Будинок для сестри судді

21.12.2016

Суддя Київського апеляційного адмінсуду Ярослав Василенко не вніс до декларації будинок площею більше 700 кв м, який побудував в охоронній зоні Дніпра.

Про це йдеться в розслідуванні Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші. Досудилися».

Будинок на березі Дніпра в столиці площею 700 кв м має статус садового будинку. В середині будинку є сауна, басейн, опудала тварин на стінах, на подвір’ї – гараж та теплиці. Сусіди часто бачать біля будинку Василенка, який приїжджає контролювати закінчення будівництва.

Помешкання судді починається за 30 метрів від Дніпра, хоча законодавство в такому місці забороняється будівництво ближче 100 метрів до води.

Суддя в місяць отримує 25 тис грн. зарплати та пенсії. При цьому, Василенко має у власності два люксових авто – Хюндай Санта Фе та БМВ Х-1 2013 року випуску. У нього також вражаюча колекція мисливських рушниць, коштовні годинники та 1,5 млн грн заощаджень готівкою.

Офіційно маєток записаний на двоюрідну сестру судді Віру Карпову, а Василенко ним користується за довіреністю.

Карпова змогла купити землю в Києві і побудувати на ній великий будинок на зарплату працівниці столичного заводу «Арсенал» та на дохід від продажу сільської хати за $30 тис.

Весною Вища кваліфікаційна комісія суддів перевіряла Василенка. Попри аналітичні дані про суддівське майно від Національного антикорупційного бюро, комісія залишила суддю на посаді.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"