Бандитський Львів під покровительством Феміди

20.07.2018

У Львові суддівська система тісно переплелася з місцевим криміналітетом. Про це красномовно свідчить випадок, який днями стався в Шевченківському районному суді та події, що передували цьому раніше.

Колегія суддів Шевченківського райсуду Львова змінивши форму запобіжного заходу випустила на волю Михайла Баджегу — учасника банди що здійснювала замовні вбивства. Серед резонансних злочинів бандитів — замах на львівського бізнесмена Богдана Копитка, унаслідок чого загинули двоє його охоронців та водій а також планування замах на одного з львівських бізнесменів, який мав бути вчинений в його будинку, де перебували його дружина і четверо дітей. По останньому епізоду поліція й арештувала М.Баджегу, який під час затримання чинив опір із нанесенням тілесних ушкоджень працівнику поліції.

Це не єдиний реверанс тамтешніх львівських служителів феміди до місцевого криміналітету. Як відомо, у лютому 2017 року колегія суддів Апеляційного суду Львівської області вирішила випустити під заставу у 1,5 млн. грн. Богдана Гаврилюка, якого слідство вважає організатором та керівником гучного замаху на Б.Копитка. Зробили це, кажуть, завдяки великим старанням відомого у кримінальних колах України авторитета «Вови Морди». Причому судді без вагань переступили через ст 115 КК України, якою не передбачено можливості внесення застави. Щоправда, тоді вийти на волю Гаврилюку так і не вдалося — відразу наступного дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в іншій кримінальній справі.

Окрім справи щодо замаху на Богдана Копитка Дмитро Гаврилюк є підозрюваним у вбивстві підприємця Мар’яна Родича. Тоді рішення суддів про звільнення з-під варти Б.Гаврилюка викликало серйозне збурення громадськості. Зараз Гаврилюка і ще чотирьох підозрюваних продовжують утримувати в СІЗО. М.Баджегу – випустили на волю.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року було встановлено та арештовано банду злочинців, які займались вбивствами на замовлення. Про розкриття резонансного замаху на Б.Копитка на спільному брифінгу в Києві заявили Генпрокурор України Юрій Луценко, голова МВС Арсен Аваков і перший заступник голови Нацполіції — керівник кримінальної поліції Вадим Троян. Керівники силових відомств відрапортували: замах на львівського бізнесмена Богдана Копитка 29 серпня 2016 року, внаслідок чого загинули троє його охоронців, готувався організованою злочинною групою два місяці. Поліція затримала організатора і ще трьох членів цієї групи.

За версією силовиків, організатор пообіцяв виконавцям замовного вбивства 2 млн 600 тис. гривень. За словами Трояна, за два місяці до скоєння замаху, коли по трасі, де стався злочин, вкладали новий асфальт, злочинці заклали керований фугас. Засідки були зроблені в двох місцях, через 3 кілометри було закладено ще 2 фугаси. Під час нападу на кортеж підприємця організатор «працював» з кулеметом, поруч з ним один виконавець був також з кулеметом і мав РПГ-26, інші двоє злочинців вели вогонь по кортежу з автоматів.

Під час обшуків у членів банди був вилучений кулемет, з якого здійснювались постріли, і багато іншої зброї.

«Судячи з результатів обшуків, банда готувалася до скоєння інших злочинів, у тому числі не тільки на території Львова, але й на території столиці та навколишніх областей. Тому її ліквідація не тільки поставила крапку в розслідуванні скоєння замаху на життя громадянина Копитка, але й імовірних замахів на життя інших громадян України на території інших областей», — заявив тоді Генпрокурор Ю.Луценко.

Як писала газета «Ратуша» з посиланням на надійні джерела, члени банди завербували одного з охоронців Копитка, який і надавав їм інформацію. Усі затримані — особи непересічні й більшість із них спонукальним мотивом своїх дій назвала гроші. Замовник (за версією слідства — Дмитро Гаврилюк) пообіцяв їм за знищення Богдана Копитка 2, 6 млн грн (еквівалент ста тисяч доларів). Аванс — 600 тисяч гривень — вручили громадянину Монте (своє прізвище він змінив два роки тому). З них 400 тисяч той передав Антоненку, висококласному мінеру, який має військову спецпідготовку. З цих коштів Антоненко повинен був 200 тисяч залишити собі, а ще 200 тисяч розділити між «подільниками» — Цукерником і Кольцовим. Однак Антоненко віддав своїм товаришам лише по 15 тисяч, решту присвоїв. Ці нюанси з’ясувалися вже після арешту. Гроші Монте вручав безпосередньо Дмитро Гаврилюк, якого з львівським бізнесменом Володимиром Степановичем Дідухом, знаним у кримінальному світі як «Вова Морда», зв’язує багаторічна дружба. Що цікаво, колишній мешканець Санкт-Петербурга громадянин Росії Кольцов має прекрасну вогневу і тактичну підготовку і з’явився в Україні лише в 2014 році. Він проживав у Львові і в Червонограді. Найстаршому з членів кілерської групи 32 роки, наймолодший — водій Цукерник на прізвисько «Агент» — 1996 року народження.

Вбивство Богдана Копитка членам банди не вдалося довести до кінця, однак тоді загинули троє людей. Під час розгляду цієї справи було встановлено ще низку епізодів, серед яких — замах на одного з львівських бізнесменів, який мав бути вчинений в його будинку, де перебували його дружина і четверо дітей.

По цьому епізоду поліція арештувала М.Баджегу, який під час арешту чинив опір із нанесенням тілесних ушкоджень працівнику поліції.

Галицький районний суд Львова під час досудового розслідування тричі обирав М.Баджезі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави. Такі рішення були залишені без змін апеляційним судом.

Після надходження справи до Шевченківського суду Львова у 2018 році колегія суддів (Кавацюк В.І.,Невойт П.С.,Федорова О.Ф.) ухвалою від 30 березня 2018 року продовжила строк тримання під вартою М.Баджезі на 60 діб без визначення застави, а також ухвалою від 30 травня 2018 р. було продовжено строк тримання під вартою на 35 діб без визначення застави.

Строк тримання під вартою спливав 06.07.2018 року. І от 04.07.2018 року при розгляді клопотання про продовження строків тримання під вартою несподівано для потерпілих та сама колегія суддів (Кавацюк В.І.,Невойт П.С.,Федорова О.Ф.) продовжила строк тримання під вартою М.Баджезі, але вже із визначення застави – 368 тис. грн.

«Жодні обставини з моменту винесення первинних Ухвал та Ухвали від 04.07.2018 року не змінились. У кримінальній справі лише оголосили обвинувальний акт та встановили порядок дослідження доказів. Жодних нових доказів зі сторони захисту чи будь-яких досліджень доказів обвинувачення, які б впливали на зменшення ризиків по Баджезі М.Р.чи змінювали його становище у даній справі не відбулось.

Таким чином, та сама колегія при одних і тих самих обставинах в одному випадку винесла Ухвалу про продовження строку тримання під вартою без застави, а в іншому випадку — із заставою», — наголошує адвокат потерпілих Наталія Барбадин-Дунець.

Цікаво, що ж спонукало суддів змінити свою думку і випустити підозрюваного з-під варти?! Аналогічна ситуація буда в лютому 2017 року, коли під заставу випустили Б.Гаврилюка — обвинуваченого в замовленні та організації замахів та вбивств. Тоді громадськість влаштувала акцію протесту біля Апеляційного суду Львівської області. Під тиском протестувальників головуючий суддя З.Макойда написав заяву на звільнення.

Тепер же активісти протестують проти звільнення М.Баджеги та наполягають на відводі суддів, які прийняли таке рішення.

Випустити під заставу підозрюваного у тяжкому злочині М.Баджегу наважилися: заступник голови Шевченківського районного суду Василь Кавацюк, суддя Петро Невойт, якого у 2016 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувалазвільнити, вбачаючи у його діях факти, які свідчать про порушення присяги, та суддя-переселенка з Донбасу Оксана Федорова.

На сьогодні у справі щодо замаху на Б.Копитка почалось судове слідство. Досліджені протоколи огляду місця подій, допитано обвинувачених та потерпілих. Розгляд справи продовжиться на початку вересня.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"