід Ємець – товариш і близький соратник РПР.
Проте, є й інша категорія недоброчесних суддів, які за рахунок своєї показової лояльності до РПР – ГРД, намагаються крадькома потрапити до Верховного Суду.
Здавалось би, що ГРД або «журналісти-викривачі» (Денис Бігус, Дмитро Гнап, Сергій Андрушко) мали б цікавитися всіма кандидатами на посади суддів ВС, проте, «своїх» вони не чіпають. Однак, біографія та майновий стан лояльних суддів до РПР не менш цікаві, аніж у інших кандидатів.
Як заявив один із членів ГРД Тарас Шепель, слід «уважно дивіться на кандидатів. І в разі, якщо є зауваження щодо будь-кого з них – негайно повідомляйте Громадську раду доброчесності». Власне, так ми і робимо.
І перший, хто привертає увагу – це Володимир Кравчук, один із суддів, який фактично є адептом та прихильником РПР, особою, яка усіляко підтримує ідеї Реанімаційного пакету реформ та контактує з представниками цього об’єднання.
Член ГРД та експерт РПР Роман Маселко, навіть публічно в своєму інтерв’ю вказав, що «Володимир Кравчук – порядний суддя й авторитетний учений. Він може бути лідером і робить правильні кроки, спрямовані на створення реально сильного й авторитетного суду. У його діяльності мені бракує лише чіткої позиції, що суддівський корпус потребує очищення.»
Однак у «Резонансу» виникли питання до судді.
Достовірна декларація – елемент доброчесності судді
Розпочнемо аналіз декларацій.
Так, в 2014 році Володимир Кравчук отримує 360 837 грн. (або 25 774 доларів) доходу, із яких 128 204 грн. від викладацької роботи у: Львівському національному університеті ім. Івана Франка, Національному університеті «Львівська політехніка», Львівському державному університеті внутрішніх справ, ПВНЗ «Львівський університет бізнесу та права», Національній школі суддів України. Натомість, в 2014 році його дружина – Красовська Алла Вадимівна декларує 1 589 869 грн. (або близько 113 тис. доларів) доходу від підприємницької та незалежної професійної діяльності.
Варто відзначити, що дружина Володимира працює приватним нотаріусом. І ось запитання, скільки ж вона мала надати нотаріальних послуг, що б за два роки отримати прибуток понад 1,5 млн. грн.?! Більше того, в 2013-2014 роках по всій Україні був спад ділової активності та суттєво знизилась кількість нотаріальних правочинів. Проте, як виявилось, для окремих нотаріусів в м. Львів є виняток.
Цікава деталь, в Головному управлінні Міністерства юстиції Львівської області значиться більше 350 приватних нотаріусів, однак за статистичними даними, лише дружина судді отримала в 2014 році прибуток понад 1,5 млн. грн.
Тобто пан Володимир є типовим представником суддівської касти, який проживає за рахунок успішної бізнес-дружини.
В 2015 році Володимир Кравчук декларує прибуток в розмірі 298 796,00 грн. (або 12 тис. доларів), тоді як його дружина декларує 839 364 грн. (або 35 тис. доларів), із яких – 742 470 грн. (або 30 тис. доларів), від продажу нерухомого майна.
Як бачимо різниця в діяльності нотаріуса шалена! В 2014 році, коли Володимир був діючим суддею і розглядав справи банків та господарських товариств – дружина отримує дохід в 1,5 млн. грн., а коли Володимир вже не розглядає справи – дохід дружини від нотаріальної діяльності спадає скромних, але реальних цифр, в 96 894,00 грн.
В декларації В. Кравчука за 2014 рік зазначається така нерухомість:
- житловий будинок площею 254,9 кв. м.;
- 5 квартир – загальною площею 290,90 кв. м. (30,6 кв.м., 35,3 кв.м., 70,1 кв.м., 91,4 кв. м., 63,5 кв.м.);
- гараж – 48,8 кв. м.;
- 4 земельні ділянки (загальною площею 6,318 га)!!!
В 2015 році в декларації зафіксовано:
- житловий будинок площею 254,9 кв. м.;
- 4 квартири – загальною площею 199,5 кв. м. (30,6 кв.м., 35,3 кв.м., 70,1 кв.м., 63,8 кв.м.);
- нежитлове приміщення – 91,4 кв. м.;
- гараж – 48,8 кв. м.;
- 4 земельні ділянки (загальною площею 6,318 га).
Цікава деталь про родину Кравчуків – всі вони активно скуповують квартири за однією і тією ж адресою в м. Львів. При цьому, дві оборудки були саме в період перебування Кравчука на посаді судді.
Однак, не дивлячись на наявність в родині Кравчуків великої кількості нерухомості, та на отримання шалених прибутків дружиною – Володимир додатково отримує від держави матеріальну допомогу в розмірі 12 180,00 грн.!
В 2015 році Володимир декларує отримання прибутку дружиною від відчуження нерухомого майна в розмірі 742 470,00 грн. фізичній особі Якимів Надії Богданівні.
Однак, цікавим є те, що Якимів Надія Богданівна також приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу, яка працює за адресою м. Львів, вул. Дорошенка, 25/10. Та сама адреса, за якою розміщується…приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Красовська Алла Вадимівна, дружина судді Кравчука! Тобто це є майже споріднені між собою особи.
Тож скажіть будь-ласка, чи вірите ви в реальність реалізації нерухомого майна близькій особі? А в ціну на майно? Гадаємо тут є поле для дослідження.
Варто наголосити, що достеменно віднайти відповідь навіщо Якимів Надії знадобилось в 2015 році ½ частини нерухомого майна дружини судді Львівського окружного адміністративного суду, однак якщо поглянути на інфографіку доходів і витрат родини Кравчуків, то виходить, що лише завдяки оборудкам із продажу уявного майна Якимів Надії Богданівні, витрати і доходи родини Кравчуків за два роки – майже вирівнялись!
Гадаємо, що відповідь на питання щодо реальності операцій мають віднайти в Національному агентстві запобігання корупції України та Національному антикорупційному бюро України.
А ми рухаємось далі, і бачимо, що в 2015 році родина Кравчуків бере й враз погашає кредитів на….2 140 792,00 грн.!
Але яка ж саме сума кредиту, яку родина Кравчуків взяла в Першому українському міжнародному банку? Відповіді в декларації ви не віднайдете. Хоча, як відомо, сума отриманого кредиту декларантом, відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції» та роз’яснень НАЗК щодо заповнення електронної декларації, має бути обов’язково в ній зазначена.
Тож, лише констатуємо, що Володимир Кравчук, в порушення Закону України «Про запобігання корупції», не зазначив весь обсяг отриманого кредиту.
Але, якщо навіть не задаватись питанням реальності купівлі-продажу нерухомості між Красовською та Якимів, і припустити, що такі кошти були необхідні для погашення кредиту, то все рівно залишається питання за які саме кошти проживала родина: за що заправляли автомобілі, за що їздили відпочивати, за що одягали дітей та оплачували поїздки Володимира по Україні? Однак, вочевидь це питання риторичне.
Презентуємо до огляду задекларований будинок родини Кравчуків, який був придбаний в 2011 році (ціна купівлі не вказується) та знаходиться в самому елітному районі м. Львова – Личаківський, всього в якихось 5 хвилинах пішої ходи до Личаківського парку та 10 хвилинах до Личаківського кладовища. Майже центр міста, але серед дерев, подалі від сторонніх очей і міського гомону.
По-перше, придивіться до будинку – будівля респектабельна й елітна, два поверхи, коштовна металочерепиця, мансардні вікна, а на території подвір’я зроблений розкішний ландшафтний дизайн. По-друге, в декларації зазначається, що право власності на житловий будинок виникло 13.12.2011 р. – тобто тоді, коли Володимир вже був суддею.
В 2011 році середня вартість житлового метра в Личаківському районі м. Львів була одна із найдорожчихі коштувала від 1 321 доларів. Тож підрахувавши бачимо, що в 2011 році вартість будинку обійшлась Кравчуку в 336 тис. доларів. Звідки такі кошти у судді, та чи були вони отримані легально – невідомо.
Окрім того, відповідно до даних сайту SVDevelopment, в 2008 році ціна на 1 сотку в Городецькому районі Львівської області коштувала близько 3300 доларів. Тож, якщо врахувати ринкову ціну на землю і придбання Кравчуком у власність в 2008 році земельних ділянок в Городецькому районі Львівської області площею 331,9 соток, то маємо, що Володимир витратив на придбання землі понад 1 млн. доларів.
Одночасно, саме в 2011 році, коли Кравчук придбав будинок, його тесть Красовський Вадим Євгенійович, який є пенсіонером та вчителем, купує квартиру в м. Києві. Мабуть пенсійні виплати підняли так, що пенсіонер має можливість придбати квартиру в м. Києві, де ціна на момент придбання становила близько 100 тис. доларів.
І, навіть сьогодні, при суттєвому спаді цін, реальна вартість квартири за вказаною адресою становить близько 77 тис. доларів.
В 2016 році Кравчук Володимир повідомляє про суттєві зміни в майновому стані і зазначає про отримання доходу від відчуження нерухомого майна в розмірі 767 458 грн. (або близько 29 тис. доларів) від Красовської Зої Іванівни, яка є….тещею Володимира, тобто мамою його дружини!
Спочатку продаж майна колезі дружини Кравчука, яка заходиться із нею в одній квартирі, потім продаж нерухомого майна тещі. Яка мета таких сумнівних оборудок? Досить цікаво буде поспостерігати і за діями ГРД, чи підпадають, в їх розумінні, такі сумнівні оборудки під критерій доброчесності.
Ось вам і найдостойніший із суддів, як його неодноразово характеризували члени ГРД та експерти РПР!
Окрім того, в родини Кравчуків, окрім всього, ще є два автомобілі – Kia Mohave 3800 куб. см. (2012 року випуску), що був придбаний в 2013 році за 361 620 грн. (або понад 45 тис. доларів) та Honda CR-V 2400 куб. см., 165 кВт (2011 року випуску), що був придбаний в 2011 році за 332 200 грн. (або понад 41 тис. доларів).
Аналізуючи доходи, витати та нерухомість судді Кравчука ми віднайшли ще дещо цікаве.
Для початку, варто нагадати, що Закон України «Про судоустрій і статус суддів» та Закон України «Про нотаріат» говорять, що суддя і нотаріус може займатись лише науковою, творчою та викладацькою діяльністю.
Нам вдалось з’ясувати, що у родини Кравчуків наявне нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою м. Львів, вул. Генерала Т. Чупринки, 62. І саме в тому ж будинку, в єдиному нежитловому приміщенні також знаходиться лабораторія «Сінево».
Чи не є це видом підприємницької діяльності, передача нежитлового приміщення в оренду? Чи в повній мірі відповідають такі дії Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про нотаріат»? І взагалі, із декларацій В. Кравчука не зрозуміло, чи відображений такий вид доходів, та чи оплачуються податки із передачі приміщення в оренду?
Як зазначає член ГРД та експерт РПР Михайло, який є дуже близькими товаришем Володимира: «Якщо суддя або кандидат на посаду судді заробив якимось-чином щось таке, що не відповідає його доходам, то це має бути головним критерієм того, може чи не може в майбутньому цей суддя бути призначений на посаду повторно або вперше».
Доброчесність в розумінні родини судді
Цікавим є і те, що якийсь приватний нотаріус за адресою м. Львів, вул. Дорошенка, 25/10 (або дружина судді Львівського окружного адміністративного суду або її колежанка Якимів Надії Богданівни) має відношення до підробки довіреності, з метою подальшого заволодіння нерухомим майном одинокої людини!
Саме по одній із цих нотаріусів районним судом було надано тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться у володінні приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу, який працює за адресою м. Львів, вул. Дорошенка, 25/10!
Короткий зміст кримінальної справи – намагання шахрайським способом захопити квартиру одинокої пенсіонерки. Одним із елементів шахрайської схеми є – отримання у нотаріуса посвідченої довіреності, в якій зазначено місце проживання та сама квартира, якою намагаються заволодіти. Нотаріальна довіреність потрібна для того, щоб в суді підтверджувати факт спільного проживання із одинокою пенсіонеркою.
І якщо ви вважаєте, що це лише випадковість і разова ситуація, то очевидно що ви помиляєтесь, бо інша справа, де знову фігурує приватний нотаріус за адресою м. Львів, вул. Дорошенка, 25/10 (або дружина судді Львівського окружного адміністративного суду або її колега), вже стосується незаконного оформлення купівлі-продажу квартири №11 в буд.74 по вул. Б. Хмельницького у м. Львові (самий центр міста).
Ще одна справа в яких фігурує приватний нотаріус – дружина судді Львівського окружного адміністративного суду стосується реєстрації квартири в м. Львові за підробленими документами.
І як тепер не поставити собі запитання, чи не є нотаріуси Красовська та Якимів представниками так званих «чорних нотаріусів», які займаються «рейдерським захопленням» майна пересічних одиноких українців?!
Для повного морального обрису родини Кравчуків, було б не вірним, якби ми не вказали і про наступне.
Як нам вдалось ідентифікувати, Красовська Алла Вадимівна в 2012-2013 роках при обчисленні оподатковуваного доходу від свої професійної діяльності врахувала, зокрема, вартість послуг із прибирання приміщень, послуг, необхідних для збільшення кількості дій з нотаріального оформлення документів, а також витрати на придбання паливно-мастильних та будівельних матеріалів всього на загальну суму 1 301 997,19 грн. (або 162 тис. доларів)!!! В результаті чого, податкова інспекція:
- винесла податкове повідомлення-рішення від 05.11.2014 р. № 0014661702, яким збільшено суму грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування на суму 270 014,40 грн.;
- видала вимогу від 05.11.2014 №Ф-0014641702 про сплату боргу (недоїмки) по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 136 912,32 грн.;
- винесла рішення №0014651702 від 05.11.2014 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким застосовано штрафні санкції в розмірі 10 188,75 грн.
Колега Володимира Кравчука, суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович задовольняє позов частково. Але, хай вас не вводить в оману, що в рішенні написано про часткове задоволення позову, оскільки суддя Львівського окружного адміністративного суду:
- визнає протиправним та скасовує податкове повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області від 05.11.2014 р. №0014661702 в частині збільшення суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування на 265 480,85 грн.;
- визнає протиправним та скасовує вимогу ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2014 №Ф-0014641702.
- визнає протиправним та скасовує рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області № 0014651702 від 05.11.2014.
Отже, суддя Львівського окружного адміністративного суду для дружини свого колеги не скасував лише податкове донарахування на суму…4 533,15 грн.! Справедливе правосуддя для родини свого колеги на суму 417 115,47 грн. (або понад 52 тис. доларів на момент вчинення правопорушення)!
За 417 115,47 грн., які не надійшли від родини судді Кравчука в державний бюджет, можливо було б придбати для військових в зоні АТО – близько 100 бронежилетів, або близько 450 спальних мішків, або понад 400 кровозупиняючих бинтів, або більше 70 пар найкращого зимового взуття! Ось така винагорода від деяких суддів для наших бійців із зони АТО.
Але, найцікавіше те, що ДПІ у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області навіть не подали апеляційну скаргу. Мабуть побоялись працівники податкової інспекції боротись проти судової родини.
Більше того, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно значиться, що приміщення, яке займає нотаріус Кравсовська Алла є житловим приміщенням.
Все б нічого, але в Кодексі про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, за використання житлових приміщень не за призначенням.
Ну і поки деякі судді Львівського окружного адміністративного суду допомагають дружині Володимира Кравчука судиться із податковою, вона здійснює нотаріальні дії в житловому приміщенні та, можливо, здає квартири в оренду туристам, в той час, коли сам Володимир приймає участь в форумах, круглих столах, дискусійних клубах на усіх теренах країни.
Тож виходить, що Володимир постійно перебуває в поїздках по Україні, хоча за який кошт це відбувається – судячи із його декларацій – невідомо. Як невідомо і те, чи бере він відпустку на роботі коли вирушає до м. Києва або м. Одеси.
Якщо ж він оформлює відрядження, то виходить, що суддя, якому доручено справляти судочинство, замість допомоги своїм колегам в написанні процесуальних документів, узагальнені практики – катається за наш із вами рахунок по Україні. Виходить, що ми всі допомагаємо матеріально родині, в якій дружина заробляє в рік суми від 1,5 млн. грн.
На сайті НАБУ з’явилась інформація, що НАБУ розпочало аналітичну перевірку відомостей про кандидатів на посади суддів ВС. Гадаємо дана інформація буде корисною для дослідження відповідних відомостей й про кандидата в ВС Володимира Кравчука.
Судові рішення – дзеркало судді
В Анкеті на посаду судді Верховного Суду є графа, в якій кандидат на цю посаду має вказати не більше 10 справ, у яких він здійснював правосуддя і які можуть вказувати на його компетентність! На наше переконання, це є чудова графа, адже за суддю краще за все говорить саме його судове рішення!
Ми не знаємо, що саме написав Володимир в своїй Анкеті, але є щонайменше декілька судових рішень, які, на нашу думку, найбільш вдало характеризують нашого героя, але про які, можливо, він би хотів сьогодні не згадувати.
Відразу зазначимо, що всього Володимир за свої 5 років суддівства виніс не так багато судових рішень – 1664 постанови по справам, із яких 461 за скороченою процедурою (тобто спрощена і без виклику осіб, а самі постанови аж на 1,5 аркуші).
Є в цьому переліку справи, що безпосередньо характеризують пана Володимира. Їх дуже багато, але зупинимось лише на деяких із них:
Скасовано рішення Львівської міської ради 25.04.2013 «Про оголошення 8 травня у м. Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни», яким оголошено 8 травня у м. Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни з метою вшанування правдивої історії українського визвольного руху XX століття та встановлення історичної справедливості, та передбачалось, що щорічно до 8 травня на всій території м. Львова буде вивішуватись Державний Прапор з траурними стрічками та приспускатиметься Державний Прапор України на адміністративних будівлях.
Володимир Кравчук дійшов висновку, що українцям достатньо одного дня в рік, щоб вшанувати пам’ять полеглих від тоталітарного режиму! Суддя одноособово вирішив, що встановлення українцями ще одного додаткового дня для вшанування пам’яті – порушить «принцип законності».
Здається коментарі зайві. Ось вам характеристика патріота і захисника українського народу!
Володимир Кравчук скасовує рішенням Черницької сільської ради Бродівського району Львівської області №120 від 06.12.2013 «Про політичну ситуацію в Україні», яким засуджувались дії органів центральної влади України, визнавати їх злочинними, звертатись до Верховної Ради України з вимогами імпічменту Президента України, відставки Уряду, звертатись до іноземних держав з проханням застосування персональних санкцій.
В рішенні зазначається, що Конституція України та Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не відносять до повноважень органів місцевого самоврядування вирішення питань щодо оцінки дій та рішень інших осіб на предмет їх відповідності кримінальному закону, оцінки діяльності та рішень центральних органів влади України, а також, що законодавство не надає органам місцевого самоврядування повноважень ініціювати питання імпічменту Президента України, відставки Уряду, звертатись до іноземних держав з проханням застосування персональних санкцій!
Аналогічне рішення приймав В.Кравчук і по рішенням: Бродівської районної ради Львівської області XXIV №466 від 02.12.2013 р. «Про політичну ситуацію в Україні»; Залокотської сільської ради №237 від 03.12.2013 р. «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні»; Опільської сільської ради №182 від 05.12.2013 р. «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні».
Саме таке формулювання зазначив пан Володимир, коли вбивали Небесну сотню на Майдані! Саме такий світогляд у судді – коли Беркут намагається знищити свободу українців!
Ми пам’ятаємо, що Володимир Кравчук, типовий представник суддівської системи, яка була на сторожі режиму Януковича і уряду Азарова. А чи пам’ятають це члени РПР та ГРД? Чи знов-таки, все вибірково?
Володимир Кравчук скасовує рішення Пустомитівської міської ради №127 від 06.05.2011 р. «Про звернення до Президента України В.Януковича щодо ветування Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.», в частині рекомендації підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни чи Дня Перемоги не використовувати копії Прапора Перемоги та будь-яку іншу радянсько-комуністичну чи нацистську символіку, яка є наругою над пам’яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів.
Причиною для скасування такого рішення Пустомитівської міської ради є те що, на думку Володимира Кравчука, воно було прийнято за межами визначених Конституцією та законами України повноважень.
Володимир Кравчук, разом із колегами, постійно забороняв людям висловлювати власний протест, вираження своєї думки та незгоду із політикою:
Заборонив Громадській організації «Центр Студентського Капеланства» проводити церковні зібрання! В.Кравчук дійшов висновку, що заявку відповідача 2 на проведення мирних заходів подано з метою створення передумов для обмеження мирних заходів відповідача 1, а не для проведення власних заходів у той самий час та у тому самому місці! Чому була надана перевага одним перед іншими?
Заборонив Релігійній громаді блаженних священомучеників Сиверіяна, Яким та Віталія ієромонахів дрогобицьких та фізичній особі збиратись на площі Ринок! Володимир вирішив, що у випадку одночасного проведення запланованих відповідачами масових акцій в одному місці на площі Ринок у м. Дрогобичі, існує загроза порушення інтересів національної безпеки, громадського порядку та завдання шкоди населенню.
«Резонанс» вже писав про маму Жернакова Михайла Ольгу Мінаєву, яка також забороняла мирні зібрання. Жодної реакції від ГРД ми не отримали.
Варто нагадати, що члени ГРД (Роман Куйбіда, Роман Маселко, Жернаков Михайло, Середа Михайло та інші) неодноразово говорили, що заборона мирних зібрань є свавільною та незаконною. Всі судді, які приймали такі рішення, мають бути притягнуті до відповідальності.
Невже переступати через свої ж переконання для членів ГРД є нормою, і люди, проти яких РПР відкрито виступало впродовж 2010-2017 років, все ж таки потраплять у ВС?
Володимир Кравчук скасовує рішення Дрогобицької міської ради №186 від 29.04.2011 р. «Про неприпустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни».
В цьому рішенні чітко продемонстровано зневагу до духу права. Володимир написав – використання копій Прапора Перемоги є формою увічнення Перемоги, що передбачена Законом «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років», а тому заборона цього заходу суперечить Закону, а тому оскаржуване рішення є протиправним. Перемога формалізму в свідомості судді.
На наше переконання, саме ці рішенням мав би Кравчук вписати в Анкету кандидата на посаду судді, оскільки вони, як ніщо інше, реально показують чи є патріотичний дух та національна свідомість у Володимира. Саме такі його рішення мають стати предметом аналізу ГРД, ВККС та ВРП.
На що ще ми звернули увагу, під час вивчення рішень Кравчука, так це на те, що у нього майже більшість спорів (по нашим підрахункам – більше 70%) так чи інакше, пов’язана із податками і обов’язковими зборами до бюджету! Тобто, Володимир розглядав одні із найцікавіших спорів, оскільки вони стосуються бюджету.
Здається варто було б проаналізувати, чи не являлись позивачі по справам у Кравчука, клієнтами у приватного нотаріуса Красовської? Щось нам здається, що там багато чого знайдеться цікавого. На жаль, ми б із задоволенням це зробили, однак доступ у журналістів до реєстру нотаріуса закритий. Можливо представники НАБУ і НАЗК проведуть дослідження?
Можливо, завдяки такому співставленню, ми б виявили тенденцію і залежність між шаленим доходом дружини-нотаріуса в 2010-2014 роках і задоволенням позовів Кравчуком в податкових справах.
Асоціація імені Ярослава Романюка
Як полюбляє Володимир Кравчук розповідати в своїх інтерв’ю – він є головним ідеологом та натхненником створення однієї професійної судової асоціації.
Що ж, тут варто прояснити ситуацію, оскільки реальність та розповіді – кардинально різні.
Так, В. Кравчук є формальним Президентом такої асоціації, а неформальним та реальним ідеологом і засновником асоціації є Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.
Саме той Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, який підтримував так звані «диктаторські закони 16 січня 2014 року», і публічні тезиси якого не приймались широким загалом суспільства.
Впродовж 2014-2015 років Ярослав Романюк активно намагався загравати із новою владою та «продати їм ідею ліквідації всіх вищих судів», залишивши лише один Верховний Суд України. Коли ж на початку 2016 року він побачив, що реформа рухається не в дуже зручний йому напрямок, а суддівська спільнота відвернулась від нього, Голові Верховного Суду України стала потрібна була група лояльних суддів перших інстанцій, які б відкрито підтримували його ідеї в інформаційній площині, доносили потрібні йому ініціативи та лобіювали їх серед журналістів, як так би мовити ідеї від суддів перших інстанцій. Тож, Романюку потрібні були люди, які були лояльні і керовані.
Чому Романюк обрав для цього саме Кравчука? Одні говорять про їх родинні зв’язки, інші говорять про кумівство….можливо. Це, поки що, достеменно перевірити нам не вдалось. Але що ми змогли встановити, що Кравчук готував відгук на дисертаційну роботу Голови Верховного Суду України Романюка Ярослава Михайловича по темі «Підстави і цивільно-правові наслідки визнання правочину недійсним (на матеріалах судової практики)» (2010 року)!
Щоб пересвідчитись чи відповідає все вищенаведене дійсності – варто лише подивитись де проводилися перші збори, хто там був присутній, та де проходять подальші збори членів згаданої асоціації. Все в Кловському палаці під «крилом» Я. Романюка.
До речі, на своїй Facebook сторінці Кравчук сам же і визнавав, що ідея створення асоціації була не його, хоч імен справжніх ідеологів він не вказував.
В подальшому, саме Романюк робить протекцію Кравчуку перед Радою суддів України, яка починає запрошувати останнього на всі свої засідання. Саме за протекцією Романюка – Володимира Кравчука включають до складу Конституційної комісії, де він знайомиться із «сильними світу цього», які реально відповідальні за проведення судової реформи.
Як полюбляє розказувати Кравчук, вихвалятись перед колегами і знайомими, саме так він близько познайомився із заступником Голови Адміністрації Президента Філатова Олексія та Ємцем Леонідом.
Що прикметно, Кравчук полюбляє хизуватись власними знайомствами із членами ВККС та ВРП, заступником Голови Адміністрації Президента, із першим заступником Голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України.
Тож, як бачимо, що Асоціація імені Ярослава Романюка дійсно активно запрацювала, та почала видавати ідеї Голови Верховного Суду України під соусом «незаангажованих і нових суддів першої інстанції».
До речі, членів асоціації, де номінальним керівником значиться Кравчук, як і самого Кравчука, аж занадто часто бачать біля кабінету першого заступника Голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України Леоніда Ємця. Аналогічно, Кравчук майже на всіх заходах більшість часу проводить із ним. Як це поєднується із його суддівською роботою, чому вони в робочий час не знаходяться на своїх робочих місцях, чому Кравчук не працює над узагальненням судової статистки або практики – взагалі питання! Обіцяємо, що ми ще це питання будемо дуже ретельно вивчати, і в разі виявлення порушень – звертатись і в Вищу раду правосуддя і до правоохоронних органів.
Невже Кравчук та члени асоціації є комунікаторами між Ємцем Леонідом та Головою Верховного Суду України Романюком Ярославом?
Ми поцікавились у деяких колег Володимира Кравчука в Львівському окружному адміністративному суді, як вони ставляться до пана Володимира і його неучасті в допомозі діючим суддям Львівського окружному адміністративному суді.
Колеги Кравчука, на умовах анонімності, говорять що його відношення до колег змінилось суттєво, що він дуже гостро реагує на зауваження, на бажання інших суддів зайнятись активною громадською діяльністю. Деяким із його колег загалі не до вподоби, що Володимир відкрито розповідає що «вже обраний до Верховного Суду», що йому «гарантували» посаду за його віддану роботу, і він може посприяти в проходженні кваліфікаційного оцінювання, оскільки особисто дуже добре знайомий із Головою ВККС та його заступником.
Зважаючи на його фотографії із рушіями суддівської реформи – абсолютно не виключаємо наявність таких гарантій.
Ще одна цікава характеризуюча деталь – Кравчук проводить майже всі заходи або за рахунок Асоціації правників України, тобто заходи Кравчука фінансуються Денисом Бугайом. Виявляється, що члени Асоціації правників України, замість проведення заходів для себе, можуть собі дозволити утримувати за власний рахунок ще одну асоціацію.
Невже саме таких суддів ми бажаємо бачити в оновленому ВС? Невже ГРД, ВККС та ВПР допустять такого кандидата в судді ВС? Невже НАБУ і НАЗК не зацікавляться походженням майна у судді Львівського окружного адміністративного суду та шаленими прибутками дружини Кравчука в період, коли останній був із повноваженнями?
Водночас, дана інформація нами буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.
Всеволод Розумовський